Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. eljot

    problem czy .............

    Koteczek to raczej nie możliwe nawet z deni NO3 nigdy nie spada do 0 chyba też trafiłaś jakiś trefny test. Bezsenny zajrzyj tu jest sporo fotek może znajdziesz coś podobnego viewtopic.php?f=20&t=3138
  2. Dzięki za oceny :) Może osoba która dała 1 powie co mu się aż tak nie podobało :wink:
  3. Może masz coś nie tak z parametrami wody :?
  4. U mnie jak dosypałem bardzo drobnego piasku to podczas kopania przez pyśki unosił się drobny pyłek który z powodu rzadkiej gąbki przepływał przez filtr wewnętrzny i krążył po całym akwa; po zmianie jednej z gąbek na gęstszą problem ustąpił po prostu wyłapała wszystkie drobinki. U ciebie mogą pływać np rozdrobnione odchody nie koniecznie pył z piasku.
  5. Jeśli to pierwotniaki to kranówa raczej odpada chlor załatwia prawie wszystko co żyje Chyba że robisz bardzo duże podmiany i zdestabilizowałeś zbiornik A może masz zbyt rzadką gąbkę w filtrze i nie zbiera wszystkiego :?:
  6. spróbuj silnie napowietrzać u mnie kiedyś to pomogło zmętnienie wystąpiło kilka lat temu w lato przy wysokiej temperaturze w akwa i prawdopodobnie powodem była zbyt mała ilość tlenu?
  7. Supernit to nie jest, łupek trochę inaczej pęka ale obojętne co to, bo jest ładne ładuj do akwa
  8. eljot

    Pysczaki.

    Julcia twoje akwarium nie nadaje się dla pyszczków oddaj je tam gdzie kupiłaś i weź sobie jakieś małe rybki neonki lub gupiki
  9. Akwa 240 l 120x40x50 kubeł Unimax 250 profesional wewnętrzny Unifilter 1000 UV oświetlenie 2x30W Sera blue sky tył i opti blue przód tło struktura dno piach kwarcowy wapienie kilka roślin 1/ Labidochromis Caeruleus 2/ Ps. Saulosi coral 3/ Metriaclima callainos
  10. W filtrze przecież będzie jakiś poziom wody chyba że obudowa pęknie na dole ale i tak "spali" się uzwojenie silnika czyli pod wpływem temperatury nastąpi przerwa w obwodzie lub na skutek stopienia izolacji zwarcie (wywali bezpieczniki) więc pożaru bym się nie obawiał
  11. Jak zdecydowałeś się oddać Yello to ja bym zostawił w 240 rdzawe i saulosi z szansą na wielosamcowość a do Acei w dużym masz ogromne możliwości doboru choćby Metraclima msobo "magunga" Labeotropheus trewavasae M. johannii
  12. Te kamienie nie psują do tła spróbuj coś mniej "kwadratowego" może większe bryły jakiegoś łupka :?
  13. eljot

    Debiut ... na "sucho"

    Oceny już miałeś reszta to dobre rady
  14. eljot

    meth 3-sta

    Bardzo mroczne i bardzo ładne :) obsada również bardzo ciekawa
  15. Przejdź się do jakiejś agencji reklamowej w okolicy to pewnie taki kawałek dadzą ci gratis z odpadów
  16. Osobiście kupiłbym taflę PCV i wsadził do środka jako tło i maskownicę sprzętu. Co do komina to myślałem o tym że wycinasz pasek powiedzmy szerokości 15 cm dół zginasz pod kontem 90 stopni ustawiasz równolegle do tła i przysypujesz piaskiem czyli nie ma komina bo masz tylko 3 ściany tył, bok akwa i pasek PCV. Osobiście spróbowałbym z ciemnogranatowym PCV wydaje mi się że mógłby być ciekawy efekt głębi może nawet lepszy niż czarny :?
  17. Krypto nie za bardzo nadaje się na zasłanianie mechanika jak się przyjmie to z czasem i tak "główny liść pójdzie w górę a same łodygi filtra nie zasłonią nurzaniec i owszem ale jak raz ci go rozszarpały to pewnie zrobią to ponownie (widać im się nie podoba ) ja bym spróbował z PCV koszt nie wielki a na fotkach aarseta wygląda to ekstra ale nie wiem jak na żywo Z mocowaniem nie powinno być problemu np. robisz L i przysypujesz dół piaskiem a górę przyklejasz albo silikonem albo zwykłym klejem montażowym (taki na gorącą z pistolecikiem ) nad poziomem wody i komina nie masz.
  18. eljot

    375l przewzierne

    Bardzo ładnie zdjęcia mimo odbić dużo lepsze niż poprzednie zwłaszcza przód :wink:
  19. Niestety nie http://oczkowodne.net/strony/owady.php http://www.akwarium.net.pl/wiki/Plik:Cu ... larvae.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:DSCN2673_edited.JPG
  20. Jak dla mnie za mało kryjówek (ale może na zdjęciu nie widać :wink: ) i daj tą deszczownię wyżej a najlepiej ją wywal po co ci ona?
  21. eljot

    240l

    No... ciekawie daj jeszcze kawałek dużego łupka pionowo po lewej zasłoni ci sprzęt. Yello jako eliminator sprawdza się bardzo dobrze więc Nimbo zbędne :wink:
  22. Czytałem że procesy gnilne zaczynają się po 3 godzinach jak filtr był czyszczony to pewnie później ale 20 godzin to dużo i raczej bakterie nie przeżyły więc wypłukanie już im nie zaszkodzi Zmierz parametry w akwa
  23. Ja bym go nie włączał bo bez dostępu powietrza zrobiło się w nim niezłe szambo Najlepiej przepłukać złoże i wystartować kubeł od nowa.
  24. No i bardzo ładnie wyszło powodzenia w hodowli
  25. Ja bym kamieni nie paćkał lepiej pomaluj tło w jakimś odcieniu beżu :? coś na pewno dopasujesz Albo zabierz kobietę do sklepu one podobno lepiej widzą kolory
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.