Skocz do zawartości

eljot

Użytkownik
  • Postów

    11 545
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez eljot

  1. eljot

    Dojrzewanie aqwa + rybki

    Kropelkowy JBL podziałkę ma od "0" i moim zdaniem mierzy dokładnie Duża zaleta to dwa pojemniczki w których porównujesz wodę z akwa bez i z odczynnikami
  2. Wywal bąble a w zamian końcówkę wewnętrznego skieruj w górę to wystarczy do napowietrzania fajne tło ale te wapienie do niego nie pasują grzałkę schowaj jak podpowiadano wyżej a nurzańce oba przenieś na lewo zasłonią ci wewnętrzny na razie tylko 6 :(
  3. Też się nad tym zastanawiałem czy są inne zaprawy o podobnym składzie tyle że bez składnika powodującego nieprzepuszczalność wody jaki jest stosowany w cr (w sumie do naszych celów niepotrzebny bo tło może przepuszczać wodę ). Przypominam sobie że jako dzieciak widziałem akwaria z ozdobami (grotki zameczki itp.) wykonanymi ze zwykłego pustaka i ryby w nich pływały bez żadnych negatywnych skutków.
  4. Diody zamontowane świeciły trochę za żółto więc przyciemniłem je niebieskim markerem do CD diody.JPG[/attachment:zw3657lx] Same diody świecą trochę za słabo ale nadają się na oświetlenie przejściowe akwa diody.JPG[/attachment:zw3657lx] a po dołożeniu 1 świetlówki jest OK świetl.JPG[/attachment:zw3657lx]
  5. Przy zalanym raczej nic nie zrobisz papier nawet najdrobniejszy tylko pogorszy sprawę. Przy pustym możesz spróbować specjalnych past do polerowania szkła jeśli to bardzo drobne ryski możesz spróbować pastami do lakierów samochodowych. A najprościej to odwrócić o 180 stopni chyba że akwa panoramiczne
  6. eljot

    Pokarm wybarwiający

    Ja polecam Naturefood Premium Color plus
  7. Nie ma powodu do obaw one tak mają objaw stresu lub barwy wojenne
  8. eljot

    Dainichi - ktoś chętny?

    Dla mnie takiż sam
  9. eljot

    Dainichi - ktoś chętny?

    Hej Jak jeszcze się załapię to poproszę: color supreme - sinking 250g primary krill - sinking 250g Odbiór osobisty z racji odległości odpada ale koszty przesyłki oczywiście pokrywam
  10. Bardzo fajnie wyszło tylko na zdjęciu akwa wygląda na znacznie mniejsze:(
  11. A mnie się poprzednio bardziej podobało :(
  12. do mojego pomysłu w zestawie który ty kupiłeś jest za mało diod i musiałbym zrobić za dużo przeróbek
  13. Kupiłem wygląda to tak jak na fotce. Raczej świetlówek nie zastąpi ale może jedną :? dam znać jak zamontuję.
  14. No teraz rewelka :) ja już bym nic nie dokładał
  15. Szkoda że te drugie nie niebieskie ale ciekawe jak by świeciło z tymi białymi może dałoby się zastąpić świetlówki :?: chyba jutro kupię i sprawdzę ale montaż dopiero po urlopie jak by wypaliło to oszczędność by była że ho ho ho
  16. no fakt z uszczelnieniem będzie trochę zabawy bo obudowa kiepściutka
  17. wejdzie ci w całości czy będziesz go przerabiał? U mnie było by go ciężko wcisnąć tak aby nie dotykał wody :?
  18. dzięki za szczegółową odpowiedź
  19. Kupiłeś te za 2 dychy?
  20. eljot

    Mroczny klimat

    U mnie samo power ładnie wybarwiało ryby ale jednak na wapieniach i białym piasku lekki różyk był ty masz supernit więc powinno być ok
  21. jak chcesz je mieć to podnieś jeszcze No3 do 40 i załóż stare świetlówki W podobnych warunkach raz mi wyrosły w ciągu 3 tygodni(babcia przekarmiła:( i nie mogłem się ich pozbyć
  22. eljot

    Mroczny klimat

    no to jak wrócę z urlopu to spróbuję Dzięki Sera też rewelacyjnie wybarwia zielony a i żółty i pomarańczowy ok natomiast niebieski słabo dlatego dorzuciłem opti blue
  23. za godzinę będę w okolicach biedronki to sprawdzę to info Byłem zobaczyłem nie kupiłem W Sosnowieckiej biedronce są nawet 2, jeden za niecałe 2 dychy w formie podwieszanej lampki regulowane 3x3 diody białe bez zasilacza kicha i drugi za 69 zł z zasilaczem w formie 3 cienkich listew długości ok 25 cm po 12 diod, gdyby były niebieskie to pewnie bym kupił i zamontował jako przejściowe
  24. Czyli przy 7 też mam pewien zapas i ph powinno mi nie spadać a i krasnym nie pomogę
  25. eljot

    Mroczny klimat

    aarset czy polecana przez ciebie JBL solar marin day też daje różowawy odcień jak power czy niebieski bo u siebie próbowałem power z serą blue sky i kiszka z wybarwieniem niebieskich
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.