Gość Opublikowano 31 Października 2017 #41 Opublikowano 31 Października 2017 (edytowane) Po krótkiej przerwie zapraszam do obejrzenia mojego Malawi po małej aktualizacji. Co się zmieniło? Miejsce rdzawych zastąpił harem Hary. Do tego zamienilem Retrofita 6500k na swietlowke JBLa Ultra Solar Marin Day 15000k. Dzięki temu ryby nabrały kolorów no i według mnie całe akwarium ożyło . Have fun. PS. W zasadzie byłem nastawiony na Power-glo ale dostać T5 inna niż 8W graniczy z cudem. Dlaczego T5? Glossy ma uchwyty, w które idealnie pasują właśnie T5 a za cholerę nie pasują T8 zatem odpuscilem Powera i uważam, zakup za udany. Edytowane 31 Października 2017 przez Gość
szanctom Opublikowano 3 Stycznia 2018 #42 Opublikowano 3 Stycznia 2018 Jakie modyfikacje poczyniłeś w szafce? Właśnie złożyłem swoją i z zaskoczeniem odkryłem, że ma blat mniejszy niż dno akwarium...
Gość Opublikowano 3 Stycznia 2018 #43 Opublikowano 3 Stycznia 2018 (edytowane) Blat specjalnie jest mniejszy niż dno akwarium. Przód akwa ma się licowac z drzwiczkami. Drzwiczki mają być jak najbliżej dla akwarium. Dlatego też w instrukcji jest wyraźnie pokazane aby najpierw postawić baniak a później włożyć fronty. U siebie zrobilem: - nie montowalem nóżek (plastikowe) a całość postawiłem na bialym blacie 18mm o wymiarach dna szafki plus podklad pod panele. - na blat położyłem białą płytę 18mm o wymiarach takich jak dno akwa. - w niewykorzystanych miejscach gdzie są otwory na bolce pod półki wkrecilem śruby by lepiej boki do siebie dolegaly. Generalnie szafka to dla mnie niewypał. Akwarium może pomieścić ponad 200 litrów wody, sam baniak trochę waży a maksymalne obciążenie szafki to 300 kilo. Paranoja. Edytowane 3 Stycznia 2018 przez Gość
szanctom Opublikowano 3 Stycznia 2018 #44 Opublikowano 3 Stycznia 2018 Dzięki za info. Właśnie podczas składania narastało we mnie przekonanie, że to jednak słaby zakup.
Post_Mortem Opublikowano 3 Stycznia 2018 #45 Opublikowano 3 Stycznia 2018 Wiele dobrego można powiedzieć o produktach i serwisie Aquaela, ale meble akwarystyczne im się wyjątkowo nie udały - niestety nie dotyczy to jedynie serii Glossy.
Gość Opublikowano 27 Stycznia 2018 #46 Opublikowano 27 Stycznia 2018 (edytowane) No i zapraszam do małej aktualizacji. Najbardziej jestem dumny z kamieni czyli to co pyszczaki lubią najbardziej. Ryby rosną, jedzą jak oszalale i patrząc na całokształt chyba im u mnie dobrze. Edytowane 27 Stycznia 2018 przez Gość
Areck Opublikowano 27 Stycznia 2018 #47 Opublikowano 27 Stycznia 2018 Kamienie super Ci obrosły życiem
cyganeczka Opublikowano 27 Stycznia 2018 #48 Opublikowano 27 Stycznia 2018 Świetne akwarium ! Rybki piękne a glony cudowne Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gość Opublikowano 27 Stycznia 2018 #49 Opublikowano 27 Stycznia 2018 49 minut temu, michal_j napisał: Czy teraz świecisz tylko Ultra Marin Day czy masz również ledy Aquaela ? Mógłbyś napisać ile dokładnie świecisz i wymienić wszystko co świeci ? Świecę tylko JBLem Marin 39W. Retrofity sprzedalem. Plan święcenia wygląda nastepujaco: - pon-pt- 6:00-11:00, 14:00-22:00 - 13h; -sob-niedz- 9:00-22:00 - 13h; Na razie mamy zimę zatem dzień krótki i świece trochę dłużej. Na wiosnę i lato będę myślał aby ten czas lekko skrócić. Dziękuję wszystkim za pozytywne opinie. Wszystkie rekompensuja czas i siły włożone w funkcjonowanie baniaka.
Robson79 Opublikowano 27 Stycznia 2018 #50 Opublikowano 27 Stycznia 2018 Super się prezentuje Twój zbiorniczek...???
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się