zdrowy_zab Opublikowano 18 Stycznia 2013 #21 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Moje podejście nie jest takie, jak stwiedziłeś. Podmiana co tydzien 30% a i na dniach powstanie hydroponika. Dodam, że no3 wzrosło dopiero od lipca, po wpuszczeniu afry, wcześniej było mniejsze.
Raffy Opublikowano 18 Stycznia 2013 #22 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Problem leży w kranówie u Ciebie, ciężka sprawa. Moja kranówa ma No3-0, o obsadzie nie bedę pisał bo każdy mnie zlinczuje na forum Jednak ryby przepięknie rosną i na oczach. Przede wszystkim nie są wyrośnięte, ani skarłowaciałe - wszystkie rosną równomiernie. Robię spore podmiany, mam purigen w filtrze i kubełek zapchany siphoraxem i póki co, wystarcza to. Jak No3 przekracza ponad 20 to już dla mnie alarm edit: Gdybyś miał 'zerową' kranówę, to byś strzelił podmianę 50% pod rząd i po krzyku...
marine Opublikowano 18 Stycznia 2013 #23 Opublikowano 18 Stycznia 2013 gdzies wyczytalem ze w jeziorze jest 40-80 no3 ale moze nie mam racji
zdrowy_zab Opublikowano 18 Stycznia 2013 #24 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Purigen tez mam, za malo, ale lepiej tyle, niż wcale -150ml. Zobaczymy, jak będzie po zamontowaniu hydro
eljot Opublikowano 18 Stycznia 2013 #25 Opublikowano 18 Stycznia 2013 gdzies wyczytalem ze w jeziorze jest 40-80 no3 ale moze nie mam racji Gdzieś dzwonili ale to chyba nie ta dzwonnica
zdrowy_zab Opublikowano 18 Stycznia 2013 #26 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Eljot, popraw cytat, ja tego nie pisałem. Poprawione,
marine Opublikowano 18 Stycznia 2013 #27 Opublikowano 18 Stycznia 2013 to prosze mnie uswiadomic bo nie moge tego nigdzie znalezc
eljot Opublikowano 18 Stycznia 2013 #28 Opublikowano 18 Stycznia 2013 o prosze mnie uswiadomic bo nie moge tego nigdzie znalezc http://malawicichlids.com/mw01011.htm -------------------- Zwróć uwagę że wartość NO3 podawana jest w mikrogramach / litr
marine Opublikowano 18 Stycznia 2013 #29 Opublikowano 18 Stycznia 2013 jest zerowe dobrze rozumuje? -- no to teraz to dzwonia jak w kosciele
eljot Opublikowano 18 Stycznia 2013 #30 Opublikowano 18 Stycznia 2013 jest zerowe dobrze rozumuje? Jest bardzo niewielkie, dlatego ten parametr jest praktycznie pomijany. Wysokie stężenia azotanów zdarzają się w płytkich jeziorach najczęściej ze "stojącą" wodą, no i w takich w których to ludzie dodają swoje "brudy".
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się