Skocz do zawartości

Jakie filtry do 100x50x50 itp.


Olobolo

Rekomendowane odpowiedzi

To tak przede wszystkim przydałoby się przenieść temat do podstaw bo zły dział....... JBLa będziesz słyszał na pewno jeśli jesteś takim maniakiem ciszy... Mam e1501 i jest delikatnie słyszalny w odległości do 2-3 metrów. Co do filtrów HW, zależy jak się trafi, ale głównie chodzi o nich dobra opinia. Żwir w biotopie Malawi jest błędem ponieważ są to ryby lubiące przekopywać piach, jeśli będziesz miał żwir mogą się kaleczyć, albo co gorsza pozbawisz ich po prostu wrodzonych zachowań. Co za tym idzie, tak jak napisał Andrzej, filtr podżwirowy pod piachem zupełnie się nie sprawdzi. Daj do kubła jakiś Aquael Circulator i po sprawie, a jeśli będziesz miał dużo kamieni to do tego jakiś mały falownik. Za przezroczyste węże będziesz sobie pluł w brodę bo w końcu obejdą glonem, albo zajdą syfem od środka i już takie przezroczyste nie będą ;) zrobisz czarne tło (bez tła moim zdaniem trochę kicha, ale co kto lubi) i czarne rurki od osprzętu i po kłopocie, praktycznie niewidoczne... W związku z obsadą napisano już wszystko, Twoje podejście jest bez sensu, jeśli już chcesz ten gatunek to zdecyduj się na normalny, haremowy układ i tak prawie nie będziesz w stanie rozróżnić płci, nie wiem kto Ci naopowiadał tych bzdur, że z samymi samcami to mniej kłopotliwie, będzie zwyczajnie mniej pięknie bo nie wybarwią się tak jak mogłyby z samicami. O rośliny ciężko przy takiej wodzie, tak naprawdę masz szansę tylko z Nurzańcem i Anubiasem, a i to bez gwarancji...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć;) co do kwestii filtrów jeśli nie chcesz wewnętrznego możesz dać dwa filtry hw jeden hw302 do biologii a drugi np hw303 1400l/h do mechanicznego. Ja miałem hw 303b i mogę powiedzieć że to jeden z najcisxej pracujących filtrów jakie miałem. Rośliny możesz mieć i tu woda nie ma nic do rzeczy bo wiele roślin w tej wodzie da sobie rade tylko czy ryby je oszczędzą;) co do obsady to najmniejszego sensu niema pakować samych samców które w gruncie rzeczy różnią się wyraźniejszą czarną obwódką na płetwach.

-- dołączony post:

Drobny żwirek jak najbardziej ja mam budowlany o drobniutkiej granulacji żeby rybki mogły sobie przesiewać

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za BARDZO merytoryczne odpowiedzi.


Ok zatem bedzie piasek. Z tym żwirem to chciałem w niego rośliny jakies wsadzić ale moze bez roślin bedzie po prostu naturalnej.

Czarny piasek moze być czy lepiej naturalny? Czarny dobrze kontrastowalby się z wapieniem.


Czyli bedzie najwydajniejszy filtr. Domyślam sie ze wydajniejsze mocniej hałasują. No nic widz żnie da sie pewnych rzeczy pogodzić.


Dodatkowo bardzo dziękuję za cenna uwagę o wężach. W Teori wszystko jest idealne. Zastanawiałem soę dlaczego eheim stosuje te paskudne zielone węże a inni czarne. No cóż. Nie pomyślałem a biologiem jestem z zawodu. Aż sam sie z siebie śmieję:)


A tło to chcę dać czarne. Pisząc ze nie chceę tła miałem na wysli ze raczej nie dam tła strukturalnego. Ale tu tez muszę poszperać i soę dowiedzieć czy warto czy nie.


Ok bedą samce i samice. Te bzdury wyczytałem w internecie. Źrodła nie podam, bo juz nie pamietam gdzi to było. Na 100% na polskojezycznym internecie. No ale nieważne. Beda samce i samice w odpowiednim stosunku.


A wracając do filtrów.

Ktory będzie lepszy, cichszy: Eheim Classic czy Unimax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tło to chcę dać czarne. Pisząc ze nie chceę tła miałem na wysli ze raczej nie dam tła strukturalnego. Ale tu tez muszę poszperać i soę dowiedzieć czy warto czy nie.


...tło tak naprawdę dajesz w celach estetycznych .Po prostu akwarium ( wg mnie) ładniej wygląda .Ale to kwestia gustu .Wejdź w naszą galerię to znajdziesz tam wiele bardzo ciekawych akwariów z różnymi tłami .Ale skoro nie chcesz tła strukturalnego to pomyśl o spienionym PCV lub o samoprzylepnej( czarnej czy też innego koloru) folii...

-- dołączony post:

Dodatkowo bardzo dziękuję za cenna uwagę o wężach.


..węże w ostateczności można raz na jakiś czas przeczyścić. Specjalne szczotki są dostępne chyba w każdym akwarystycznym sklepie.

-- dołączony post:

Czarny piasek moze być czy lepiej naturalny? Czarny dobrze kontrastowalby się z wapieniem.


...ja polecam naturalny .Czarny nie jest z tego biotopu ale pomijając ten fakt to jakoś niespecjalnie mi się podoba w naszym biotopie. Zajrzyj do galerii...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrów to przepływ zawsze jest podany bez wypełnień więc chińczyki tu się nie różnia a byłem bardziej zadowolony niż z jbl-a czy teraz unimaxa tylko eheim i w sumie fluval był lepszy ale różnica w cenie pokaźna;) ja mam żwir(piasek)taki do zapraw ale bardzo drobny więc żwir z nazwy a granulacja raczej grubego piasku:)

-- dołączony post:

Z roślin nurzaniec gigantea,odmiany anubiasów i kryptokoryna to możesz wrzucić

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci, że JBL jest delikatnie słyszalny, ale przez Twój temat, przy okazji robienia podmiany postanowiłem sprawdzić czy rzeczywiście tak jest. Stwierdziłem, że więcej głosu generuje Aquael Circulator, jak go wyłączę to akwa praktycznie bezgłośne z odległości kilku metrów. Pomijając już kwestie głośności to szczerze mogę Ci go polecić, jest bardzo porządnie wykonany i spełnia swoją rolę w 100%.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.