Kolega pisze, że ceramiki tam nie ma. Jest gąbka z Fan'a. Badojaro, ja bym gąbkę z filtra położyła pod ceramikę w kasecie.
proces dojrzewania na pewno będzie szybszy, ale nie będzie to moim zdaniem typowy przeszczep bo trzeba będzie mimo wszystko dłużej poczekać. Ile ? Grom wie, testy Ci powiedzą.
Chyba że ilość bakterii na tak niewielkiej gąbce wystarczy - ja mam osobiście wątpliwości i czekałabym na powiększenie kolonii tych drobnoustrojów na ceramice.