Skocz do zawartości

Jakie filtry do 100x50x50 itp.


Olobolo

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc, że Fluval FX6 i masz mechanika z głowy miałem na myśli właśnie to, że poza tym kubłem nic już nie będziesz potrzebował... ;) Jak planujesz obsadę wszystkożerną to niestety szansa na to, że ekipa dobierze się do roślinności jest spora, Rdzawe to typowe śmietniki pokarmowe więc na pewno coś podskubią, na początku u siebie miałem Nurzańca i młode pędy natychmiast były atakowane przez ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak zrozumiałem. Obecnie rozważam fx6, narurowca, albo eheim Classic albo professionel3 lub 3e.

-- dołączony post:

WAZNE!!!


zainteresowałem sie lawą wulkaniczna. (Znana jako lava stone) jako kamienie do alwarium. Czarna, lekka no i porowata - bedzie jak w sam raz dla bakterii. Cena mnie tylko zasmuciła.

Zacząłem czytać. Trafiłem zatem na ten post:


http://forum.klub-malawi.pl/optymalna-objetosc-zloza-biologicznego-t23308p5.html?highlight=Lawa


Po przeczytaniu tego wątku, szczególnie posty 22 i 49 postanowiłem sie Wam narazić.


Postanowiłem przerzucić filtrację biologiczna do akwarium!

Kubeł bedzie tylko jako mechanik + moze bioballe!

Jestem biologiem znam cykl nitryfikacyjny. U mnie bedzie sporo roślin. Wiem ze to tylko teoria w tej chwili, ale sam piach powinien wystarczyć w zbiciu nh3 i no2.

Moze nawet zrezygnuje z lawy a dam piaskowiec albo łupek felitowy.

Okazuje sie ze ludzie tak maja i to działa. Z przytoczonego wątku analogia do Pałacu Wilanowskiego otworzyła mi umysł. Przepraszam, ale co niektórzy na tym forum ceramikę albo matrix daliby z tonę.

Im polecam lekturę wklejonego wątku.

Biologia w akwarium pozwoli tez na mniejsze straty w razie braku prądu. Nie muszę tez juz kupować wielkiego filtra. Musi być taki żeby ładnie mieszał wodę i zbierał kupy.

Kiedys nie było filtracji biologicznej. I ryby żyły.

Ale czy na pewno jej mnie było? Otóż ona zawsze jest tylko dzisiaj jej role przejęły kubły i inne takie fbf.

Nie było tylko kubełków fbf i innych wynalazków

Zbiornik wodny ma być jak najbardziej samowystarczalny. Im większy tym lepszy tak Mnie uczono. A dzisiaj laduje sie chemie i rożne cuda na kiju. Ech


No nic powoli mi sie to klaruje. Myśle ze zbiornik 150 albo 200cm z mechanikiem sobie poradzi.

Będę robił testy i czyścił gąbkę tak często jak będę mógł. Kupy w kuble sie nie beda zbierały!


Bardzo proszę o merytoryczna dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...idziesz w stronę akwarium typu LT ( też mam takie). Ale żeby ten mały ekosystem zadziałał ( skutecznie) muszą w nim podstawową rolę spełnić rośliny ( dużo roślin) a tutaj będą problemy. Zgadzam się z Tobą ,że piasek jest znakomitym źródłem bakterii nitryfikacyjnych stąd często zalecam stosowanie grubej warstwy:) Podoba mi się Twój pomysł i ciekawy jestem czy osiągniesz zamierzony pomysł a w szczególności dotyczący NO2 i NO3.

Poczytaj o LT bo jest to też warte polecenia:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie. Mam jeszcze sporo czasu. Zamierzam kupić szafkę i akwarium gdzieś w połowie kwietnia. Moze pózniej. No chyba ze rozwikłam moje zagadki wcześniej.

Na razie z roślin bedzie nurzaniec - przepraszam że wcześniej noe wiedziałem ze to vallisneria. Po prostu nie znam polskich nazw. Zasadzę ją w żwir albo przykryję kamieniami. Jeszcze muszę to przemyśleć. Bedzie tworzyła las z jednej strony akwarium. Moze trochę na tył. Tło bedzie czarne :) tak bedzie najlepiej i najtaniej zarazem.

Anubias bedzie na skałach tu i tam. Najprawdopodobniej na tej lawie. Przywiąże go a on powinien sobie poradzić. Ryby wpuszczę i tak jak się zbiornik ustabilizuje i rośliny zakorzenia.


Pierwsze zapewne wpuszczę Yellow'y bo ponoć najlepiej ignorują rośliny.

