Skocz do zawartości

Artykuł "Wybór obsady non-mbuna do akwarium 150 lub 160cm"


tom77

Rekomendowane odpowiedzi

Zerkłem na oferte Malawiana i młode Gisselki i Usisye są po 22 i 25 zł więc tragedi nie ma, ale to i tak trochę wyjdzie. Ja swoje Usisye mam po starych z Malawiana właśnie które padły mi w pomorze rok temu, miałem ich tyle że ze setke rozdałem po okolicy. Raciczka sprawdz jeszcze olx tam też można trafić coś ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, mam mimo wszystko nadzieję, że nikt się na mnie nie obrazi :confused: Bardzo proszę pamiętajcie, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o Malawi. Robi się OT, także ten temat pociągnę w http://forum.klub-malawi.pl/375l-przygotowania-startu-t27001.html.


Jeśli chodzi o obsadę - wybrałam non Mbuna bo jest coś w nich co mnie zafascynowało i nie chodzi tylko o zachowania prawie-stadne. Trudno mi to określić. Jest kilka filmów, które mnie utwierdziły w tym przekonaniu - m. in

Otopharynx tetrastigma - YouTube



Daleka jestem od wyborów zero-jedynkowych, dlatego nie wiem jeszcze co ostatecznie zagości w moim zbiorniku. Jak pisał Pozner - nie będzie łatwo, będą kompromisy, ale dam radę :)

Mam nadzieje, że jeszcze dzisiaj podam jakieś propozycje, które mam nadzieje spotkają się z Waszą konstruktywną krytyką :)

-- dołączony post:

Mam dwa typy:


A4 Placidochromis sp. „Phenochilus Gissel”

A5 Copadichromis borleyi „Mbenji”

C1 Labidochromis caeruleus


B5 Copadichromis azureus

A1 Lethrinops sp.”red cap”

C1 Labidochromis caeruleus


Pierwotny zamysł był bez C1 Labidochromis caeruleus, ale coś mnie podkusiło aby wrzucić mocno żółty akcent na skały.


Zaczynam się skłaniać do tylko dwóch gatunków - zwłaszcza że wówczas dałoby się chyba dwa stadka wielosamcowe z niezłymi samicami. Tylko czy do tego mój żółty akcent pasuje ?


EDIT po raz setny.

Zapomniałam o O. tetrastigma... Gdzie ja mam go w włożyć ???? Ja bardzo proszę o szybsze uaktualnienie 1 postu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx jest jakiś hurtowy sprzedawca z Bemowo chyba. Na ryby po 5 zł. Między innymi Gisselki. Czy ktoś zna ? Sporo ma tych ryb. Cena niska. Na dwoje babka wróżyła czy za cena idzie jakość czy tym razem jest ok.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx jest jakiś hurtowy sprzedawca z Bemowo chyba. Na ryby po 5 zł. Między innymi Gisselki. Czy ktoś zna ? Sporo ma tych ryb. Cena niska. Na dwoje babka wróżyła czy za cena idzie jakość czy tym razem jest ok.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Chyba wiem o kim mówisz.... Proponował mi do 375L ok 70szt ryby :-D "bo pyszczaki to ryba stadna i docelowo może być ich trochę wiecej".


Zadzwon do niego a sama szybko wnioski wyciagniesz.


Czytam Twoje posty i nie bardzo wiem co już chcesz... Chcesz mieć rzadkie ryby co znaczy że nie będzie tanio. Po czym szukasz "okazji" z niewiadomego źródła...


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie rzadkie. Gisselki np juz raczej takie nie są. Szukam obsady względnie dostępnej. Nie tylko np w Tan Malu . Nie mam ciśnienia na F1. Co jest złego w przeglądaniu ogłoszeń na olx ? Przecież bywają tam także sensowne oferty bo np ktoś pozbywa się nadwyżki z obsady.

Czytając moje posty oczywiście możesz mieć wrażenie dziecka poruszającego się we mgle. Bo trochę tak jest. Wybór obsady to droga przez mękę aby to co się chce, a chce się wszystko, dopasować do wielu czynników. Także zasobności portfela.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niekiedy trzeba mierzyć siły na zamiary. Ja też kiedyś śniłem o F1 ale oferta Malawiana i Tan-Mal mnie usadzila na ziemi i pozostała "sztampowa" mbuna :-)


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.