jaras Opublikowano 9 Stycznia 2017 Autor #61 Opublikowano 9 Stycznia 2017 (edytowane) Dnia 8.01.2017 o 18:01, pozner napisał: Jak bym widział swojego Stefana. Protki takie są . Widać gdzie obrał sobie terytorium. Ładny baniak. Ten mój był łagodny jak baranek i do wczoraj trzymał się bardziej lewej części baniaka. Od rana "głupieje" Edytowane 8 Lutego 2017 przez jaras
pozner Opublikowano 9 Stycznia 2017 #62 Opublikowano 9 Stycznia 2017 U Ciebie jest od niedawna więc dopiero zapoznaje się z otoczeniem. Poza tym jest jeszcze młody. Nie chcę być złym prorokiem, ale swój charakterek to dopiero pokaże. Jak dojdzie do 15 w porywach 17cm. to przynajmniej połowa akwarium będzie jego. 1
jaras Opublikowano 5 Lutego 2017 Autor #63 Opublikowano 5 Lutego 2017 (edytowane) Witam. Minęło 3m-ce od zalania baniaka. Nie dawno zakupiłem sterownik od Romka - rewelacja Dołożyłem trochę skał oraz wywaliłem całą ceramikę z turbo kasety. Wniosek - moim zdaniem żadne złoża ceramiczne, matrixy, lawy ect. W dojrzałym baniaku nie są w ogóle potrzebne. Całą filtrację mam opartą na gąbce 45ppi o wymiarach 15x5x38cm wspomaga to falownik oraz blok z litrem purolite. Przez cały ten czas wodę podmieniałem 2 razy w grudniu 50l. i dzisiaj 80l. Parametry bdb. Ph 7,6-7,8 No3 5-10 Jedyne co mnie wkurza to film bakteryjny na tafli wody. Zauważyłem, że duży wpływ na niego ma falownik - gdy jest skierowany w górę na taflę wody (więcej odchodów trafia do filtra) wtedy skimer w kasecie słabo go wyłapuję.Jak skierowany bardziej na wprost film nie istnieje ale farfocli w toni więcej pływa. Na czystość wody nie mogę narzekać. Tak wygląda na chwilę obecną oraz zdjęcie moim zdaniem najładniejszego mieszkańca- niestety nie mam lepszego aparatu Edytowane 5 Lutego 2017 przez jaras
MatiK Opublikowano 6 Lutego 2017 #64 Opublikowano 6 Lutego 2017 9 godzin temu, jaras napisał: Wniosek - moim zdaniem żadne złoża ceramiczne, matrixy, lawy ect. W dojrzałym baniaku nie są w ogóle potrzebne. 9 godzin temu, jaras napisał: Jedyne co mnie wkurza to film bakteryjny na tafli wody. A moim zdaniem to jest ze sobą połączone, do spółki ze zbyt małą cyrkulacją... Akwarium to jednak nie otwarty zbiornik wodny i jakie by dojrzałe nie było to jakąś filtrację biologiczną powinno mieć... Ale to tylko moje zdanie, ja się nie znam
deccorativo Opublikowano 6 Lutego 2017 #65 Opublikowano 6 Lutego 2017 Moim zdaniem nie wiele wiemy Jaras. Podaj przyczyny dlaczego usunąłeś złoże ceramiki z kasety turbo - czy psuła pracę filtracji? czy tylko by udowodnić że bez tego biologia też jakoś tam pracuje.? Podaj NO2 JBLem ale nie dziś tylko tak po tygodniu od tej podmianki i wtedy dopiero możemy sądzić czy biologia jest bez tej ceramiki tylko na piasku i gąbce wystarczająca czy jednak nie jest takie halo jak piszesz. Reszta - miodzik rybcie, clear wody, kamole - podoba mi się. Z filmem bakteryjnym powalcz albo wycinając drugą szczelinę skimmera w kaseciaku albo daj wodę z kasety by pompa wylewała ciut nad taflą wtedy topi ten film - możesz też zrobić obie te rzeczy . Jak masz stale NO3 -srednio 7,5 ppm to zainteresuj się poziomem PO4 żebyś się z sinicami nagle nie zapoznał, bo fajnie jak nie musimy stale co tydzień podmieniać po 20-50% wody ale wtedy wszystko się kumuluje w takim bezobsługowym baniaku. Ciekawe jak ML Clarifier poradziłby sobie u ciebie z tym filmem bakteryjnym? może taka fotka a może widzę leciutką mgiełkę przez te 170cm ?
jaras Opublikowano 6 Lutego 2017 Autor #66 Opublikowano 6 Lutego 2017 Henio. Sam przecież przewidziałeś prace turbo kasety na samej gąbce ? Przecież ta gąbka ma objętość prawie 3l. Ceramikę wywaliłem bo zbyt szybko malał poziom wody w kasecie i obawiałem się o grzałkę. Co do mgiełki w akwarium to na moje oko nie występuje- to wina zdjęcia i czarnego tła z pcv na bocznej ścianie. Akwarium ma 200cm a nie 170 jak piszesz No 2 zmierzę i podam wyniki po tygodniu. Matik- Ale ja się znam w końcu akwarystyką zajmuje się już prawie 30 lat Filtracja biologiczna jest- chociażby na gąbce o piachu i dekoracji nie wspomnę
MatiK Opublikowano 6 Lutego 2017 #67 Opublikowano 6 Lutego 2017 Wiem, że jest w piachu i na gąbkach, nie musisz mnie uświadamiać. Gratuluję stażu, niemniej jednak coś musi być nie tak, skoro film powstaje. Moim zdaniem to właśnie przez niewystarczającą filtrację...
jaras Opublikowano 6 Lutego 2017 Autor #68 Opublikowano 6 Lutego 2017 3 godziny temu, MatiK napisał: Akwarium to jednak nie otwarty zbiornik wodny i jakie by dojrzałe nie było to jakąś filtrację biologiczną powinno mieć... Właśnie dlatego uświadamiałem
MatiK Opublikowano 6 Lutego 2017 #69 Opublikowano 6 Lutego 2017 Skrót myślowy, zapewne zresztą się domyślasz tylko czepiasz się słówek. Chodziło mi oczywiście o dodatkową filtrację biologiczną, ale skoro piszę z osobą o takim doświadczeniu, nie dodawałem jak żółtodziobowi.
jaras Opublikowano 6 Lutego 2017 Autor #70 Opublikowano 6 Lutego 2017 Dobra. Nie ma co Matik. Po tygodniu zrobię test No2 i wtedy się zobaczy- czy może tak zostać czy nie. Co do filmu bakteryjnego to przestawiłem trochę falownik i wyciąłem drugą szczelinę w kasecie. Flm już zdecydowanie zmalał. Falownik lepszy na pewno by się przydał ale na razie nie uwzględniony w budżecie domowym
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się