Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
29 minut temu, Pleziorro napisał:

Piasek wg. mnie wydaje się okej, choć nie gustuję w białych podłożach.

Ale podłoże czyt. piasek wcale nie jest biały. Na zdjęciach faktycznie wygląda jakby miał oślepiać wszystko i wszystkich ale tak nie jest - aparat na ustawieniach automatycznych tak to wszystko porozjaśniał. ;) To jest normalny piasek o granulacji między 0.8-1.2mm. Poniżej link do produktu:

https://sklep.wodna-kraina.pl/p/28/1543/zwirek-piasek-kwarcowy-naturalny-0-8-1-2-mm-1kg--podloza-neutralne-podloza.html

U setek koleżanek i kolegów taki sam leży w baniakach i nikt złego słowa nie mówi. Nie wiem dlaczego teraz raptem kolega @pablojogi doszedł do wniosku, że akurat ten piasek o takowej granulacji jest zły, pyli itp. :confused: Nie wiem, mi nic nie pyli, nie razi po oczach ot po prostu normalne podłoże.

 

 

Edytowane przez Gość
Opublikowano (edytowane)

A taki oto tymczasowy ten teges ;) wymyśliłem jako oświetlenie poranne do karmienia  (5:30-6:30) oraz wieczorne przed pójściem spać przez ryby - księżycowe  (21:00-22:00). Są to dwie lampki nazywane na alledrogo jako "lampka dotykowa led samoprzylepna na baterie". Całość bez baterii kosztowała mnie 8 zł. Ostatecznie chcę zastosować zamiast tej prowizorki moduły led - 6500k jako poranne i zimne czyli coś koło 9000-11000k jako wieczorne - ala światło księżyca . Zastosowałem takie rozwiązanie aby na dzień dobry ryby nie były oslepiane ledami o mocy 16w a wieczorem mogły trochę się uspokoić.

 

Akwarium-Wieczor.jpg

Akwarium-Wieczor-2.jpg

Edytowane przez Gość
Opublikowano

Przepraszam za post pod postem.

Kurcze sam już nie wiem czy może faktycznie ten piasek mam jakiś lewy?! :confused: Wczoraj zauważyłem, że tak oto wygląda brzuch samca saulosi. Przyznam się, że strasznie mnie martwi czy to rany związane z ustalaniem hierarchii czy może otarcia wywołane piaskiem - tyle ile chłopina już piasku przewalił to klękajcie narody. Grotę jaką sobie zbudował pod kamieniem należy uznać za całkiem udaną. ;) Tylko on tak wygląda. A może na wszelki wypadek zakupić coś takiego jak Kordon Fish Protector? Jak myślicie? A może zostawić to wszystko naturze?

 

Saulosi_1[1].jpg

Saulosi_2[1].jpg

Opublikowano

...i kto mi powie ,że "saulosi" i "rdzawe"  nie są piękne w fajnie zrobionym zbiorniku?  Ostatnio mój samiec "rdzawy" , który miał 12 cm nagle wybił mi cały swój harem. Musiałem się go pozbyć..ale jutro będę miał nowy harem . Bardzo mi się podoba to co pokazałeś.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Bardzo dziękuję Andrzeju za miłe słowa. Wiele radości sprawia obserwowanie jak rosną maluchy, wybarwiaja się no i bawią a czasami nawet walczą o rewiry. Super sprawa.:)

Opublikowano
7 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Wiele radości sprawia obserwowanie jak rosną maluchy, wybarwiaja się no i bawią a czasami nawet walczą o rewiry. Super sprawa.:)

Również jestem tego samego zdania co kolega @AndrzejWalb bo sam posiadam taką samą obsadę (saulosi+rdzawe) :) 

Nie ma nic piękniejszego niż obserwowanie maluchów jak dorastają,walczą o rewiry a nie wspomnę już o pierwszych próbach odbycia tarła ;) 

I to jest to co najbardziej cieszy :D 

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)
22 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

..a przypomnij mi jakie masz oświetlenie.

Są to dwie belki led Aguael Retrofit Sunny o łącznej mocy 32W. Na ostatnich zdjęciach są włączone obydwie. Chociaż w większości palę tylko jedną.

Na samym początku byłem przekonany, że 6500k to jednak barwa, której coś brakuje. Z drugiej strony im dłużej patrzę na swój baniak oraz mieszkańców dochodzę do wniosku, że żółte i rdzawe świetnie wyglądają. Nie wiem jak będzie z samcami saulosi ale na zmiany zawsze przyjdzie czas.

Piasek może troszkę zoltawy ale taką też barwę ma na żywo więc nic nie przeklamuje.

Edytowane przez Gość
Opublikowano
1 minutę temu, Jerry_jerry napisał:

Są to dwie belki led Aguael Retrofit Sunny o łącznej mocy 32W.

..nie miałem pojęcia ,że te oświetlenie daje takie fajne efekty. Nawet te granatowe tło bardzo mi się podoba mimo ,że jestem zwolennikiem ciemnego. Nie  ma przy nim efektu "morskiego" akwa. Pewnie zasługą też jest moc obu belek czyli tylko 32W. Ale co by nie powiedzieć efekt uzyskałeś super. Jeszcze raz gratuluję!

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.