Skocz do zawartości

jaka pompa do baniaka ponad 1000 l ?


miron

Rekomendowane odpowiedzi

UPR 20-60, w necie znalazłem niedużo... tyle tylko że to pompa wymontowana z pieca CO... i na pierwszym biegu praktycznie nie chodzi... tzn jest tak słaba że stoi w miejscu...


zbadaj ją dokładnie, zanim kupisz własną, bo może nie dać rady...


rozmawiałem wczoraj z kolegą, który niedawno wykończył chatę i mówił, że pompa CO którą ma obok kominka (obiegowa CO) znacznie lepiej pompuje ciepło do kaloryferów niż pompa w gazowym piecu CO, który jest na drugim końcu mieszkania... więc coś w tym może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bzdury opowiadasz. Kiedy niby je sprawdziłeś? :D:D

Z Hailea AM ma tyle samo wspólnego co z Hailea ma Red Dragon.



Najstarsze pompy, na których się opieram kupiłem koło roku temu, najmłodsza jakieś 3 tygodnie - i jest tak samo beznadziejna :)

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli ;) Czy mam wstawić fotki?:)



Jeżeli pompa Ci buczy to naucz się instalować odpowiednie przekroje rur.



Wyczuwam mentorski ton, ale pompy działały na wszystkich przekrojach od 20 do 40, nie wiem, przy którym jest najmniej efektów specjalnych, ale w firmowym orurowaniu Aqua Medic w odpieniaczach po wyłączeniu powietrza wcale nie jest lepiej - może źle dobrali przekroje rur? ;)




Co do opinii na temat AM... szczerze to chyba seria OR jest najczęściej używana pompą na obiegach np. w hodowlach. Tam gdzie liczą się pieniążki, czas poświęcony sprzętowi i jego bezawaryjność.



W hodowlach kultura pracy ma poślednie znaczenie, w przeciwieństwie do domowych zbiorników.



Sama sprzedałam/zainstalowałam kilkadziesiąt/kilkaset OR i miałam dwie reklamacje. W tym jedną jak wepchałam na siłę inny wylot i sama uszkodziłam obudowę pompy:P



Ja majstrowałem tylko przy kilkunastu takich pompach, może dlatego nie zdążyłem pomylić wylotów ani dobrać nieodpowiednich rur.

A jeśli chodzi o reklamacje, to jaki to ma sens, jeśli (zakładając, że zostanie uznana) pompa i tak zostanie wymieniona na równie głośną i z podłymi przyssawkami?



Więc albo jestem głucha i do tego mam klientów głuchych [ i być może głupich] albo zwyczajnie opinie podane tutaj są nieprawdziwe.



Oj nie irytuj się :)


Prędzej należy podejrzewać, że AM bardzo liczy się z renomowanymi odbiorcami (to zrozumiałe) i takie sklepy jak Wasz dostają najlepszy asortyment, a takie szaraczki jak ja, Sysgone, Snocho i inni muszą zadowolić się odrzutem z produkcji, chyba że prześledzimy, którędy te najlepsze partie są dystrybuowane i tam będziemy się zaopatrywać :lol:





A takie zaczepne pytanie do nikogo- jaka maja wartość wygłaszane opinie konkurencyjnej firmy dla AM, na temat produktów AM?:P IMO żadną.



Ja tam żadną konkurencją dla AM nie jestem, ale opinię posiadam i chętnię się nią dzielę :)


PS W środę wieczorkiem podesłałem Ci smska z prośbą o wycenę szafki pod zbiornik - jak będziesz miała chwilę, żeby zrobić wycenę, to będę wdzięczny :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Jeśli miałbym wybrać między gładko pracującym Grundfosem za 500zł i OR-em za darmo, to wybrałbym Grundfosa niezależnie od tego ile naklejek z napisem 'Pompa akwarystyczna' AquaMedic by nakleił.

.


A jakie masz w tej kwestii dośwadczenie??

Sam mam dylematy.

Jaki okres bierzesz do porównania w swoim użytkowaniu lub innych projektach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.