Witam wszystkich forumowiczów.Od 30 lat pasjonuję się akwarystyką. Dojrzałem aby zająć sie tym tematem komercyjnie.Jestem na etapie rejestracji firmy, a co ważniejsze budowy strony internetowej. Proszę abyście podesłali kilka linków swoich ulubionych stron www dotyczących komercyjnej działalności akwarystycznej.
Chciałbym zająć się pozyskaniem klientów głównie instytucjonalnych , zaprojektowaniem , montażem / bez klejenia zbiorników/ i najważniejsze serwisowaniem zbiorników.
Ci z Was którzy taką działalność wykonują proszę o kontakt.
Mirosław Nowak
purolite(at)wp.pl
Podpowiedźcie co wstawić do w/w baniaka / 263-60-65/ Akwa pracuje na sumpie 300 litrowym
Obecnie pracuje tam tylko jeden fluval4 plus - ale nie wydala ....., oraz jedna Koralia - do mielenia wody / najmniejszej mocy /
Potrzebuję czegoś mocniejszego, aby przemielił tę ilość wody .
Co sugerujecie wstawić ?akwa.JPG[/attachment:1218516o]
Uruchomiłem 1000 litrowy zbiornik /263-60-65/ z SUMPEM około 220 litrów /130-50-35/ składa się z 4 komór :
1.filtr gąbkowy
2.złoże biologiczne - keramzyt
3.też keramzyt
4. komora techniczna - pompa eheim 1262 i grzałka 300 W
Jeden z akwamaniaków zasugerował aby w komerze 2 / największej/ złoże umieścic na plastikowym stelażu tak aby znajdował się 10 cm nad dnem sumpa. Zasugerował zainstalowanie pompy która mieszałaby wodę pod tym złożem, zasugerował dyfuzor - tak aby złoże było natleniane ?
Co o takim rozwiazaniu sądzicie ?
Co spowoduje umieszczenie pompy z natlenieniem pod tym złożem ?
Proszę o poparte doświadczeniem porady.
dzięki za podpowiedź, umieściłem watę i jest o.k
muszę tylko dołożyć jeszcze troszkę biobali tak aby nie kłaść zbyt dużo waty
dzięki makok za podpowiedź
Zalałem moją ponad 1000 litrową akwę , nieco problemów miałem z ustaleniem wysokości słupa wody w kominie. Regulując zaworem na zrzucie tak aby nie chlupało wyregulowałem słup wody na 3/4 wysokości komina .
Poniżej wrzuciłem biobale.
Czy taka wysokość jest prawidłowa ???
Każdy inny słup wody 1/2 wysokości komina czy 1/3 wysokości komina powoduje przeokrutne chlupotanie wody - nie da się wysiedzieć w salonie .
Jestem zainteresowany zakupem dwóch podwójnych opraw do świetlówek T5.
W trójmiejskim sklepie akwarystycznym ,,Okaz" widziałem oprawy Aqua Szuta po 265 zł za sztukę , odbłyśnik pojedynczy 49 zł ..... !!! , gdzie - najlepiej internetowo zakupię w/w towar po niższej cenie ?
Lub doradźcie gdzie kupić oprawy innego producenta po korzystnej cenie ?
Barian popatrz ma mój dojrzewający baniak :
http://picasaweb.google.pl/mironek1967/ ... trowejAkwy
może coś podpatrzysz , zgadzam sie z poprzednikami - pokombinuj zmianę ustawienia kamoli na środku !
Dziękuję pfpp za podpowiedż odnośnie zakupu pompy cyrkulacyjnej - własnie uruchomiłem w/w eheima - kosztował 109 euro + 4,5 euro za przesyłkę = 113,5 euro czyli około 420 zł
Zakup w jednym z internetowych sklepów w Niemczech.
Co oprócz eheima , który będzie pracował w sumpie 130-50-35 i obsługiwał akwę 263-60-65 nieco ponad 1000 l - jaki sprzęt zakupić do filtracji wewnętrznej ?
Jedynym moim wymogiem jest cicha praca filtracji wewnętrznej !!!