Pleziorro Opublikowano 12 Czerwca 2016 Autor #71 Opublikowano 12 Czerwca 2016 No pewnie, że zmaleje już nawet rozmawiałem z Markiem o ewentualnym klejeniu w domu, jest szansa na 325x60x60 Ale na razie jeszcze to się nie zadomowiło i stoi na środku pokoju. Na razie trwają prace nad pokrywką, szło dobrze, ale skończył mi się klej także przerwa i jutro klejenie ciąg dalszy.
jaras Opublikowano 13 Czerwca 2016 #72 Opublikowano 13 Czerwca 2016 A co do pokrywy to pcv obklejasz płytą tubond z zewnątrz ? Na ile części będzie dzielona pokrywa...Oczywiście szkło jak i reszta bardzo ładna. Gratulacje
Pleziorro Opublikowano 13 Czerwca 2016 Autor #73 Opublikowano 13 Czerwca 2016 To taka moja improwizacja i wypadkowa obejrzenia innych pokryw DIY a także wynik rozmów na spotkaniu klubowym. Konstrukcja pokrywy to spienione pcv 10mm a oklejam ją także spienionym pcv 3mm koloru czarnego. Po środku będzie wklejony teownik aluminiowy, który wzmocni 3 pokrywy, aby nie obwisały pod wpływem ciepła i upływu czasu. Same pokrywy będą leżały na konstrukcji i są wykonane ze spienionego pcv 5mm - 2x 55x60 i 1x 85x60. Rogi planuję zamaskować kątownikiem aluminiowym 1x15x15. A pokrywy boczne będą miały zamontowany jakiś uchwyt. Przewody elektryczne będą wypuszczone niewielkim otworem wywierconym w już gotowej pokrywie. To tyle z planów a jak wyjdzie to zobaczymy. ps. W środku będą też dwie belki aluminiowe (profil C) i na nich naklejone moduły led (chwilowo będą podwiązane jakoś obecne krótsze belki z modułami, bo nie mam już kasy na nowe).
michal_j Opublikowano 13 Czerwca 2016 #74 Opublikowano 13 Czerwca 2016 fajny pomysł z obklejeniem konstrukcji z pcv białego formatkami z pcv czarnego, ładnie będzie wyglądać i full wodoodporność co do kątownika aluminiowego polecam Ci ten sklep http://www.kafra.pl/start.html lokal na Rudnickiego, przytną Ci kątownik na wymiar co do milimetra, przy cięciu piłką ręczną zawsze wyjdzie jakiś skos i będzie psuł efekt a tam gilotyną utną Ci na wymiar idealnie poza tym tam kupujesz na wagę, przykładowo taki sam ceownik w obi w odcinku 2m kosztuje 15-20 PLN natomiast tam dwa odcinki tego samego ceownika po 114cm każdy,przycięte równo na wymiar jaki potrzebowałem - 3,5 PLN .. 1
spiochu Opublikowano 13 Czerwca 2016 #75 Opublikowano 13 Czerwca 2016 O, fajny kontakt. Daj ich do polecanych sklepów Wysłane z telefonu
Pleziorro Opublikowano 15 Czerwca 2016 Autor #76 Opublikowano 15 Czerwca 2016 Kolejny pracowity dzień za mną, 75kg piasku wypłukane i zwiezione do domu z działki. Piach wybrałem wiślany, bo jest brzydki Nie chciałem takiego super czystego jasnego i przesianego, tylko taki stricte naturalny z różnymi małymi kamyczkami... Definitywnie Czarna Perła 2 będzie musiała także przejść lifting nazwy
egon44 Opublikowano 15 Czerwca 2016 #77 Opublikowano 15 Czerwca 2016 Piach wybrałem wiślany, bo jest brzydki Nie chciałem takiego super czystego jasnego i przesianego, tylko taki stricte naturalny z różnymi małymi kamyczkami...Dobry wybór z piaskiem,właśnie taki mieszany moim zdaniem najbardziej naturalnie wygląda w zbiorniku... Definitywnie Czarna Perła 2 będzie musiała także przejść lifting nazwy To zostanie tylko zmienić nazwę na ''Perła 2'' ...
Pleziorro Opublikowano 15 Czerwca 2016 Autor #78 Opublikowano 15 Czerwca 2016 Macie jakąś sprawdzoną metodę na wygotowanie tegoż podłoża ? Ja na razie mam taką koncepcję, że w dużym garze dam 1/3 piasku i 1/3 wody i drewnianym kijem będę zwracał wodę w rzece do osiągnięcia około 90*C Do wrzenia to chyba ciężko będzie doprowadzić a przy 90 co ma zdechnąć zdechnie tak mi się wydaje ? nie ? Sypać będę na oko żeby wyszło ~7 gotowań, bo też nie chcę stać "przy garach" cały weekend
suricade Opublikowano 15 Czerwca 2016 #79 Opublikowano 15 Czerwca 2016 Najprościej partiami na blasze do piekarnika. :-)
Pleziorro Opublikowano 15 Czerwca 2016 Autor #80 Opublikowano 15 Czerwca 2016 O masz to 75 kilo wygrzać w piekarniku elektrycznym to bym zapłacił za prąd drugie tyle co za baniak Pozostanę chyba przy gotowaniu w garnku.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się