Na razie tak to wyglada. Oczywiscie muszę w końcu wybrać kubełek. Tym razem sprawa prostsza bo bedzie to tylko mechanik. Być moze zaryzykuje i kupie chińczyka 304b. Jak on bedzie kiepski to kupie EHEIM albo FX6. kubełek bedzie miał tylko wkłady do filtracji mechanicznej plus ewentualnie bioballe w razie gdyby akwarium nie dało rady soę samooczyszczac z nh3 i no2. No3 powinny roślinki zużyć. Denitryfikacja tez powinna zachodzić w tej lawie. Zaryzykuję stwierdzenie ze w takim akwarium poziom no3 powinien być bardzo niski. Moze nawet bliski zeru czyli zużywany przez rośliny i bakterie denitryfikacyjne na bieżąco. Ale to na razie teoria. Zbiornik będę monitorował testami i zbierał dane, robił wykresy w celu ustalenia tendencji.

Oświetlenie to bedzie taśma led 7020. Franca najmocniejsza. Muszę sie tylko jeszcze dowiedzieć o Wsp Ra. Dam tez ściemniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić jakiś filtr aby przetestować jego głośność. Padło na hydor profesional 250 (docelowo 2 takie do 450l).

To mój pierwszy kubełek. Zalałem, pracuje juz na pusto kilkanaście minut. Sa jeszcze bąbelki. ...


Ponoć z godzinę sie jeszcze podpowiietrza. ... No nic wyje jak armata. Nie sadze aby sie cos poprawiło bo większość powietrza juz wydalił. A z komputerowego doświadczenia wiem, ze jak juz bąble powietrza wyjdą z układu to pod względem hałasu nic se nie zmieni. Jeśli taki słaby kubełek tak hałasuje to ja dziękuje.... Pompy cieczy do komputera sa praktycznie niesłyszalne jak sie wie jaka kupić i jak ja wyciszyć. A tutaj mam lotnisko. Kubeł chodzi w łazience. Pompuje wodę z wiadra, ja siedzę kilka metrów od niego w salonie i słyszę go jak buczy!!!!!!! Tutaj nie pomoże żadna szafka czy wyciszenie. On po prostu hałasuje !!!

Hałas jest absolutnie nie do zaakceptowania. Nie będę oceniał filtra (opisywał), bo gdyby nie

Hałas dostałby 5/5. A tak to do sprzedaży. ....

No nic chyba muszę kupić pompę co tego grundflos:) mam nadzieje ze uda mi sie miec moje Malawi. ....zalmka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo..niepotrzebnie się załamujesz:) Daj jemu trochę czasu...jak na nowy filtr to i godzina może być zbyt mało aby się odpowietrzył .Poruszaj nim co jakiś czas i wciskaj co jakiś czas przycisk zasysający ( kilkakrotnie) . Upewnij się ,że wirnik jest dobrze osadzony w takich malutkich "czapeczkach". Twierdzisz ,że buczy..hm..domyślam się ,że jest to dokuczliwe ale pewnie przyczyna tkwi w odpowietrzeniu .Z tym ,że tak naprawdę słychać każdy filtr ( jeden mniej drugi bardziej). Ale...właśnie. Olo..odnoszę wrażenie ( jest to dla mnie pozytywne wrażenie) ,że lubisz chodzić swoimi ścieżkami:) . Ale gdybyś czasami posłuchał rad kolegów z forum to byś być może nie zakupił tego filtra..Owszem..jest on może fajny ..ale jakoś nikt go tu nie polecał;) Wiem ,że w ten sposób możesz przełamać jakieś stereotypy naszych rad... Ale coś za coś:). W końcu aby doświadczyć trzeba dotknąć:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale rady były dosyć rozbieżne :) zreszta to tylko 360PLN. Filtr sprzedam taniej i po krzyku. Lepiej wydać 360 niż 1100 na fx6 i potem płakać.


Przechylalem go. Pompowaniem, nic soę nie zmienia. Otworzyłem go, wyjąłem wirnik juz kilkadziesiąt minut temu i to samo. Najwidoczniej problem tkwi we mnie. Pisałem ze ja słyszę rożne rzeczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej problem tkwi we mnie. Pisałem ze ja słyszę rożne rzeczy


...pamiętam jak zwracałeś uwagę na to ,że masz nadwrażliwy słuch . A to może być problemem..ale nie do końca teraz wiemy ,czy faktycznie on "buczy" czy go po prostu słychać tak jak prawie każdy pracujący filtr .Niech pracuje non stop . Nie śpiesz się ,ze sprzedażą bo okaże się ,że zasysając wodę z akwarium które jest większym zbiornikiem jak wiaderko , że pracuje bardzo poprawnie . Sprzedać zawsze zdążysz..ale zrób to dopiero po tym jak się przekonasz jak pracuje w docelowym zbiorniku. A teraz daj mu czas...niech pracuje :)

-- dołączony post:

No tak, ale rady były dosyć rozbieżne


...były rozbieżne:) Ale koledzy polecali to co jest sprawdzone:) A tego filtra chyba nikt nie polecał bo jest to swego rodzaju nowość na rynku i z tego co wiem tu z forum to chyba nikt z aktywnych kolegów tutaj nie posiada tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.