Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. eljot

    Nowa przygoda

    Jak ci się nie spieszy to start ze świerzą wodą pewnie będzie bezpieczniejszy Ja pamiętam że jak zakładałem nowe akwa po długiej przerwie to nie mogłem się doczekać Do pierwszego koszyka wsadź gąbkę aby zbierała syfek który przepuści prefiltr Zmierz parametry kranówki bo jak się okaże że masz wodę miękką i z niskim ph to można się pokusić o dorzucenie czegoś co będzie poprawiało te parametry
  2. eljot

    Nowa przygoda

    Jakie choroby masz na myśli?
  3. eljot

    Nowa przygoda

    Wodę zostaw starą akwa szybciej dojrzeje; zmierz parametry bo pewnie miałeś kwaśną a tu będzie potrzebna zasadowa sprawdź też parametry w kranówce i podaj. Co do ryb to możesz mieć max 3 gatunki nie za duże pooglądaj w galerii co ci się podoba poczytaj ważny jest sposób odżywiania nie możesz łączyć mięsożernych z roślinożernymi
  4. eljot

    Nowa przygoda

    A akwa masz nowe czy robisz zmianę obsady i wystroju ? Rozumiem że zewnętrzny jest nowy jeśli tak to jako wkłady max ceramiki i na rurkę zasysającą jakiś prefiltr z gąbki. Co do obsady to powiedz co ci się podoba a na pewno bardziej doświadczeni forumowicze pomogą ci coś dobrać.
  5. Ja już się pogubiłem wygląda że masz młode rybki i jeszcze wszystko się może zdarzyć Jak nie ma wojny to tak jak pisze Hari czekaj U mnie samiec Callainosa lał wszystkich jak popadnie dlatego dostał eksmisję teraz wygląda na to że jest 2na2 wojny nie ma ale jest ciekawie zamówiłem jeszcze 5 małych i będę czekał co się wykluje mam nadzieję że nie 5 samców
  6. Jeśli masz zamiar dokupić to dokup i poczekaj może uda się z 3 samcami
  7. Jak na 3 samiczki to 1 samiec
  8. Ja proponuję jednak muszlowce
  9. Sorry ale mnie rozwaliło
  10. Jak dla mnie wygląda ciekawie, duży + za niestandardowość
  11. Północna czy południowa A tak na poważnie to ja wyniosłem pewną korzyść bo zastanawiałem się nad zakupem grzałki aby utrzymywać stałą temperaturę a dzięki dyskusji parę złoty w kieszeni zostało
  12. Tu jest fajna stronka można zobaczyć dane z kilku miejsc jeziora http://pl.allmetsat.com/klimat/zambia-m ... code=67695
  13. eljot

    biostarter prosze o pomoc

    Teraz już się nie dziwię ale skok do 0,7 nie był spowodowany biostarterem tylko wpakowaniem całej dorosłej obsady do prawie świerzego akwa . Za drugim razem wachania były niewielkie a dodałem aby zwiększyć liczbę bakterii nitrifikacyjnych.
  14. U mnie też oświetlenie robi za grzałkę
  15. Hari pewnie że by się chciało ale widzę że nie tak prosto; przynajmniej na razie jest spokojnie obecny szef daje innym popływać tylko jak dochodzi do prób zalotów u konkurenta to rozgania jak przyzwoitka Na razie czekam ale jak się pojawią w Sklepie Malawi to pewnie dokupię tylko ile? Z Yellow mi się chyba udało dokupiłem 3 i chyba samiczki (1 niewyraźny bo czasem mu płetwy brzuszne ciemnieją )
  16. Dzięki; ale niestety ciężko rozpoznawalne w polskojęzycznym necie mało informacji a mój angielski jest na poziomie Kali jeść Kali pić
  17. fakt bardziej mordkowce bo mordki mają ładne
  18. gdzieś czytałem że ktoś mieszał z piachem ale nie pamiętam może to była farba :?
  19. A czemu przecież też pielęgnice
  20. Dalej bez zmian wkleję zdjęcia całej 4 (sorry że tutaj ale chciałem w temacie) może wam uda się rozróżnić
  21. eljot

    biostarter prosze o pomoc

    Drak podam ci mój przykład Gdy zmieniałem biotop z "ogólnego"(bardziej amazonka ) na malawi popełniłem błąd wymieniłem żwir na piasek kwarcowy wyrzuciłem korzenie, włożyłem wapienie podłączyłem nowy filtr z nowymi wkładami a do tego wymieniłem 70% wody; niestety okazało się że oddanie starej obsady przesunęło się o 2 tygodnie (miały zostać tylko 2 zbrojniki jako startowe a zostały wszystkie ok 15 dorosłych ryb) i mimo dolania biostartera No2 skoczyło do 0,7 ryby przeżyły więc "nic strasznego" się nie stało ale mogło. Przy zmianie akwa ze 180 na 240 już tego błędu nie popełniłem i wymieniłem tylko tło dosypałem piachu i dołożyłem kamieni a świeżej wody dolałem tylko 40% lekkie wahnięcia no2 były ale dolanie nitrivecu szybko je ustabilizowało, więc jako biostarter go polecam
  22. Ja ostatnią warstwę z Cr zmieszał bym z żółtym piaskiem (chyba tak się da nie wiem na pewno bo nie robiłem ) i nie malował powinno dać fajny matowy efekt i przypominało by twoje piaskowce (jeśli te same co w galerii)
  23. eljot

    moze teraz

    Najpierw zrób coś z obsadą bo pielęgnice pielęgnicom nie równe a widzę że masz zebry i jeszcze jakąś dużą ale słabe zdjęcie; te ryby choć ładne nie nadają się do malawii nie te parametry wody itd. Szkoda ich bo się męczą
  24. eljot

    biostarter prosze o pomoc

    Drak coś mi się wydaję że chcesz wywołać jakąś zbędą dyskusję bo że nie wiesz co się może stać w świeżo zalanym zbiorniku po wpuszczeniu całej obsady to nie uwierzę To jest prawda ale wpuść jakąś rybkę startową tak jak radził Yaro bo na wiele tej pożywki nie starczy i poczytaj na forum o cyklu azotowym Powodzenia
  25. Czapeczki mają żeby im się włoski nie wytarły i uszków nie zawiało
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.