Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. Jak najbardziej jest kilka takich obsad na forum
  2. Brzanki wyglądają fajniej w dłuższym akwarium ale to nie to forum
  3. eljot

    Aqua Firemena

    Mam nadzieję że wyzdrowieje pozdro
  4. eljot

    lepsze zdjecie

    No i ładnie 7/10 widać świeżość ale glon to pozytywnie załatwi :wink: Jaką obsadę planujesz :?:
  5. eljot

    Aqua Firemena

    Mnie się podoba 8/10 bardzo lubię ten łupek i następny mój wystrój będzie z niego :wink: osobiście ustawił bym trochę inaczej ten ciemny po prawej wydaje się być za blisko przedniej szyby :? p.s. a co z twoimi parametrami zmierzyłeś jeszcze raz i ok :?:
  6. eljot

    mały problem - mętna woda

    Na pewno wymienić testy na kropelkowe
  7. Z jednym samcem to trochę mniej zachowań poobserwujesz
  8. Ja mam karimatę i nie narzekam, może dałeś za grubą i to chyba bardzo skoro masz przechył 8mm przez samą karimatę :?: :?:
  9. eljot

    Dojrzewanie baniaka .

    jak najbardziej
  10. Ja jeszcze pobawiłbym się innym ciemniejszym kolorem i trochę "pobrudził" te skałki bo tak jakoś monotonnie
  11. przy takim stężeniu azotynów padną ci wszystkie w sklepie pewnie parametry były ok i gwałtowna zmiana tak szybko na nią wpłynęła. Sprawdź jeszcze raz bo to by oznaczało że twój biolog nie funkcjonuje :?: :?: takie stężenie jest toksyczne dla ryb
  12. eljot

    Dojrzewanie baniaka .

    najlepiej wszystkie ale w pierwszej kolejności NO3 jak będzie rosło to oznacza że biolog pracuje, ważna jest twardość jeśli jeszcze nie mierzyłeś
  13. eljot

    Dojrzewanie baniaka .

    Pytam z ciekawości co do parametrów to podałeś tylko ph i no2
  14. Jeśli się nie pomyliłeś to masz odpowiedź :?:
  15. Sprzedaj kaskadę, kubełek i resun jako mechanik wystarczy
  16. Podaj jaką planujesz obsadę bo filtr biologiczny dobiera się właśnie pod nią i ile ceramiki weszło ci do tej kaskady?
  17. eljot

    Dojrzewanie baniaka .

    Hej Mikołaj zrobiłeś już tą przeprowadzkę :?:
  18. eljot

    Dojrzewanie baniaka .

    Yaro ja nie pisałem że może być tylko że to nic strasznego jak nie będzie przekarmiał i robił podmianki to powinno maleć w miarę dojrzewania. Zmierzył by tetrą i napisał że ma 0 Widziałem już parę wątków w których ludzie się tak przejęli takimi parametrami i lali do wody różne specyfiki aby uzyskać idealne 0 (chyba się zgodzisz że nie możliwe) a w efekcie tak rozregulowali parametry że musieli wszystko zaczynać od zera
  19. eljot

    Dojrzewanie baniaka .

    NO2 0,1 to nic strasznego masz jeszcze świeży zbiornik a test JBL jest dość dokładny mierzy od 0 do 1 w przeciwieństwie do np. Tetry gdzie jest od 0,3 do 3,3 i wiele osób ich używa podając że mają NO2 0 Pilnuj aby nie przekarmiać ryb do tego regularne podmiany i będzie git
  20. eljot

    Dojrzewanie baniaka .

    Paskowe to kicha jak dla mnie najdokładniejszy jest JBL-a
  21. eljot

    Dojrzewanie baniaka .

    Śmiało rób przeprowadzkę nie powinno się nic stać jak będziesz kontrolował NO2 bo to najniebezpieczniejszy parametr dla ryb. Możesz dodać trochę bakterii np. nitriveca sery
  22. Ja próbowałem ale lepsze rezultaty daje power. Niestety to jest tylko przykład w rzeczywistości wszystko zależy od tego jak masz zamontowane świetlówki w obudowie (chodzi o odległości nie sposób mocowania ) i od wystroju akwa jedyne wyjście to kombinowanie (trochę kosztowne )
  23. eljot

    mały problem - mętna woda

    Jak pierwotniaki to jw. a jeśli pył z piasku lub kamieni to załóż czasowo gęstą gąbkę lub watę do wewnętrznego to zbierze cały syfek
  24. saulosi chyba 1+4 bo jeśli nie to spokoju nie będzie
  25. eljot

    Dobry morderca sinic

    Hari w sprawie sinic ci nie doradzę bo w mojej pięcioletniej karierze omijały mnie wszystkie paskudztwa i mam nadzieję że tak zostanie Co do dzieciaków to masz rację że słomiany zapał to u nich podstawa ale jak nakręcisz ich tak że to one będą pilnować podawania erytro itp to będą prze szczęśliwe że IM się udało bo uda się na pewno Powodzenia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.