Bezprym Opublikowano 25 Września 2013 #31 Opublikowano 25 Września 2013 Zbiorniczek robi jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciu,szkoda tylko że światełko jest za silne. Mimo wszystko dzięki.
cmyk Opublikowano 25 Września 2013 Autor #32 Opublikowano 25 Września 2013 niestety to nie wina światła ale kiepskiego filmiku nagranego komórką w ciemnym pomieszczeniu aby światło zewnętrzne nie odbijało sie od akwarium
cmyk Opublikowano 1 Października 2013 Autor #33 Opublikowano 1 Października 2013 Przyszły 3 naświetlacze led 10W dziś instaluję je w pokrywie ciekawe jak bedzie wyglądał zbiornik po zmianie oświetlenia. Jeszcze tylko 2 dodatkowe wyłaczniki czasowe i ryby bedą usypiały spokojniej;)
Guban88 Opublikowano 1 Października 2013 #34 Opublikowano 1 Października 2013 Elegancko Ci muszę powiedzieć Podobają mi się strasznie takie niedoświetlone boki akwa. [102] Malawi
cmyk Opublikowano 1 Października 2013 Autor #35 Opublikowano 1 Października 2013 zbiornik z 3 naświetlaczami 10W niestety to nie takie światło jakie bym chciał mieć a może to tylko przyzwyczajenie tak wygląda zbiornik w oświetleniu z 3 naswietlaczami i jednym. Dodam że naświetlacze leżą bezpośrednio na szybach nakrywowych, nie grzeją się w ogóle od strony szybki, grzeją się od korpusu na razie testuję jak bardzo. Koszt każdego 29,90 + koszt kabla 3 metry + wtyczka Uploaded with ImageShack.us tak wyglada naświetlacz 10 W światło zimne Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us korekta naświelacze po godzinie pracy grzeją sie od strony szybki nie bardzo ale jednak Może 20W-owe były lepsze a może sie przyzwyczaję na pewno ryby mają inne kolory udało mi sie zrobic lepsze zdjecia Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us 1
nabe Opublikowano 1 Października 2013 #36 Opublikowano 1 Października 2013 Ciekawa opcja, niedoświetlone boki bardzo klimatyczne.Przynajmniej na zdjęciu ;D
cmyk Opublikowano 1 Października 2013 Autor #37 Opublikowano 1 Października 2013 to zaciemnione zdjęcie to przy włączonym jednym naświetlaczu właśnie siedziałem przed zbiornikiem i nawet zaczęło mi sie to podobać jutro podjadę i zakupie 3 wyłaczniki czasowe aby regulować zapalenie i zgaszenie każdego z 3 naświetlaczy osobno. Zostawię sobie świetlówki aby zapalały sie np na jakieś 2 godziny. Naświetlacze na razie nie są przytwierdzone do pokrywy wiec mogę przesuwać je dowolnie nad całym zbiornikiem, na razie znajdują sie najbliżej jak się dało przedniej szyby akwarium Obecnie na zmianę pracują 3 naświetlacze od 14 do 17 włączają się świetlówki od 17 do 20.30 później ponownie włączają się naświetlacze do 22.30 wyłączając się stopniowo co 15 minut. Cały czas kombinuję aby do naświetlaczy dodać barwę niebieską w postaci pasków led RGB w listwach aluminiowych ponieważ światło z naświetlaczy ma barwę która nie do końca mi odpowiada. Będę wymieniał diody w naświetlaczach na inną temperaturę barwową 14000 K i 1000 lm obecna to 6500 i 700lm choc i tego nie jestem pewien moc ta sama 10 W Zbiornik po wymianie samych diód 12000K i 1000 Lm z włączonym jednym naświetlaczem zbiornik z wymienionymi 2 diodami po prawej po lewej została stara dioda o temp 4500 i 700 lm nowe ledy przyszły czas na wymianę co do ilości swietlówek ja mam 2x58W wiec to dla mnie duży zysk. Uploaded with ImageShack.us zdjeta dioda stara obook widać opkakowanie pasty termoprzewodzacej która trzeba posmarować podstawe diody koszt na jedną diodę 1 zł Uploaded with ImageShack.us wyglad zbiornika z 2 lampami z podmieniona dioda LED barwa 12000 K śwaiatło wpada w niebieski widać to po prawej czesci zbiornika na koncy po lewej stara dioda led Uploaded with ImageShack.us slabe zdjecie ale widac lepiej roznicę Uploaded with ImageShack.us efekt końcowy Uploaded with ImageShack.us i widok ze starymi diodami nie wiem czy widać różnicę na pewno jaśniej ale światło w rzeczywistości jest o niebo lepsze choć może odrobinę za niebieskie Uploaded with ImageShack.us Mam podejrzenia ze zasialcze w naświetlaczach nie odpowiadają rzeczywistym wartościom czyli 600mA Wydaje mi sie że diody świecą za słabo na razie nie wymieniałem zasilaczy jedynie dioda za diodę. Na zdjeciach nie widać rzeczywistej róznicy która jest kolosalna z poprzednią barwą światła.
cmyk Opublikowano 18 Lutego 2014 Autor #38 Opublikowano 18 Lutego 2014 Po 6 miesiącach działania zbiornika przeszedłem na świetlówki tymczasowo ze względu na to że spaliły się diody w naświetlaczach zamówiłem już nowe. Wrzuciłem trochę valisnerii z nadzieją że rozrośnie się między kamieniami. Obecna obsada Saulosi 3+7 Melanochromis joanjohnsonae 1+3 Metriaclima estherae -RED RED 6 młodych Maingano 7 sztuk 1 samica na pewno Labeotropheus trewavasae 1+2 Labidochromis caeruleus 6 sztuk młode Zrobiłem ostatnio małą podmianę i redukcję - do ludzi poszło 25 sztuk
cmyk Opublikowano 21 Lutego 2014 Autor #39 Opublikowano 21 Lutego 2014 dziś wymieniłem przepalone ledy w naświetlaczach 2x 10000 K i środkowy 12000K; poprzednio były 3x12000K. Światło jest na pewno lepsze tak to wyglada
Andrzej Głuszyca Opublikowano 21 Lutego 2014 #40 Opublikowano 21 Lutego 2014 ..dla mnie zdecydowanie lepsze!! A ogólnie to super!! Bardzo mi się podoba!!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się