marine Opublikowano 18 Stycznia 2013 #11 Opublikowano 18 Stycznia 2013 u mnie bylo to samo z 12 yellow 2 byly karlowate mysle ze to genetyka
Maciej Opublikowano 18 Stycznia 2013 #12 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Prawdopodobnie to chów wsobny, rozumiecie - brat z siostrą...
Bezprym Opublikowano 18 Stycznia 2013 #13 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Prawdopodobnie to chów wsobny, rozumiecie - brat z siostrą... widać że kolega nie zna historii o yellowkach z której wynika żę wszystkie te rybki dostępne w hodowlach pochodzą od jednej parki
Meniu Opublikowano 18 Stycznia 2013 Autor #14 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Mojego Yellow, który nie chce rosnąć karmię pokarmem "TROPICAL CICHLID GRAN" Wszystkie rybki były karmione tym pokarmem od początku i wszystkie były tej samej wielkości jak je kupiłem.
Damian87 Opublikowano 18 Stycznia 2013 #15 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Mojego Yellow, który nie chce rosnąć karmię pokarmem "TROPICAL CICHLID GRAN" Wszystkie rybki były karmione tym pokarmem od początku i wszystkie były tej samej wielkości jak je kupiłem. jezeli karmisz tylko tym pokarmem to powiem lipa. yellowki spokojnie mozna karmic mrozonkami kryl,artemia,gammarus,mysis,krewetki i od czasu do czasu spirulina polecam zaopatrzyc sie w lepsze suche pokarmy
nabe Opublikowano 18 Stycznia 2013 #16 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Ryby rosną różnej wielkości nawet z tego samego miotu. Pokarm wysokobiałkowy sprzyja szybkiemu wzrostowi, chociaż to akurat nie jest do końca dobry pomysł. Kiedy młode ryby trzymane są w dużym zagęszczeniu i w wodzie z wysokim NO3 i NO2 to prowadzi do karłowacenia.
zdrowy_zab Opublikowano 18 Stycznia 2013 #17 Opublikowano 18 Stycznia 2013 A ja podepne się do tematu. 1,5roku temu kupiłem msobo, dzisiaj mają max 6cm, imho to trochę mało (?) czyt. wolno rosną... Karmione Dainichi, osi, naturefood, ichtyotropic No3 - max 50 (woda w kranie 20...), kh,ph,no2 w normie, po4 - 0.1 Jakieś sugestie ?
Raffy Opublikowano 18 Stycznia 2013 #18 Opublikowano 18 Stycznia 2013 No3, to oczywiste - za wysokie masz. Ja staram się utrzymywac na poziomie 5-10
zdrowy_zab Opublikowano 18 Stycznia 2013 #19 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Teoretycznie, do 50 jest ok, więc ten element eliminuje, bo ryby w przerybionach baniakach z no3 sporo poza 50 rosną, ale rosną.
Raffy Opublikowano 18 Stycznia 2013 #20 Opublikowano 18 Stycznia 2013 Dziwne masz stwierdzenie, msobo to delikatny gatunek. Nie ma co go porównywać do 'chwastów' gdzie rosną nawet w 100L akwarium. Moje msobo z 4cm do 8-10cm wyrosły w... jakies 6mies., samce już prawie całkowicie wybarwione. No3 na poziomie 5-10 i oczywiście karmienie do sytego, bo młode się tak karmi i trzyma się w czystej wodzie. Każdy hodowca pyszczaków tak robi i obala jakieś teorie wymyślone przez kogoś, w No3-50 delikatniejsze aulonocary już tracą kolory i moga już łapać choroby. Dla mnie No3-50 to szambo i nigdy bym nie dopuszczał do tego, ale Twoje ryby i Twoje decyzje, musisz się nad tym zastanowić. Jakbym miał 1.5roczne 6cm msobo, to za głowę bym się złapał, jest to niewiele większy od 'rozmiaru' handlowego trzy-czteromiesięcznych pyszczaków.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się