Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. No to już zbieraj kasę bo w pierwszym roku najszybciej rosną :wink: Co do rośliny to dopiero nowe liście dostosują się do nowych warunków i będą rosły tak jak im akwa pozwoli :)
  2. "Anubuiasów" nie sadzi się w piasku tylko mocuje się do kamieni czy to "czarne" da się zetrzeć ręką :?: jeśli tak to pewnie okrzemki bo na krasnorosty to chyba jeszcze za wcześnie.
  3. Poczytaj więcej o rybach w twojej obsadzie i wymień lub zmień akwa na min.300 litrów :wink:
  4. Mnie się podoba wywal te dwa małe kamyczki po lewej a poza tym nic bym nie zmieniał :) tylko na zdjęciu wygląda na mniej niż 120cm długości :?:
  5. A może to bloat który zbiegł się z wstawieniem hydro i zmianami parametrów?
  6. Co do rysowania potwierdzam sam przetestowałem trzeba uważać Co do kobiet to trzeba znaleźć sposób ja zwiększyłem do 120 cm motywując że idealnie będzie pasować do szafki a jak się da pokrywę w kolorze mebli to będzie pięknie i poskutkowało
  7. Oczywiście nitriveku też dolałem Przeprowadzka ze 180 na 240
  8. też tak robiłem i zaskoczyło bez problemów
  9. Moim zdaniem druga opcja
  10. Ustawienie podobne tylko kamienie jednolite i z tym oświetleniem zdjęcie wyszło dużo jaśniejsze niż w rzeczywistości ale aqua jest czasowo tak jak pisałem dla sprawdzenia przyrostu glonów :) Nie ma jak power glo :wink:
  11. Na pewno gdy będzie mokry będzie ciemniejszy Ja farby ci nie polecę bo jeszcze nie robiłem takiego tła ale miałem kilka kupionych które z czasem glony i tak pomalowały po swojemu
  12. Najlepiej umieść po przeciwnych stronach i spróbuj skierować wyloty tak aby był jak najlepsza cyrkulacja
  13. eljot

    Eljot 12 ostateczna wersja:)

    Akwa 240 l 120x40x50 kubeł Unimax 250 profesional wewnętrzny Unifilter 1000 UV oświetlenie 2x30W Power-glo i opti blue tło struktura dno piach kwarcowy wapienie kilka roślin 1/ Labidochromis Caeruleus 2/ Ps. Saulosi coral 3/ Metriaclima callainos A jednak zmieniłem znalazłem wielką bryłę wapienia i nie mogłem się oprzeć żeby czegoś nie odłupać:) Zmieniona czasowa świetlówka na aqua glo bo podobno przyspiesza rozwój zielonego glona
  14. eljot

    nowa aranzacja 200l

    W sumie fajnie tylko wyrzuciłbym te dwa prostokątne kamienie po prawej trochę nie pasują i byłoby trochę więcej miejsca :)
  15. To super chętnie bym pomógł ale wiedza nie ta Pozostaje tylko prośba o wklejanie fotek maluchów i samic bo samców jest w galerii dostatek:) sam tak zrobię jak tylko podrosną i się rozmnożą bo aktualnie to średniaki
  16. I tu by była prośba do modów o cenzurę
  17. Ostatnio pojeździłem po okolicznych sklepach zoologicznych i w wielu było akwarium tzw malawi mix, sprzedawcy nie bardzo byli w stanie powiedzieć co to za pyszczaki tam pływają i wpadł mi do głowy pomysł aby pomóc "młodym malawistom" w rozróżnianiu gatunków małych ryb. W galerii widziałem wiele zdjęć młodych ryb z których można by zrobić np. osobny dział młodzież gdzie umieszczalibyśmy takie fotki z krótkim opisem (np. nazwa, wielkość dorosłych, roślinożerne czy nie, agresywne czy mniej) Co o tym myślicie :?: :?:
  18. eljot

    ewentualny restart....!!

    ale to jest 112 l i 3 samce to chyba trochę za dużo nawet jak na saulosi? zwłaszcza że samiczki też tylko 3
  19. Mnie wydaje się podobnie czegoś brakuje; może ryb
  20. U mnie pływają oba gatunki (dzięki harisimi za potwierdzenie moich przypuszczeń) + saulosi coral. Z tego co zaobserwowałem to wewnątrz gatunkowo callainos do grzecznych nie należy za to jak na razie lekceważy pozostałe dwa; zobaczymy co będzie jak się wybarwią samce saulosi też będą niebieskie :? Z yellowkami powinno być OK
  21. eljot

    nowe zdjecie

    Fajne gdzie schowałeś sprzęt :?: Obsada fajna i nie za dużo bo twój baniaczek to nie 240 a 200 :) profil robi swoje
  22. eljot

    Nowe po zmianie

    Nazwa zmieniona niby ta sama ryba ale krócej się pisze :wink: Właśnie myślę że glon da radę :) ale zobaczymy Tło z pianki fajne bo cienkie nie zajmuje wiele dna firmy nie znam zakupione podobnie jak akwa i pokrywa w sklepie Malawi polecam :)
  23. eljot

    Nowe po zmianie

    Pewnie tak zrobię jak znajdę jakiś ciekawy wapień ale następna demolka to już chyba jak saulosi podrosną i trzeba będzie wyłowić nadmiar :)
  24. eljot

    Nowe po zmianie

    Akwa 240 l 120x40x50 kubeł Unimax 250 profesional wewnętrzny Unifilter 1000 UV oświetlenie 2x30W Power-glo i opti blue tło struktura dno piach kwarcowy wapienie kilka roślin 1/ Labidochromis Caeruleus 2/ Ps. Saulosi coral 3/ Metriaclima callainos Zmienina prawa strona po zmontowaniu dodatkowej głowicy do poprawy cyrkulacji
  25. No w końcu konkretna odpowiedź serdeczne dzięki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.