Jump to content

zmiana tangi 600 l


cmyk

Recommended Posts

Przedstawiam zbiornik po zmianie z tanganiki o wymiarach 160x60x60

Filtracja

HW302

Eheim 2226

Filtr wewnetrzny o przepływie 1400 l/h

Grzałka jager 250W


Obecna obsada

18 seudotropheus saulosi

10 Metriaclima zebra "Maisoni reef"

12 Pseudotropheus sp. acei Luwala Reef

10 Pseudotropheus elongatus neon spot

8 Melanochromis cyaneorhabdos -maingano


Obsada do redukcji


skały serpentynit różne odcienie z 2 składów, podłoże grys dolomitowy drobno mielony+tło kupne wewnętrzne



d7aj.jpg


yoy4.jpg


jhwo.jpg





obecny wystrój odrobinę się zmienił przybył korzeń na środku zbiornika ubyło kamieni

trochę nabiegałem sie za skałami ale i tak nie dostałem dużych odłamków, mam jeden w ogrodzie waży 40 kg ale nie odważyłem się wcisnąć go do zbiornika pomimo podkładek styropianowych szkło mogło pęknąć.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

właśnie wygląda jakby było full kamienia w rzeczywistości z powodu braku serpentynitu pod spodem sa 4 duże kawały skał zamaskowane mniejszymi kawałkami serpentynitu więc tak naprawdę brud nie ma jak sie zbierać ponieważ są duże przestrzenie między nimi i z bliska inaczej to widać. W całosci i z daleka wygląda na duże gruzowisko. Co do łapanie ryb to rzeczywiście może być problem ale wystarczy wyjąć mniejsze skały. Obecnie na wysokości środka usunąłem skały i w tym miejscu umieściłem korzeń (nie wydziela garbników) w którym jest mnóstwo kryjówek. Na razie trochę kiepsko wygląda ze względu na kolor jest jasny za kilka dni zciemnieje i mam nadzieje że nie będzie się aż tak wyróżniał.

Link to comment
Share on other sites

Hej kolego,

Bardzo fajna aranżacja. W przyszłości chcę zrobić podobne gruzowisko w moim nowym akwarium. (tylko mniejsze z racji litrażu ;)). Jestem ciekaw jak dalej będzie z tym NO3 i PO4, bo też mam obawy o ich nadmiar z powodu gromadzenia się odchodów. Liczę na Twoje spostrzeżenia ;)


Pozdrawiam,

K.D.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda wręcz bajecznie,ale jak już moi przedmówcy zauważyli będzie poważny problem w odławianiu,a druga sprawa to gromadzący się syf w tym gruzowisku,no i problemy z utrzymaniem właściwych parametrów wody.Ale to są tylko moje spostrzeżenia ;)

Ogólne wrażenie......SUPER!!!


pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Gorsze gruzowisko mialem w tandze jak bede mial czas to wkleje zdjecie radzilem sobie dzieki zywicy ktora mam w jednym koszu w filtrze zewnetrznym. Jedyny problem to co 3 tygodniowe plukanie zywicy w solance aby ja uzdatnic. Podmiany wody 200 l na tydzien NO3 w granicach 20 tyle bylo w tandze przy wiekszym gruzowisku i przy 100 szt tropheusow oczywiście nie wszystkie dorosle

Dziekuje za pochwaly sporo sie nameczylem aby to wyglądało zxsensem a ibtak niexdo konca mi sie podoba


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • Dzięki za wskazówki! Ryby mają się dobrze, są baardzo głodne (nie karmię) i żywotne. Póki co nie widać żadnych oznak wysokiego stężenia NO2, za to zrobił się całkowity porządek na dnie akwarium. Wynik z dzisiaj to 1.  Jestem w trakcie podmiany 50% wody i po tym sprawdzę jak wyglądają parametry.  Zamówiłem tez 6 ampułek prodibio biodigest i Sera Toxivec, wiec jutro będę działał dalej. Jeszcze mam dwa pytania: 1) Czy teraz codziennie mam podmieniać wodę, czy na razie obserwować parametry i czekać? 2) PH w akwarium wynosi 7,5. Czy to PH jest odpowiednie dla Malawi czy mam po podmianach dosypywać sól niejodowaną? Czy warto tą sól dosypać w większej ilości żeby usprawnić proces zbijania NO2 (czytałem na forum, ze niektórzy tak robią).
    • Wlewam wodę do Akwarium ustrojstwem i zdecydowanie przyspiesza to proces - super rozwiązanie Cały zestaw zakupiłem z polecanych linków, jednak chciałbym go ulepszyć dodając na wyjściu kranik.  - Który gwint mam dokupić, żeby to rozbudować i żeby pasował do tego zestawu? (Jeśli to nie problem to byłbym wdzięczny za link do Allegro razem z tym kranikiem) - Czy są jakieś zatyczki blokujące wypływ wody z tej rurki po zakończeniu procesu napełniania zbiornika?  Z góry dziekuje za pomoc
    • wielkość zbiornika - 375l pozwala na 4 gatunki mbuny, więc jak wolisz
    • Dziekuje za odpowiedz , a jak by kupić po 8 sztuk i dolozyc czwarty gatunek ? 
    • Kup po 10 sztuk młodych z każdego gatunku i zobaczysz, co z tego wyniknie. Może uda się utrzymać jakiś układ wielosamcowo. Saulosi to obecnie chindongo, a maingano - pseudotropheus cyaneorhabdos.
    • Super dziękuję serdecznie za odpowiedź , tak myślałam ale wolałam się upewnić . A bakterie dolewamy na następny dzień od czyszczenia na cały litraż akwa ? Jeśli się nie mylę. Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję za pomoc.
    • narazie planowana obsada to  Pseudotropheus saulosi Melanochromis maingano Labeotropheus trewavasae Thumbi West   w jakiej ilosci byscie polecali taka obsade ? 
    • Piasku tak naprawdę wcale może nie być. Zerknij na filmy z jeziora, z lokacji gdzie pływa mbuna. Tam jest kamień na kamieniu, piasku najczęściej zero. A że pyszczaki z grupy mbuna kopią.. owszem, bo w ten sposób oczyszczają sobie miejsce pod tarlisko.
    • Taka uwaga, b.ostre krawędzie kamyków do lekkiego spiłowania, stępienia.
    • Bartek dzięki za szybką odpowiedź 😀Ten temat, który cytujesz przerobiłem w całości. Potrzebuję konkretnej instrukcji,krok po kroku,jak" krowie na rowie". Jestem pokolenia Pana Adama Słodowego 😉 Nie mam dwóch lewych rąk,ale jednak potrzebuję konkretnej instrukcji,w miarę szczegółowej,typu bierzemy deseczkę A i przykręcamy do deseczki B😃 Może idę na łatwiznę,ale nie dam rady sklecić takiego filtra po lekturze tych prawie 180 stron,choć czytałem z czystą przyjemnością 😐 Chodzi mi o konkretną instrukcję krok po kroku 😃 Podziwiam pomysłodawców, konstruktorów tego sprzętu 👍,jestem pod wrażeniem możliwości i zarazem prostoty działania tego filtra. Może ktoś z konstruktorów,lub użytkowników miałby jakąś zwartą i w miarę dokładną instrukcję montażu,budowy takiego sprzętu 🤔 Z pozdrowieniami 😃👍        
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.