Gość Opublikowano 19 Lipca 2017 #21 Opublikowano 19 Lipca 2017 (edytowane) 29 minut temu, Pleziorro napisał: Piasek wg. mnie wydaje się okej, choć nie gustuję w białych podłożach. Ale podłoże czyt. piasek wcale nie jest biały. Na zdjęciach faktycznie wygląda jakby miał oślepiać wszystko i wszystkich ale tak nie jest - aparat na ustawieniach automatycznych tak to wszystko porozjaśniał. To jest normalny piasek o granulacji między 0.8-1.2mm. Poniżej link do produktu: https://sklep.wodna-kraina.pl/p/28/1543/zwirek-piasek-kwarcowy-naturalny-0-8-1-2-mm-1kg--podloza-neutralne-podloza.html U setek koleżanek i kolegów taki sam leży w baniakach i nikt złego słowa nie mówi. Nie wiem dlaczego teraz raptem kolega @pablojogi doszedł do wniosku, że akurat ten piasek o takowej granulacji jest zły, pyli itp. Nie wiem, mi nic nie pyli, nie razi po oczach ot po prostu normalne podłoże. Edytowane 19 Lipca 2017 przez Gość
Gość Opublikowano 19 Lipca 2017 #22 Opublikowano 19 Lipca 2017 (edytowane) A taki oto tymczasowy ten teges wymyśliłem jako oświetlenie poranne do karmienia (5:30-6:30) oraz wieczorne przed pójściem spać przez ryby - księżycowe (21:00-22:00). Są to dwie lampki nazywane na alledrogo jako "lampka dotykowa led samoprzylepna na baterie". Całość bez baterii kosztowała mnie 8 zł. Ostatecznie chcę zastosować zamiast tej prowizorki moduły led - 6500k jako poranne i zimne czyli coś koło 9000-11000k jako wieczorne - ala światło księżyca . Zastosowałem takie rozwiązanie aby na dzień dobry ryby nie były oslepiane ledami o mocy 16w a wieczorem mogły trochę się uspokoić. Edytowane 19 Lipca 2017 przez Gość
Gość Opublikowano 20 Lipca 2017 #23 Opublikowano 20 Lipca 2017 Przepraszam za post pod postem. Kurcze sam już nie wiem czy może faktycznie ten piasek mam jakiś lewy?! Wczoraj zauważyłem, że tak oto wygląda brzuch samca saulosi. Przyznam się, że strasznie mnie martwi czy to rany związane z ustalaniem hierarchii czy może otarcia wywołane piaskiem - tyle ile chłopina już piasku przewalił to klękajcie narody. Grotę jaką sobie zbudował pod kamieniem należy uznać za całkiem udaną. Tylko on tak wygląda. A może na wszelki wypadek zakupić coś takiego jak Kordon Fish Protector? Jak myślicie? A może zostawić to wszystko naturze?
Gość Opublikowano 23 Lipca 2017 #24 Opublikowano 23 Lipca 2017 I takie sobie trzy oto fotki z życia mojego akwarium. Have fun.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Lipca 2017 #25 Opublikowano 23 Lipca 2017 ...i kto mi powie ,że "saulosi" i "rdzawe" nie są piękne w fajnie zrobionym zbiorniku? Ostatnio mój samiec "rdzawy" , który miał 12 cm nagle wybił mi cały swój harem. Musiałem się go pozbyć..ale jutro będę miał nowy harem . Bardzo mi się podoba to co pokazałeś. 1
Gość Opublikowano 23 Lipca 2017 #26 Opublikowano 23 Lipca 2017 Bardzo dziękuję Andrzeju za miłe słowa. Wiele radości sprawia obserwowanie jak rosną maluchy, wybarwiaja się no i bawią a czasami nawet walczą o rewiry. Super sprawa.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Lipca 2017 #27 Opublikowano 23 Lipca 2017 ..a przypomnij mi jakie masz oświetlenie.
egon44 Opublikowano 23 Lipca 2017 #28 Opublikowano 23 Lipca 2017 7 minut temu, Jerry_jerry napisał: Wiele radości sprawia obserwowanie jak rosną maluchy, wybarwiaja się no i bawią a czasami nawet walczą o rewiry. Super sprawa. Również jestem tego samego zdania co kolega @AndrzejWalb bo sam posiadam taką samą obsadę (saulosi+rdzawe) Nie ma nic piękniejszego niż obserwowanie maluchów jak dorastają,walczą o rewiry a nie wspomnę już o pierwszych próbach odbycia tarła I to jest to co najbardziej cieszy 1
Gość Opublikowano 23 Lipca 2017 #29 Opublikowano 23 Lipca 2017 (edytowane) 22 minuty temu, AndrzejWalb napisał: ..a przypomnij mi jakie masz oświetlenie. Są to dwie belki led Aguael Retrofit Sunny o łącznej mocy 32W. Na ostatnich zdjęciach są włączone obydwie. Chociaż w większości palę tylko jedną. Na samym początku byłem przekonany, że 6500k to jednak barwa, której coś brakuje. Z drugiej strony im dłużej patrzę na swój baniak oraz mieszkańców dochodzę do wniosku, że żółte i rdzawe świetnie wyglądają. Nie wiem jak będzie z samcami saulosi ale na zmiany zawsze przyjdzie czas. Piasek może troszkę zoltawy ale taką też barwę ma na żywo więc nic nie przeklamuje. Edytowane 23 Lipca 2017 przez Gość
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Lipca 2017 #30 Opublikowano 23 Lipca 2017 1 minutę temu, Jerry_jerry napisał: Są to dwie belki led Aguael Retrofit Sunny o łącznej mocy 32W. ..nie miałem pojęcia ,że te oświetlenie daje takie fajne efekty. Nawet te granatowe tło bardzo mi się podoba mimo ,że jestem zwolennikiem ciemnego. Nie ma przy nim efektu "morskiego" akwa. Pewnie zasługą też jest moc obu belek czyli tylko 32W. Ale co by nie powiedzieć efekt uzyskałeś super. Jeszcze raz gratuluję!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się