Skocz do zawartości

Jakie filtry do 100x50x50 itp.


Olobolo

Rekomendowane odpowiedzi

Moze tak być, czy to bajki są?


.....pomaga jeżeli " buczy " mechanicznie. Ale nie na stałe. Pamiętaj ,że z biegiem czasu wirnik w naszym biotopie bardzo szybko obrasta kamieniem i wtedy głośniej pracuje. Ten jest nowy..Ale posmaruj. Na pewno w jakimś stopniu pomoże. Przesmaruj "czapeczki" i powierzchnię po której ślizgają się łopatki . A generalnie jak pisałem wcześniej..poczekaj na akwarium i tam sprawdź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba tak bedzie najlepiej. Jak juz stanie akwarium, podłączę filtr. Zamówię pompę i zrobię filtr narurowy kiedy w międzyczasie woda bedzie dojrzewała.


Jeszcze jedna ciekawa rzecz. Nie kupuje szkła optiwhite. Nie rozróżniam float od optiwhite to po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozróżniam float od optiwhite to po co przepłacać.


...uwierz ,że różnica jest kolosalna. Ale to trzeba zobaczyć w naturze. Pomijam cenę:) Wystarczy przednia szyba chyba ,że masz akwa mieć widoczne z dwóch stron czyli z przodu i tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie. Obok siebie stały 3 akwaria. Jedno było full optiwhite, 2 pozostałe float. Kompletnie nie rozroznialem ich. Myliłem sie ze wskazaniem które to:). Zaoszczędzę mnóstwo pieniędzy i bardzo to mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie. Obok siebie stały 3 akwaria. Jedno było full optiwhite, 2 pozostałe float. Kompletnie nie rozroznialem ich. Myliłem sie ze wskazaniem które to:). Zaoszczędzę mnóstwo pieniędzy i bardzo to mi się podoba.



W takim razie coś musiało być nie tak z tym akwarium ze szkła Optiwhite bo różnica jest naprawdę wyraźna (mówiąc bardziej obrazowo to tak jak byś nie dostrzegał różnicy w odbiorze programu w jakości HD i SD ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest wyraźna przy grubym szkle, przy cienkim to bardziej sugestia i widok całości. Gdyby były to szyby wmontowane w okno łatwo byłoby się pomylić ;).


Nie chcę polemizować, ale ostatnio podczas wizyty w jednym ze sklepów akwarystycznych w Krakowie widziałem urządzony niewielki zbiornik ze szkła OW (z uwagi na gabaryty zbiornika szyba była relatywnie cienka - na pewno nie miała więcej niż 5 mm grubości) i efekt był rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.