Skocz do zawartości

miron

Użytkownik
  • Postów

    96
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Kontakt

  • Strona URL
    http://www.chwaszczyno.com/index.cgi?action=16&dir=/PYSZCZAKI/

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Trójmiasto

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia miron

10

Reputacja

  1. miron

    Akwaryjny ,,biznes "

    Witam wszystkich forumowiczów.Od 30 lat pasjonuję się akwarystyką. Dojrzałem aby zająć sie tym tematem komercyjnie.Jestem na etapie rejestracji firmy, a co ważniejsze budowy strony internetowej. Proszę abyście podesłali kilka linków swoich ulubionych stron www dotyczących komercyjnej działalności akwarystycznej. Chciałbym zająć się pozyskaniem klientów głównie instytucjonalnych , zaprojektowaniem , montażem / bez klejenia zbiorników/ i najważniejsze serwisowaniem zbiorników. Ci z Was którzy taką działalność wykonują proszę o kontakt. Mirosław Nowak purolite(at)wp.pl
  2. miron

    Kalendarz 2009

    biorę jedną sztukę - proszę o info jak już będą do zakupu
  3. Podpowiedźcie co wstawić do w/w baniaka / 263-60-65/ Akwa pracuje na sumpie 300 litrowym Obecnie pracuje tam tylko jeden fluval4 plus - ale nie wydala ....., oraz jedna Koralia - do mielenia wody / najmniejszej mocy / Potrzebuję czegoś mocniejszego, aby przemielił tę ilość wody . Co sugerujecie wstawić ?akwa.JPG[/attachment:1218516o]
  4. jak sądzicie czy z pcv robić w jednym kawałku porywę na baniak podany powyżej ?
  5. jak oceniacie to foto red-red i yellow ? http://fraglesi.wordpress.com/
  6. Uruchomiłem 1000 litrowy zbiornik /263-60-65/ z SUMPEM około 220 litrów /130-50-35/ składa się z 4 komór : 1.filtr gąbkowy 2.złoże biologiczne - keramzyt 3.też keramzyt 4. komora techniczna - pompa eheim 1262 i grzałka 300 W Jeden z akwamaniaków zasugerował aby w komerze 2 / największej/ złoże umieścic na plastikowym stelażu tak aby znajdował się 10 cm nad dnem sumpa. Zasugerował zainstalowanie pompy która mieszałaby wodę pod tym złożem, zasugerował dyfuzor - tak aby złoże było natleniane ? Co o takim rozwiazaniu sądzicie ? Co spowoduje umieszczenie pompy z natlenieniem pod tym złożem ? Proszę o poparte doświadczeniem porady.
  7. kupiłem w aqua-light rewelacja zamiana T8 na T5 , POLECAM
  8. dzięki za podpowiedź, umieściłem watę i jest o.k muszę tylko dołożyć jeszcze troszkę biobali tak aby nie kłaść zbyt dużo waty dzięki makok za podpowiedź
  9. Zalałem moją ponad 1000 litrową akwę , nieco problemów miałem z ustaleniem wysokości słupa wody w kominie. Regulując zaworem na zrzucie tak aby nie chlupało wyregulowałem słup wody na 3/4 wysokości komina . Poniżej wrzuciłem biobale. Czy taka wysokość jest prawidłowa ??? Każdy inny słup wody 1/2 wysokości komina czy 1/3 wysokości komina powoduje przeokrutne chlupotanie wody - nie da się wysiedzieć w salonie .
  10. Jestem zainteresowany zakupem dwóch podwójnych opraw do świetlówek T5. W trójmiejskim sklepie akwarystycznym ,,Okaz" widziałem oprawy Aqua Szuta po 265 zł za sztukę , odbłyśnik pojedynczy 49 zł ..... !!! , gdzie - najlepiej internetowo zakupię w/w towar po niższej cenie ? Lub doradźcie gdzie kupić oprawy innego producenta po korzystnej cenie ?
  11. Barian popatrz ma mój dojrzewający baniak : http://picasaweb.google.pl/mironek1967/ ... trowejAkwy może coś podpatrzysz , zgadzam sie z poprzednikami - pokombinuj zmianę ustawienia kamoli na środku !
  12. Dziękuję pfpp za podpowiedż odnośnie zakupu pompy cyrkulacyjnej - własnie uruchomiłem w/w eheima - kosztował 109 euro + 4,5 euro za przesyłkę = 113,5 euro czyli około 420 zł Zakup w jednym z internetowych sklepów w Niemczech. Co oprócz eheima , który będzie pracował w sumpie 130-50-35 i obsługiwał akwę 263-60-65 nieco ponad 1000 l - jaki sprzęt zakupić do filtracji wewnętrznej ? Jedynym moim wymogiem jest cicha praca filtracji wewnętrznej !!!
  13. Myślę o zakupie dwóch filtrów wewnętrznych opisanych w tytule . Proszę o opinie akwamaniaków posiadających w swoich baniakach tego typu filtry.
  14. barian podaj model tej weipro ? czyżby ten : TC-3500 40W 3000l/h 410-500L
  15. Barian mnie też zachciało się pływać !!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.