Skocz do zawartości

Ocena obecnych parmetrów wody przy starcie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,


Minęły 2 dni, sprawdziłem parametry. Na pewno są dobrze zmierzone.

NO2: 0,8-1

NO3: 40

pH: 7,8


Niestety NO2 i NO3 ciągle rośnie a powinno już spadać. Niczego w międzyczasie nie dodawałem, tylko początkowo wskazane: 5 kropli WA i 2 ampułki Biodigest. Mam jeszcze kilka ampułek Biodigest, może dodać?

Nie zaprzeczę, że zaczynają mnie te parametry irytować, bo ile można czekać ? :( :cry:

Czytałem na forum, że ktoś kiedyś dodał na wysokie NO2 MB Lift TheraP. Kupić taką miksturę?

http://forum.klub-malawi.pl/skok-no2-t25373.html


Pozdrawiam Was :)

Opublikowano

Od tygodnia idzie start bardzo dobrze ale poprzednie 2 tygodnie stało.

5 kropli WA dodałeś 7 dni temu a od 2 tygodni ci to stało nieruchawe.

Po WA i Prodibio ruszyło wszystko elegancko.

NO2 z 0,2 do 1ppm

NO3 z 20 na 40ppm. Cała biologia ruszyła i teraz tylko trzeba dać jej czas na rozwinięcie skrzydeł:D

Te dodane 18tego 5 kropli WA najwyżej ci podniesie NO3 o 5 z kranu miałeś NO3 -8 a skąd pozostałe 30ppm NO3 nie wiem ale widać dużo tego było.

Często zauważam że jak jest za dużo pożywki to stanie na NO2 i się tygodniami ślimaczy - wtedy potrzebuje dodatkowego kopa czyli Prodibio + maleńko amoniaku najlepiej WA

Irytacja nie jest wskazana w akwarystyce a cierpliwość premiowana.

IMHO straciłeś pierwsze tygodnie bez widocznego startu ale teraz wszystko leci szybko więc się nie irytuj. Obsadę dobieraj i profesjonalnej hodowli szukaj. Nie kup kundelków;)


Masz już i tak za dużo NO3 =40ppm więc czeka cię i tak podmianka przed wpuszczeniem ryb.

Proponuję wykonać ją teraz czyli 50% podmiankę pamiętając jednak o uprzednim uzdatniaczu kranówy albo nalewaniu z kranu ale przez węgiel aktywny.

Po podmiance a nie przed - dodaj 1 ampułkę Prodibio i czekaj - cierpliwie i nic więcej nie trzeba dodawać.


Po podmiance NO3 powinno spaść na 20ppm a NO2 - dalej będzie 1ppm:( -

Opublikowano

Witam Was ponownie :)


Mała aktualizacja parametrów. 3 dni temu podmieniłem około 40% wody stosując polecany przez deccorativo węgiel aktywny (super sprawa, bo wystarczy podłączyć pod kran i nie trzeba biegać z wiadrami :D). Dodałem ampułkę Biodigest i kroplę WA.


Dziś zmierzyłem parametry:

NO2 spadek z 1 ppm do 0,4

NO3 spadek z 40 ppm do 20


Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku i wkrótce pojawią się ryby, jak już parametry będą idealne :)

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam i dziekuje za przyjecie do grupy.

troszke odswieze temat.

A mianowicie podam moje parametry wody. Akwa zalane 23/10/16 kranowka bez zadnych uzdatniaczy.

Wszystkie testy robione JBL kropelki ( walizka )

Pierwszy test wody 27/10

PH 6

NO2 0

NH4 0,05

NO3 1

Srednio testy robilem co 3 dni wyniki byly  podobne ale dzisiaj tj 6 listopada po testach wyszlo:

PH 7,7 (kilka dni temu podnioslem preparatem PH up )

NO2 0,1

NH4 0,2

NO3 1 - caly czas utrzymuje sie wartosc 1

GH 7

KH 8

czy po tych wynikach moge stwierdzic ze dojrzewanie  ruszylo ? Nie dodawalem zadnych bakterii tylko dwa razy dalem troszke suchego pokarmu aby jakos zaczac proces. Wartosci rosnace NO2 i NH4 ciesza mnie jednak co z NO3 bo chyba powinno podskoczyc?  Dzisiaj tez zauwazylem  troche zielonych glonow. Pytanie moje co teraz? Wiem ze jeszcze nie zarybie ale wszystko idzie chyba w dobtym kierunku ? Moje pierwsze akwarium wiec nie chce czegos zle zrobic.

Podam jeszcze parametry wody z kranu:

PH 6.5 

NO3 1

KH 7

GH 6

Dzieki za odp.

 

Opublikowano
  W dniu 6.11.2016 o 17:13, pablo78 napisał(a):

Pytanie moje co teraz? Wiem ze jeszcze nie zarybie ale wszystko idzie chyba w dobtym kierunku ? Moje pierwsze akwarium wiec nie chce czegos zle zrobic.

