tom77 Opublikowano 16 Października 2016 #21 Opublikowano 16 Października 2016 11 minut temu, pozner napisał: Tomek, tu ma pływać saulosi, czyli mbuna, więc nie odejmuj kamieni Pozner - niech sobie Plezi dorzuci z drugiej (prawej) strony. Urok pojedyńczego dużego głazu na zdjęciu akwa kolegi Wisz: http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/13191-dorastający-redfin-kadango/ Nie tylko głaz jest tam ładny......
pozner Opublikowano 16 Października 2016 #22 Opublikowano 16 Października 2016 12 minut temu, tom77 napisał: Pozner - niech sobie Plezi dorzuci z drugiej (prawej) strony. Urok pojedyńczego dużego głazu na zdjęciu akwa kolegi Wisz: http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/13191-dorastający-redfin-kadango/ Nie tylko głaz jest tam ładny...... Tomek, ale kol. Wisz ma non-mbunę. O to mi chodzi.
spiochu Opublikowano 16 Października 2016 #23 Opublikowano 16 Października 2016 Może i fajnie taki pojedynczy wygląda, ale jeśli plezi chciałby spróbować utrzymać 3 samców to będzie zdecydowanie za mało kryjówek... Wysłane z telefonu
Pleziorro Opublikowano 16 Października 2016 Autor #24 Opublikowano 16 Października 2016 Dobra, update i koniec prac na dziś... Wyszło jak wyszło, podniosłem lewy głaz i teraz wygląda jak by się unosił 1cm nad wodą, ale zamierzam dosypać jeszcze troszkę piasku i obłożyć dodać jeszcze jakieś małe kamyki 5x5cm imitujące odpryski od tego większego... Z prawej strony jestem bardzo zadowolony. Ogólnie baniak spełnia moje oczekiwania czyli nie napchanie tam tony kamieni tylko subtelnie ale z kryjówkami. Są 3 groty, pod kaseciakiem i pomiędzy głazami, ale same kamienie tworzą daszki bo są węższe u podstawy, wiec musi samcom wystarczyć, jak będą wojny to zredukuję do 2 haremów, albo coś dodam No i w 280l wymiarowych zmieściłem 235l wody, z czego jestem mega zadowolony, bo balem się że kamole zabiorą najmniej 80l. Baniak zalany tradycyjnie wiaderkowaniem ale woda przez ustrojstwo - musiałem jakoś zmierzyć litraż a licznikiem się nie da jak co chwila ktoś wodę puszcza w kiblu i w tle pralka pierze gacie Ocenę pozostawiam Wam, dla mnie do poprawy lewa strona, ale raczej kosmetyka tylko. 1
egon44 Opublikowano 16 Października 2016 #25 Opublikowano 16 Października 2016 Jeśli z tego co ostatnio pisałeś ma w tym zbiorniku pływać mbuna(saulosi) to jednak dołożył bym więcej kamoli... Ale to tylko moje zdanie,na pierwszy rzut oka widać że brakuje tej kropki nad i
spiochu Opublikowano 16 Października 2016 #26 Opublikowano 16 Października 2016 Po lewej, ten oparty kamień, od przodu na dość płaską i wąską powierzchnię. Próbowałeś na niej go postawić? Wysłane z telefonu
Pleziorro Opublikowano 17 Października 2016 Autor #27 Opublikowano 17 Października 2016 Próbowałem ale on z drugiej strony się średnio prezentuje, będę jeszcze nad Wisłą po te mniejsze, to może coś zwiozę fajnego
Lee Opublikowano 17 Października 2016 #28 Opublikowano 17 Października 2016 Udzielałem się wczesnej więc dodam coś więcej od siebie jako, że mam u siebie Saulosi (3+7). Masz zdecydowanie niełatwe zadanie kompromisowego ułożenia kamieni tak aby: 1. Samce saulosi obrały jak najwięcej rewirów. 2. Tobie i synowi się podobało. 3. Przepływ wody i zamiatanie nieczystości był akceptowalny. (kolejność dowolna) Do pkt 2 już coś od siebie pisałem wcześniej, pkt 3 pewnie mógłbym się uczyć od Ciebie. Więc dodam coś do pkt 1. U mnie 2 samce Saulosi podzieliły zbiornik. 3ci tez się wybarwia, ale nie ma rewiru. Dodatkowo rewir ma jeszcze dominująca w zbiorniku Hara. (Zbiornik 260L 120*40*60) Z moich obserwacji wynika, że Saulosi ne kopią pod kamieniami. Wręcz przeciwnie mają dziury w piachu, o średnicy około 7-10cm i ich pilnują, wabiąc samice. Najlepiej więc zagrałoby takie rozłożenie kamieni, żeby spróbować stworzyć im miejsca do kopania dziur, tak aby się z nich wzajemnie nie oglądały. Zakładając, że pod kaseciakiem będzie super miejsce, to 2gie optymalne będzie w rogu po przekątnej akwarium. Dlatego: 1. Odsunął bym kamienie od szyb bocznych, bardziej ku środkowi akwarium, tak żeby tam zrobiły się piaszczysta miejsca. Zwłaszcza prawa strona wydaje się być za blisko bocznej szyby. 2. Zróżnicowałbym bardziej odległość kamieni od frontu akwarium. Prawy bok bliżej przedniej szyby. 3. Największy kamień przed kaseciakiem, obróciłbym odwrotnie do ruchu wskazówek zegara o max 45 stopni. Tak żeby za nim było trochę więcej miejsca, na rewir pod kaseciakiem a jednoczenie, żeby tworzył naturalna granice rewiru. Wydaje mi się, że 2 wybarwione samce przy takich ustawieniach są osiągalne. Wyzwaniem będzie stworzenie 3'ciego rewiru. Ale to możesz działać późnej. Pozdrawiam.
Paulstick Opublikowano 17 Października 2016 #29 Opublikowano 17 Października 2016 Moze z lekka przelamie opinie wiekszosci kolegow na forum...ale mysle, ze akurat bedzie ci latwiej trzymac 3 samce wybarwione niz 2. Przetestowalem to na kilku gatunkach w przeszlosci i do tej pory mi sie to sprawdzalo, przy okazji samice mialy latwiejsze zycie, bo panowie wyladowywali wiekszosc agresji na sobie. Czemu dziala czasem z 3 a nie z 2? Moze agresja miedzy nimi sie inaczej rozklada, nie pytajcie, bo nie znam odpowiedzi.
Pleziorro Opublikowano 29 Października 2016 Autor #30 Opublikowano 29 Października 2016 Ryby się zbliżają, zaraz po nie jadę na dworzec. Ostatnie przymiarki z wystrojem, zwiozłem dziś troszkę mniejszych kamieni i wsadziłem Vallisinerię. Testy ok No2 - 0,05 / No3 - ~5 / Ph 7,6 Obecnie udało mi się lewą stronę wykonać w ten sposób i doszło troszkę pomniejszych kamyczków jako dodatkowa dekoracja 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się