eljot Opublikowano 2 Grudnia 2014 #11 Opublikowano 2 Grudnia 2014 Panowie litości to dział do przedstawiania się, a nie porad na temat podłoża. Wszystkie kolejne OT idą do kosza.
r3b Opublikowano 5 Grudnia 2014 Autor #12 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Kolejna mała aktualizacja. Przyszło dziś czarne tło z PVC które wylądowało w środku akwarium. Poza względami estetycznymi dodatkowo będzie chronić szybę przed porysowaniem kamieniami. Doszedł również ostatni element osprzętu, grzałka Aquael Gold 300w. Akwarium czeka już tylko na aranżację i zalanie Jutro rano ruszam po Serpentynit i piasek. Niestety obawiam się, że nie uda mi się ukryć całego sprzętu, ale na czarnym tle nie przeszkadza mi zbytnio.
marcin73m Opublikowano 5 Grudnia 2014 #13 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Poza względami estetycznymi dodatkowo będzie chronić szybę przed porysowaniem kamieniami.. W jakim sensie chronić, te kamienie miały się opierać o szybę?
r3b Opublikowano 5 Grudnia 2014 Autor #14 Opublikowano 5 Grudnia 2014 W jakim sensie chronić, te kamienie miały się opierać o szybę? Tak, zakładam ułożenie skalniaka opierającego się o tylną szybę. Aczkolwiek może się to jeszcze zmienić. Jak kupię jutro kamienie to będę kombinować
eljot Opublikowano 5 Grudnia 2014 #15 Opublikowano 5 Grudnia 2014 te kamienie miały się opierać o szybę? U mnie opierają się o PCV i pośrednio na szybie już kilka lat bez uszczerbku dla akwa. Natomiast PCV łatwo się rysuje i przy zmianie aranżacji to widać.
marcin73m Opublikowano 5 Grudnia 2014 #16 Opublikowano 5 Grudnia 2014 U mnie opierają się o PCV i pośrednio na szybie już kilka lat bez uszczerbku dla akwa. Nie tyle chodzi mi o bezpieczeństwo zbiornika, ile bardziej o prawidłową cyrkulację.
eljot Opublikowano 5 Grudnia 2014 #17 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Cyrkulacja to już inksza inkszość na to nie ma recepty tylko prastara metoda prób i błędów
marcin73m Opublikowano 5 Grudnia 2014 #18 Opublikowano 5 Grudnia 2014 Nio tak, a kamloty zbyt blisko tylnej szyby raczej zadania nie ułatwiają. ;-)
r3b Opublikowano 6 Grudnia 2014 Autor #19 Opublikowano 6 Grudnia 2014 No i zaczęło się... Kamienie ustawione, piach wypłukany i przy pomocy ogrodowego patentu zbiornik powoli się napełnia. Za parę dni, jak trochę się wyklaruje woda, podeślę fotki z aranżacji. -- dołączony post: Nie mogę się powstrzymać przed wsadzeniem fotek zanim jeszcze się wyklaruje woda, bo już to wygląda super... Dokładnie takie coś chciałem uzyskać. Ponieważ akwarium nie jest za duże to będzie w nim trzymany jeden większy harem Rdzawych... Myślę, że będą czuć się świetnie:)
misiek-1984 Opublikowano 6 Grudnia 2014 #20 Opublikowano 6 Grudnia 2014 Musze powiedzieć, że wygląda zajefajnie ;-)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się