Skocz do zawartości

Jakie filtry do 100x50x50 itp.


Olobolo

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem pisać co za herezje siejesz o głośności JBL, ale widze że się poprawiłeś, do mojego e1501 musze ucho przystawić na 20 cm żeby cokolwiek usłyszeć. Głośniejsze są wewnętrzne Aquael 1500 i Aqua Nowa 1800.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem kolejne akwaria z galerii. W sumie to od kilkunastu dni oglądam tez dużo na yt.

W sumie najbardziej podoba mi się czarne tło, ale nie wiem czy jest możliwy taki piękny efekt głębi jak na zdjęciach. W rzeczywistości bedzie widać ze cośtam jest przyklejone, ale mogę sie mylić bo teoretyzuje :) efekt rozświetlania dna, ryb i kamieni z czarnym tłem robi wrażenie. Tło strukturalne to wg mnie wyższa szkoła jazdy, bo żeby tonie wyglądało tandetnie to trzeba sie postarać;)


O roślinach do Malawi tez poczytałem. Jest jedna nawet ze można trawnik zrobić i ponoć jej ryby ńie rusza. No nic zobaczymy.


Czyli unimax odpada. Dzięki!


Zostaje jbl. Najmocniejszy to model 1901 i nawet na tym forum znalazłem wątek ze jest głośny. Moze ten 1501 jest cichy. No nic robi sie niebezpiecznie bo jeden model został:)


No chyba ze ryzykować z Chińczykiem :) żebym sie tylko nie zraził do akwarium przez te głośne filtry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hińczyki podobno prawie bezgłośne, ja słyszałem większość opinii pozytywnych. Co do JBLa, do Twojego zbiornika e1501 spokojnie wystarczy. Jeśli chodzi o tło to nic nie przyklejasz, zamawiasz formatkę z czarnego spienionego pcv o grubości np. 3mm i wkładasz to do środka, efekt głębi prawie jak na zdjęciach, w każdym razie jest matowe więc jest naprawdę ok, wystarczy przyciemnić świetlówki (np. folią aluminiową) albo zastosować odbłyśnik ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ame]http://youtu.be/BBFdltWiVyg[/ame] O taki efekt mi chodzi;) Pan Andrzej nie dość, że dużo pomógł to jeszcze świetny pomysł podrzucił:). ale czy to nie jest efekt odpowiedniego oświetlenia? Czy w rzeczywistości tez tak pieknie wgląda? Czy nie widać tła ?


Muszę pooglądać te tła strukturalne. Mam tyle roboty, ze na prawdę nie mam czasu na zabawy z tłem DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie widać tła ?


...ja mam na przedniej świetlówce założony czarny odbłyśnik ( pomalowałem akrylem) którym kieruję światło tak ,że nie świeci mi na tło. W naturze efekt jest bardzo podobny .Ale wiadomo,że oko ludzkie lepiej widzi jak kamerka czy aparat. No i świeci tylko jedna świetlówka Power Glo owinięta na bokach folią aluminiową po ok. 15 cm. A tło jest strukturalne które sam zrobiłem:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem o tej tetra i rzeczywiście sporo opini pochlebnych.


A co Panowie myślcie o Fluval fx6? Ponoć najlepszy filtr na świecie. Do mojego zbiornika bedzie w sam raz. Tylko głośność pewnie tez bedzie adekwatna


Co do opisu "działania" tego niesamowitego efektu czarnego tła: zazdroszczę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluval fx6 to kombajn :) ja na niego choruję, ale nie mam kasy. Jeśli nie masz problemu z tym żeby dać ten 1tys. to się nawet nie zastanawiaj. Filtr robi za biologa i mechanika zarazem więc oprócz falownika, który stworzy cyrkulację, nie musisz już nic ładować do środka... Użytkownik Misiek-1984 używa tego fluvala, możesz go zapytać o opinię, ja pytałem i odpisał bardzo konkretnie :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olobolo do zbiornika 100-50-50cm fluval fx6? :) bierz ale jak naprawdę śpisz na kasie;) nie wiem jak fx6 ale mniejszy brat fx5 ma wydajność 3500l/h !!! Unimax 700 zrobi Ci totalny młyn w zbiorniku a fx5 u gościa ogarnia 700l zbiornik a Ty stawiasz sto parę litrów;) ale oczywiście wybór należy do Ciebie ale bym dał unimaxa 500 jako biolog i mechanik u Ciebie i da rade bo u kumpla ogarnia 240l i gra gitara;)

-- dołączony post:

Nowy około 500zł a używke na gwarancji w bdb stanie możesz dostać już w granicach 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z nas śpi na kasie :) Wiadomo, że chciałbym filtr za jak najmniej.


Tutaj chodzi o to, że jak coś robię, to staram się, aby było to w miarę profesjonalnie zrobione. Mam przeznaczony pewien budżet na akwarium. W mojej ocenie filtr to najważniejsza rzecz, wiec warto poświęcić na nią pieniądze.


Nigdzie nie mogę znaleźć porównań filtrów. Po angielsku tez nie ma. Jakaś straszna kiszka...


Są co najwyżej pojedyncze "recenzje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.