Skocz do zawartości

Czarna Perła 2


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie przekosy? Już w samym domu możesz ciągnąć akwarium na pionowo na jakiejś szmacie ;)




Dokładnie. Jeśli wniosłeś do mieszkanie lodówkę i meble to i baniak w drzwiach zmieścisz. Fakt, że trochę mniej wygodnie i więcej strachu przy wnoszeniu szkła ale przecież nikt Cię gonił nie będzie. Stawiasz szkło w pionie i gotowe.

Dla ułatwienia możesz Rafale kupić rolki do transportu mebli, położyć je pod kawałkiem płyty meblowej i na tym baniak i możesz jeździć takim zestawem po całym mieszkaniu.


Tu masz przykładowy zestaw: http://sklep.todo.info.pl/zestaw-do-przesuwania-mebli-p-1783.html W markecie budowlanym albo meblowym kupisz też same rolki choć taki zestaw przyda siew domu podczas przestawiania mebli.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko policzone i pomierzone, gdyby nie stolik, to mogę wcisnąć 195x60x55.

Ale to tak zwanie oporowo, jeśli uda mi się wywalczyć miejsce to ostatecznie nowy baniak będzie miał wymiary 190x60x50@12mm i będzie wykonany ze szkła Exta Clear Plus od Guardiana. Przemyślałem wysokość i jednak zostanę przy obecnych 50cm, mam już taki kaseciak, ryby raczej są przy dnie, rękami i tak ciężko sięgnąć przy czyszczeniu szyb do samego dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to cyk, zaliczka poszła, nie ma odwrotu, zamówiliśmy dziś ze Śpiochem nowe baniaki.

Perła 2 docelowo będzie 195x60x57 :) Jak by ktoś pytał czemu 57, to nie jestem przekonany do 60, a czemu nie 55 jak planowałem ?

Bo litraż wyjdzie 666l :)

Będę foto-relacjonował w miarę możliwości całą przesiadkę.


Dzięki za wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne wieści z projektu CP2


Dobrze, że żoncia z synem na działeczce, można było zwalić graty w salonie i popić piwem trud wniesienia.

Jako ciekawostkę dodam, że te dwumetrowe blaty przytargałem Corollą E11 3 drzwiową :)

To najzacniejszy samochód na świecie :)


Przy okazji wnoszenia płyt, wyszło, że będzie cholernie trudno lawirować na klatce z baniakiem, troszkę się martwię czy w ogóle się uda je wnieść po schodach :)


Czarna Perła przy tych blatach wygląda jak maluszek :)

27384974616_f20e2df864_h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy okazji wnoszenia płyt, wyszło, że będzie cholernie trudno lawirować na klatce z baniakiem, troszkę się martwię czy w ogóle się uda je wnieść po schodach :)



Ano...

Niedawno to sam przerabiałem ;)

U mnie wejście na piętro to proste, trochę strome schody na końcu zakończone zakrętem o 90st. Do wnoszenia było nas 4 chłopa oraz mój 17 letni syn (też chłop :D, trochę asekurował i pomagał). Oj było ciężko -110kg szkła. Zaklinowaliśmy się u góry przy takim słupku drewnianym. Trzeba było postawić akwarium do pionu (na kocach) ale potem już poszło.

Niestety do dziś czuje kręgosłup ponieważ parę lat temu miałem z nim problem i chyba coś się odnowiło.


Sorry, zamiast dodać Ci otuchy to wygląda że straszę ;)

Tak jak inni piszą na pewno pójdzie ok.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.