Rozwiń  

Zaraz minie 3 tygodnie od startu po Bożemu czyli na szczyptę pokarmu i czekanie.

Jak na dziś ruszył ci cherlawie  czyli bardzo słabo tylko pierwszy etap nitryfikacji czyli maleńki poziom amoniaku NH3/4 przerabiany jest bardzo słabo na NO2 - poziom 0,1ppm a powinno być NO2 -  1ppm.

Zupełnie nie rusza ci II etap nitryfikacji czyli przemiana NO2 -> NO3 .

Oczywiście kiedyś to ruszy, ale wszystko wskazuje że brak tam wszystkich bakterii nitryfikacyjnych i jak będzie się rozwijało dalej w tym tempie to dojrzeje baniak tak po 1,5-2 miesiącach .

Może kup to i wlej - powinno za 4-5 dni ruszyć jak ferrari

http://www.apifishcare.com/product.php?id=618

 

Opublikowano

Dzieki za odp.

Wyniki testow wody z dzisiaj.

PH 7.7

NO2 0.2 

NH4 0.2

NO3 niby nadala 1 ale dalbym troszke wyzej

GH 7

KH 8

czyli faktycznie bardzo powoli to sie rozwija.. 

  W dniu 9.11.2016 o 08:17, deccorativo napisał(a):

 

Może kup to i wlej - powinno za 4-5 dni ruszyć jak ferrari

http://www.apifishcare.com/product.php?id=618

 

Rozwiń  

Dokładnie to ostatnio trzymałem w rękach z zamiarem zakupu i jesli to polecasz to chyba sie na to zdecyduje.

Na te chwilę dzięki za poradę. Za kilka dni opisze zmiany po zastosowanie Quick Starta i pewnie pare pytań jeszcze.

Pozdrawiam.

 

Opublikowano

Ja też startowałem bez żadnych przyspieszaczy i z doświadczenia mogę powiedzieć, że pierwsze dwa tygodnie też były takie mozolne, a potem w 3 tygodniu nagle ruszyło i w kilka dni od tego momentu było gotowe. Natomiast jest pewna różnica w Naszych działaniach. Ja jeszcze zrobiłem dolewkę z podmiany w innym akwarium (nie każdy jednak ma taką możliwość), ale co uważam za ważniejsze, dolałem jednak bakterii startowych... Bez nich możesz sypać i sypać, ale nie będzie niczego co zacznie ten pokarm rozkładać, co zresztą napisał Ci już decco...

Opublikowano

Miałem okazje dolać wody z dojrzałego akwarium od znajomego , jednak dzień wcześniej 2 ryby mu padły i całe szczęście że tego nie zrobiłem bo nie wiadomo co bym przytargał do mojego akwarium. Zdecydowałem się na bakterie startowe i jak tylko czas mi dzisiaj na to pozwoli podjadę i kupię. 

Opublikowano

Ale o wlewaniu starej wody już było niejednokrotnie pisane, że to zła metoda, w wodzie nie ma prawie bakterii nitryfikacyjnych, ponieważ są osiadłe, i zasiedlają wszystko co jest w akwarium, poza wodą, w wodzie na pewno są, ale w ilościach mikroskopijnych, to już lepiej wrzucić odrobinę pożywki i kilka ziarenek złoża z działającego baniaka.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam serdecznie, mam zapytanie odnośnie czegoś, co porasta kamienie w moim malawi.  Jeśli chodzi o temat glonów i tego typu rzeczy jestem zielony w temacie. Moje akwarium etap okrzemków przerabiało dosyć dawno temu i wyglądało tak: Długo chodziło bez mieszkańców. Po około roku, gdy kamienie były już czyste wpuściłem ryby. Wydarzyło się to dwa tygodnie temu i akwarium z takiego: zmieniło się na takie: Na żywo dużo lepiej widać zieleń, jest jej bardzo dużo. Podejrzewałem, że jak zasiedlę akwarium to pojawią się też glony. Dodatkowo akwarium stoi na przeciwko okna północnego więc dostaje sporo światła. Nie mniej jednak nadal zastanawia mnie czy to mogło stać się tak szybko. To, co skłoniło mnie do napisania tego postu to dziwne punkty na omawianych kamieniach. Występują z różnorodną częstotliwością i odbiegają kolorem od reszty zielonych porostów na kamieniach. Tutaj fotki: Chodzi mi o te niebieskawo-zielonkawe kropki. Jestem wzrokowcem a ten kolor wydaje mi się mało naturalno-bezpieczny(?) I zacząłem się lekko martwić. Wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się od ludzi bardziej doświadczonych. Co to może być? A przede wszystkim czy to powód do zmartwień? Jak mówiłem - o ile ryby i samo malawi pod względem wiedzy nie jest mi obce tak glony to inna para kaloszy. Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.