Skocz do zawartości

Czarna Perła 2


Rekomendowane odpowiedzi

Piasek kosztował 10zł i mogę go wysypać w każdej chwili pod skalniak na działce, tylko skąd wziąć fajny piasek rzeczny, który był by czysty ?.


Co do ryb to szału nie będzie, obsada zostaje, dodam tylko 10 sztuk Acei jak tylko będą dostępne w TanMalu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt nadtlenku wodoru to 90zł za butelkę,


Pisałem Ci kup sobie triosiarczan sodu na allegro kilo kosztuje 17zł a z tego wyjdzie Ci około 8 litrów roztworu. A przy takiej ilości to Ci chyba życia akwarystycznego nie starczy żeby to zużyć ;-). Proporcja na 1 litr to 125gr i masz w ten sposób ala Prime na ponad rok do podmian i do uzdatnienia piachu do akwarium.

Acha wodę trza brać z RO lub destylowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żwirowni obok siebie, a ten z dołka jest zbyt czysty do mojej koncepcji podłoża.

Ja mam taki szary piasek z żwirowni,granulacja mieszana.tobie plezi bym go polecił...

http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=7677&d=1453892351

http://forum.klub-malawi.pl/attachment.php?attachmentid=7676&d=1453892351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci kup sobie triosiarczan sodu na allegro kilo kosztuje 17zł a z tego wyjdzie Ci około 8 litrów roztworu. A przy takiej ilości to Ci chyba życia akwarystycznego nie starczy żeby to zużyć ;-). Proporcja na 1 litr to 125gr i masz w ten sposób ala Prime na ponad rok do podmian i do uzdatnienia piachu do akwarium.

Acha wodę trza brać z RO lub destylowaną.



To może nie trzeba kupować kilograma, są też 100g opakowania

TIOSIARCZAN SODU - 100G (5176338798) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/51/76/33/87/5176338798@@AMEPARAM@@08@@AMEPARAM@@51/76/33/87@@AMEPARAM@@5176338798


Nie chce tym uzdatniać wody tylko jednorazowo popłukać kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończyłem prace nad pokrywą, poza kosmetyką (rączki) i zerwaniem folii jest już całkowicie gotowa, od jutra biorę się za tło. Miałem robić mozaikę z łupka naklejonego na spiernione pcv, ale żona powiedziała, że mi pomoże wyrzeźbić strukturę w piance montażowej + Cr65.


ps. Pokrywa przeszła właśnie test obciążeniowy, przy pomocy samego zainteresowanego. Jest o wiele mocniejsza niż kupna aluminiowa, którą mam na 280l.

Tester waży około 9kg


13433233_887332398063108_3151249034184784129_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś koty wylegiwały się na zapiecku, a dziś na zaledziu :)

-- dołączony post:

I kolejny mały kroczek do wielkiego startu :)

Zaprojektowałem nowego kaseciaka, ten będzie w całości zabudowany pianką montażową i będzie częścią dekoracji :)


... przynajmniej taką mam koncepcję :)


27640296491_68da3c022e_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upalny dzień, ale robić trzeba, 4 pianki Soudala wpompowane do kuwety zrobionej z pcv na wymiar. Mam około 10cm do rzeźbienia + jeszcze jedna pianka musi stworzyć bułę dookoła kaseciaka. W pianie zatopiłem troszkę najbrzydszych płaskich kamieni aby dostała troszkę wagi,

Nie wiem czy coś z tego wyjdzie poza dużym bałaganem na balkonie :)


27491557590_7740ced1bd_k.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.