jaras Opublikowano 5 Listopada 2016 #1 Opublikowano 5 Listopada 2016 (edytowane) Witam. Nadszedł czas przedstawić mój nowy projekt 500 plus czyli akwarium o wymiarach 200x50x50. Czemu tylko 50h. otórz mieszkam w drewnianym domu, z drewnianą podłogą i dodatkowe 10cm wysokości to kolejne 100kg. więc lepiej spać spokojnie. Szafka - płyta meblowa 18mm, blat 2x18mm wszystko razem sklejone i skręcone na konfirmaty - plecy 18mm, pozostaje tylko przykręcić fronty w ilości 3szt. a skrajne lewe i prawe części otwarte - szklane półki ala barek. Szafka stoi całą płaszczyzną na podłodze podklejone ma tylko filce meblowe w ilości 30szt. Tło - styropian 5cm .podkład wyryte groty, dodatkowo 5cm skały w najgrubszym miejscu ma jakieś 8cm a w najcięszym około 2cm. W tle zabudowany też turbo kaseciak. Całość wykończona CX5 i farbą akrylową czarna plus szara. Wzorowałem się na jednym z teł czeskiego producenta Pod kamienie jak i pod akwarium poszedł podkład panelowy ten piankowy 5mm Tak wygląda na dzień dzisiejszy tło zaszpachlowane na łączeniach po włożeniu do baniaka i pomalowane- kamienie to 60kg serpentynitu. Więcej nie chcę- wcześniej miałem gruzowisko zdjęcie może nie powala ale brak górnego oświetlenia nad akwarium robi swoje. Jutro pójdzie żwir (wisełka) a w poniedziałek zamawiam formatki Pcv i tubondu na pokrywę. Na razie to tyle Edytowane 5 Listopada 2016 przez jaras błąd
spiochu Opublikowano 5 Listopada 2016 #2 Opublikowano 5 Listopada 2016 Widzę, że farby chyba Colours. Nie spiesz się z zalaniem wodą, daj im dobrze wyschnąć. Ja to zrobiłem za szybko i miałem wodę-mleko. Czekam na efekt końcowy bo zapowiada się ciekawie. Wysłane z telefonu
jaras Opublikowano 5 Listopada 2016 Autor #3 Opublikowano 5 Listopada 2016 zgadza się Colours, poprzednio też ich używałem i nic się nie działo. Jednak zalewanie dopiero za parę dni
egon44 Opublikowano 5 Listopada 2016 #4 Opublikowano 5 Listopada 2016 Mógłbyś podać nazwę tła na którym się wzorowałeś?
jaras Opublikowano 5 Listopada 2016 Autor #5 Opublikowano 5 Listopada 2016 14 minut temu, egon44 napisał: Mógłbyś podać nazwę tła na którym się wzorowałeś? http://www.umeleskaly.cz/akvarijni-a-terarijni-pozadi/ 1
led4grow Opublikowano 6 Listopada 2016 #6 Opublikowano 6 Listopada 2016 Kurcze. .. a myślałem że tło DIY tylko z pianki, a tu proszę - można łatwiej Czekam z niecierpliwością na podświetlenie i efekt końcowy
suricade Opublikowano 6 Listopada 2016 #7 Opublikowano 6 Listopada 2016 Jedno z ciekawszych teł na forum. Gratulacje.
egon44 Opublikowano 6 Listopada 2016 #8 Opublikowano 6 Listopada 2016 Dokładnie!!!Proste a zarazem ciekawe
jaras Opublikowano 6 Listopada 2016 Autor #9 Opublikowano 6 Listopada 2016 Dziękuję za pochlebne opinie. Oczywiście temat na bieżąco będę relacjonował
Bezprym Opublikowano 6 Listopada 2016 #10 Opublikowano 6 Listopada 2016 Kładłeś farbę bezpośrednio na styropian czy przed malowaniem dawałeś jeszcze zaprawę?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się