Jump to content

Po 3 miesiacach (drobne poprawki)

eljot
 Share


Akwa 240 l 120x40x50 kubeł Unimax 250 profesional wewnętrzny Unifilter 1000 UV oświetlenie 2x30W Sera blue sky tył i opti blue przód tło struktura dno piach kwarcowy wapienie kilka roślin 1/ Labidochromis Caeruleus 2/ Ps. Saulosi coral 3/ Metriaclima callainos


From the category:

Akwaria

· 3,307 images
  • 3,307 images
  • 6,766 image comments

 Share


Recommended Comments

Do pozbycia się roślinek chyba muszę jeszcze dojrzeć :) no chyba że ryby za mnie to załatwią :wink: jak na razie fajnie porastają je zielenice i podczas 5 dniowej głodówki (krótki wyjazd) pyśki miały co obgryzać :)

Link to comment

Witam. A ja tak trochę z innej beczki. Chodzi mi o oświetlenie. Wiem, że to kwestia upodobań, gustów i guścików, ale czy próbowałeś zastąpić opti blue czymś innym? Testowałem zestaw sera blue sky z JBL solar marin day (12000K+15000K) i dopiero wtedy zobaczyłem jakie kolorowe są moje ryby a zielenice soczyście zielone. Jeżeli masz możliwość przetestowania takiego oświetlenia to polecam. Pięknie wybarwia zarówno niebieskie jak i żółte ryby. Swietlówki o temp. barwowej 15000K produkuje też np. AquaMedic, ale tylko w T5(niestety). JBL chyba jako jedyny produkuje je jako T8. Pozdrawiam.

Link to comment

Dzięki za radę pewnie spróbuję bo opti jest kiepskie jakościowo po 3 miesiącach już inaczej świeci

Link to comment

Co do roślinek, to pewnie zdecydują za Ciebie ryby ;) Baniak fajny i naprawdę nieźle się prezentuje, choć ustawienie kamieni po prawej stronie imho mogłoby być bardziej naturalne - teraz widać, że są oparte jedne o drugie, przynajmniej jeden-dwa najbliższe centrum. Spróbuj może nad tym popracować, a IMHO będzie lepiej. Albo mnie patrzałki mylą, albo kamienie nie są wszystkie tego samego rodzaju? Te po lewej wydają mi się inne od tych po prawej, choć może to złudzenie. Jednolite kamienie imho zawsze dodają smaku i naturalności. Niemniej jest nieźle, ale może być lepiej ;)

Link to comment

Bardzo fajnie to wyglada :) Tło jest super ! Co do oswietlenia polecam zastosować 2 swietlówki AquaMedic Reef white 15000k + AquaMedic reef blue. Mam takie w swoim 300L akwa. Obie o mocy 24W oczywiscie T5 + cała pokrywa od srodka zrobiona jest z blachy polerowanej wiec jest to jeden wielki odbłysnik :) Efekt bardzo fajny :) Bardzo ładnie wybarwia niebieskie ( reef blue + reef white ) i zółte ( reef white ) rybcie :)

Link to comment

Z T5 będzie problem bo musiałbym przerabiać obudowę a tej którą mam nie warto. Może kiedyś przy zmianach :wink:

Link to comment

Fajny klimacik, zazdroszczę tła :p Aczkolwiek przekonałem się, że tła wewnętrzne potrafią uśmiercić Ryby :sad:

Link to comment

To akurat było płaskie i nic za nie nie miało prawa wpłynąć. Choć z czasem jakby się skurczyło i musiałem uszczelnić kawałkiem rurki z filtra ;)

Link to comment

Hm.. moje też było płaskie, spasowane na styk.. Wpuściłem młode Demasoni i po 4 dniach znalazłem 3 szt. spłaszczone za tłem.. Mam nadzieję, że Ciebie to nie spotka bo Akwa robi wrażenie ;) Sam robiłeś ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.