Skocz do zawartości

suricade

Użytkownik
  • Postów

    2 758
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez suricade

  1. Radakam , może nieco zbyt obcesowo ale koledzy chcieli uświadomić Cię w kwestii tego , że nie znasz ojca swoich młodych więc mogą być totalną mieszanką. Generalnie większość z nas nie odchowuje młodych, nawet po dobrych rodzicach. W zasadzie nie ma poco , żeby je sprzedać za grosze w zoologicznym nie wiedząc w jakie warunki trafią?
  2. Wiem, ale ja nie dostałam odpowiedzi na pytanie o wymiary szkiełka.
  3. Pytałam o wymiary bo na zdjęciu akwa ma proporcje 10x4. Liczac , że w realu jest 100x40 cm to daje 160 litrów.
  4. Można prosić o szczegóły : filtracja, wymiary itp.
  5. Nie tyle za wysokie co krótkie. W tym samym litrażu możesz mieć 120 cm długości.
  6. Wymiary raczej słabe pod malawi https://www.allpondsolutions.co.uk/aquarium/fish-tanks/cabinet/250l-107cm-3-6f/
  7. Ponieważ moje ryby szalały za krylem tropicala, ponowiłam doświadczenie z tym pokarmem. Przy dorosłych saulosi nie zauważyłam negatywnych skutków , z pozytywów kolor samiczek zrobił się bardziej intensywny. Karma nie jest podawana jako podstawowa , a jako dodatek do spiruliny i NLS.
  8. Może warto wydzielić temat o pokarmach wybarwiających, wątek idzie w OT ( fakt bardzo ciekawy ale jednak).
  9. Plastik możesz okleić kolorową folią, samoprzylepną, dostępną w marketach budowlanych.
  10. Ja mam jeszcze inną kombinacje. Kaseta jako mechanik i prefiltr , Plus kubełek. W kasecie nie mam ścianek wewnętrznych tylko dwie pionowe kratki pomiędzy którymi umieszczona jest gąbka. Za drugą kratką leży trochę ceramiki usuniętej z kubełka ( po wsadzeniu purolite) na ceramice pompy ( w moim przypadku 2x aqaszut 750) , a obok nich zasys kubełka JBL 701e. W kubełku ceramika, purolite lekko przysypane ceramiką dalej gąbki , które były na wyposażeniu filtra. Całość działa bez problemu w 160 l bez żadnego falownika. Jedynie wylot kubełka umieszczony jest po przeciwnej stronie niż wyloty pomp. Nie ma jednego dobrego rozwiązania filtracji. Każde akwarium jest inne i trzeba ją dostosować do aranżacji, ilości ryb itd.
  11. Czy FAQ może być umieszczone jako pozycja w pasku menu tak jak było poprzednio ? Łatwiej by było odsyłać nowicjuszy do tego tematu.
  12. Też mam takie podejżenie napisałam do sprzedawcy , zobaczymy czy będzie reakcja.
  13. Problem w tym , że instrukcje itd. są identyczne :(. Znalazłam podobny temat http://nano-reef.pl/topic/83054-salifert-test-no3-nowa-skala-kolorystyczna/ W poprzednim teście skończyły się krople więc nie mogę porównać. Ale przy zregenerowanym purolite wychodzi 50 więc coś nie pasuje. Może wadliwa seria.
  14. Moduły wyszły całkiem naturalnie.
  15. Jedną ze starego testu taką jak Twoja a drugą z nowego.
  16. Na tej skali wyniki są prawdopodobne. Wieczorem postaram się wrzucić fotkę jednej.
  17. Czy ktoś używał testu saliferta NO3 z nową skalą ? Właśnie kupiłam i wyniki wychodzą dziwaczne. Wykonanie testu takie samo a to co na poprzedniej skali było 5 teraz jest 50 . Nie wiem o co chodzi.
  18. Tez regenerowałam purolite, a ze jestem leniem, nie kruszyłam tabletek tylko klasycznie wrzuciłam do gra zalałam wodą i pogotowałam do rozpuszczenia się soli.
  19. W kasecie nie montujesz filtra wstawiasz gąbkę - kawałek dostosowany wymiarami do filtra- a za nią pompę. Nie musisz nawet wklejać ścianek wewnątrz wystarczą 2 kratki. Filtry tego typu są produkowane i np. montowane fabrycznie w akwariach sery... https://www.google.pl/search?q=sera+biotop+filter&client=firefox-b-ab&biw=1366&bih=608&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiSlePRksrOAhUMbBoKHb3HBs0Q_AUIBigB#imgrc=_
  20. Myślę , że ten filtr można "przerobić" tak żeby poprawić jego skuteczność. Np. tak http://www.hmfshop.de/images/Bild01_Shop(1).jpg
  21. Głowicę z gąbka można zamaskować czymkolwiek . Jakiś czas miałam plaski odlew kamienia . Naprawdę warto zrobić choćby najprostszą kasetę. Choćby dlatego, że rezygnujesz z malej zapychającej się gąbki. Wystarczy kwadratowe lub prostokątne pudełko z miejscem na gąbkę i głowicę, jeżeli ceramikę masz w kubełku to zasys kubełka umieszczasz w kasecie koło głowicy i masz załatwiony prefiltr. Możesz wykorzystać także taki filtr link. Maskowanie zależy w dużej mierze od rodzaju i koloru tła a także ustawienia oświetlenia.
  22. Link nie działa. Zmiana barw u saulosi jest normalna. Zdominowane samce są żółte , kolejne w hierarchi mają różne odcienie niebieskiego.
  23. Wpisz w google hamburger matten filter. Znajdziesz sporo rozwiązań, jest nawet klakultor ile dac gąbki i jaki powinny być wymiary filtra.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.