Skocz do zawartości

jaka pompa do baniaka ponad 1000 l ?


miron

Rekomendowane odpowiedzi

doradźcie jaką pompę kupić do obsługi baniaka 1024 l , wysokość słupa wody to 1,3 metra / od dna sumpa do wylotu w baniaku gógnym/

foto :

http://picasaweb.google.pl/mironek1967/ ... 2998985826


Moje wymagania to mała awaryjnośc , żeby była stosunkowo CICHA w pracy no i nie za droga !!!!


Proszę o / poparte własnym doswiadczeniem w eksploatacji pomp / informacje jaką pompę zakupic / nazwa firmy , model /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron, ja z całą pewnością doradziłbym Ci pompę do CO, bo taką mam i pomimo że jej koszt początkowy (renomowana firma) jest dwukrotnie większy od przeciętnej pompy akwarystycznej, to jednak chodzi na I-biegu i zużywa 25W podnosząc około 1200l/h na wysokość 1,4m - a to oznacza że zwróci się w pół roku - bo akwarystyczne w okolicach 150zł zużywają około 40-50W

o jej cichości i niezniszczalności nie będę się rozpisywał - to jest urządzenie zaprojektowane z myślą: zamontuj i zapomnij, albo "hmm gdzie to ja kazałem sobie tą pompę zamontować? pamiętasz??" :lol:


koszt grundfosa UPS 25-40 180 to około 300pln ale warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ma uziemienie. I z założenia montowana jest na rurach CO, to myślę, że nie trzeba jej wyłączać podczas prac w akwarium. Jakby co zadziała bezpiecznik różnicowo-prądowy. Większości urządzeń akwariowych nie powinno się wtedy używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale numer !!!!- mam takie dwie pompy w kotłowni , jedna do katoryferów ściennych , drugą do podłogówki , ta pierwsza chodzi non stop od 4 lat i nic się nie dzieje z nią ,


tylko jeden minus - nie może być wewnątrz sumpa w komorze technicznej - tylko poza nią !


może koledzy akwamaniacy zaproponują alternatywn erozwiązanie - pompa zanurzeniowa / wymagania jak w pierwszym poście /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak chodzi na I-biegu i zużywa 25W podnosząc około 1200l/h na wysokość 1,4m


Czyli dokładnie tyle samo co równie renomowana pompa AquaMedica, która nadaje się cała pewnością do celów akwarystycznych i kosztuje polowę tej kwoty. Mozna ją zamontować wewnątrz, na zewnątrz lub uzyc jako cyrkulatora. Mozna tez ja stosować w wodzie słonej, a pompy CO nie można.


Pompy CO nadaja sie do akwarystyki jak olej roslinny do zawiasów w aucie. Ja np. stosuje w aucie. Mechanicy jako specjaliści maja ubaw. Wydaje mi się, że działa. Pewnie się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz mieć Mjunszajn ambiwalentne podejście do samochodów :-)


Ale fakt - kupiłem już u ciebie sporo rzeczy, i jak polecałaś coś ze względu na jakość, to jest bez zarzutu.


Na tych kubełkach Eheima vs Fluvale mnie szczególnie przekonałaś. Można mieć uwagi co do niektórych rozwiązań, ale jakość wykonania, kultura pracy, i warunki obsługi są nie do pobicia.


Podobnie wewnętrzne PF1000 Aquamedic - wydajność, cichość i obsługa bezdyskusyjna.


Fakt, NR400 skończył w koszu, ale po pierwsze nie ty mi go poleciłaś, po drugie myślę, że bardziej go nie zniosłem emocjonalnie, niż użytkowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli dokładnie tyle samo co równie renomowana pompa AquaMedica, która nadaje się cała pewnością do celów akwarystycznych i kosztuje polowę tej kwoty.



Hmm sprawdziłem wszystkie pompy OR w praktyce i ich jakość jest mizerna, słyszałem wcześniej podobne opinie, więc pewnie nie trafiłem na felerną partię - praktycznie to to samo co Hailea, która jest z kolei o połowę tańsza od AM :) Ale też buczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak chodzi na I-biegu i zużywa 25W podnosząc około 1200l/h na wysokość 1,4m


Czyli dokładnie tyle samo co równie renomowana pompa AquaMedica, która nadaje się cała pewnością do celów akwarystycznych i kosztuje polowę tej kwoty. Mozna ją zamontować wewnątrz, na zewnątrz lub uzyc jako cyrkulatora. Mozna tez ja stosować w wodzie słonej, a pompy CO nie można.


Pompy CO nadaja sie do akwarystyki jak olej roslinny do zawiasów w aucie. Ja np. stosuje w aucie. Mechanicy jako specjaliści maja ubaw. Wydaje mi się, że działa. Pewnie się nie znam.



no być może, ale czy możesz sobie w tym aquamedicu zmienić bieg np. na III i pompować 2200l/h na tą wysokość zużywając tylko 45W i w dodatku nadal bezszmerowo??

chodzi mi głównie o wysokość lustra wody ponad krawędź komina - bo przecież w zależności od wielkości akwa powinno się móc ten parametr zmieniać, a nie być zależnym od pompy...

a instalacja wewnątrz czy na zewnątrz, czy jako cyrkulator... hmm pytanie jest o pompy do sumpa, a tych się z czasem użytkowania nie przenosi - po prostu są tam gdzie były od początku... i to można zaprojektować


także nie zgodzę się z opinią, że pasują jak olej roślinny do zawiasów w aucie...


nie krytykuję pomp akwarystycznych, jednak nie spotkałem się ze 100% pochlebnymi opiniami w necie... zawsze jest jakieś ale...

i oczywiście pompy do CO nie nadają się do solniczek, ale w adresie forum nic na takie użycie mi nie wskazuje :lol:

poza tym nie wyobrażam sobie, żeby plastikowa pompa była w stanie konkurować z metalową pod względem bezawaryjności... (mówimy cały czas o porównywalnych przedziałach cenowych oczywiście)


i jeszcze bezszmerowość - mój fluval4+ jest słyszalny w porównaniu do grundfosa - ci którzy mają pierwszego mogą sobie zatem wyobrazić o czym piszę


miron skoro masz takie dwie, to co Ci będę pisał - sam wiesz jak działają... zobacz sobie w mojej galerii jak mam to zamontowane - raz zalany syfon sam się odpowietrza przy każdorazowym wyłączeniu-włączeniu pompy - także problemów z tym nie mam - chcesz to mogę nagrać i wrzucić filmik od wyłączenia i odczekania do włączenia pompy - zobaczysz sobie, że rozwiązanie jest bezobsługowe... rzuć tylko hasło - pompy takie mają też sysgone i mars... i parę innych widziałem w necie (poza klubem-malawi) i jakoś działa :wink:


Mjunszajn, takie zaczepne pytanie :wink: :

Ty przypadkiem nie dystrybuujesz AM na cały kraj? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.