Skocz do zawartości

Artykuł "Wybór obsady non-mbuna do akwarium 150 lub 160cm"


tom77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem na ta chwilę stosownie mocno zdeterminowana i najwyżej będę kupowała jedno stado na miesiąc. Natomiast jestem także myślącą mimo wszystko istotą i jeśli się okaże w międzyczasie (czyli od tego postu do momentu wpuszczania ryb), że jednak non Mbuna mnie przerasta w którymkolwiek miejscu to odpuszczę.


Zwróciłam uwagę na allegro na sprzedawcę kekson. Link do aukcji

Placidochromis sp Phenochilus GISSEL -MALAWI Śląsk (6049376142) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


Jest sporo non Mbuna i cena przyzwoita. Zna ktoś z Was to źródło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z Was to źródło ?


...gdzieś tutaj na forum są opinie o tym sprzedającym. Kiedyś coś u niego kupowałem i osobiście i wszystko było OK. Ale poszukaj też innych opinii.


http://forum.klub-malawi.pl/pyszczaki-tychy-okolice-t22379p2.html tu coś znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u Malawiana oraz u Keksona ... Czyli porównanie mam obu na raz.


Kekson ma ryby małe- często mniejsze niż w opisie. Za to mocno wybarwione mimo że maluchy...

Za to są tanie jak widać co przy dużym zakupie robi różnice ...


Malawian ma ryby bardzo ładne i większe. I z wieksza gwarancją czystości ( mam Hare od obu i ta od Malawian mimo że młody samiec to wygląda pięknie , od drugiego mam wątpliwości co do "czystości gatunku" bo się wybarwia "inaczej niż powinna" ;)

Ale za lepszą jakość też trzeba zapłacić ...


Zależy od gatunku jaki szukasz i czy robisz zakup u jednego sprzedawcy czy musisz łączyć i tak kilku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisałam do Malawi Śląsk w sprawie ryb.

Poprosiłam o wycenę wraz z transportem poniższego zestawu - w zaznaczeniem, że jeśli nie ma możliwości na określenie płci to pewnie po 10 szt.


1. Copadichromis BORLEYI Kadango 2+5

2. Labidochromis CAERULEUS 2+5

3. Placidochromis sp Phenochilus GISSEL 2+3


Jeśli chodzi o Copadichromis to chciałam „Mbenji”, ale nie mają. Czy to duża różnica oprócz kolorystycznej oczywiście ?


Koszt z transportem 240 zł także zachęcający. Dopytałam o rozróżnienie płci. Otrzymałam informację, że na 90% są w stanie określić.

Co sądzicie ? Chciałabym zamówić ryby w nadchodzącym tygodniu. To ostatnie chwile na ewentualne poprawki.


Koszty są dla mnie bardzo istotne. Nie stać mnie niestety na Tan-Mal czy Malawiana. Szukam złotego środka i Malawi Śląsk wydaje się nim być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam do Malawi Śląsk w sprawie ryb.

Poprosiłam o wycenę wraz z transportem poniższego zestawu - w zaznaczeniem, że jeśli nie ma możliwości na określenie płci to pewnie po 10 szt.


1. Copadichromis BORLEYI Kadango 2+5

2. Labidochromis CAERULEUS 2+5

3. Placidochromis sp Phenochilus GISSEL 2+3


Jeśli chodzi o Copadichromis to chciałam „Mbenji”, ale nie mają. Czy to duża różnica oprócz kolorystycznej oczywiście ?


Koszt z transportem 240 zł także zachęcający. Dopytałam o rozróżnienie płci. Otrzymałam informację, że na 90% są w stanie określić.

Co sądzicie ? Chciałabym zamówić ryby w nadchodzącym tygodniu. To ostatnie chwile na ewentualne poprawki.


Koszty są dla mnie bardzo istotne. Nie stać mnie niestety na Tan-Mal czy Malawiana. Szukam złotego środka i Malawi Śląsk wydaje się nim być.



Masz za krótki zbiornik na Copadichromis borleyi Kadango.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak się różnią czymś więcej niż barwą.

Czy w takim razie może być w zamian Protomelas teaniolatus Boadzulu "Red" ? Szukam czerwonego toniowca, albo chociaż nie niebieskiego i nie żółtego ;) A w dodatku musi być dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.