Ustawienia filtracji http://forum.klub-malawi.pl/cyrkucja-wody-akwarium-t26029.html?highlight=cyrkulacja
Odpowiedzi na wiekszość pytań http://forum.klub-malawi.pl/faq.php
Ciekawy przykład rozwiązania filtracji w akwarium dwustronnym. Oczywiście wygląd skały to kwestia gustu.
http://www.einrichtungsbeispiele.de/mein-wohnzimmersee-von-joerg_213.html
Czekam na efekt końcowy.
Tak na marginesie przy wysokich temperaturach masa z silikonu i mąki szybko traci plastyczność trzeba błyskawicznie nakładać na kamień.
Czy przy takim układzie kasety ( zasys, gąbka , zasys pod ścianką ) woda nie popłynie tylko dołem? Prawdopodobnie gąbka nie będzie wykorzystywana na całej powierzchni i będzie się zapychała.
Filtry "z komina" są stosowane https://www.google.pl/search?q=kamer+filter+background&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiyzbTY2bbNAhWH7RQKHbZGDf0Q_AUIBigB#tbm=isch&q=kammer+filterruckwand&imgrc=_
Tak na marginesie nie sprawdzam PO4 i nie robię nic w celu jego usuwania, od kiedy stosuję jako podstawę karmienia new life spectrum, sinic brak. Może to tylko zbieg okoliczności. Ale jak ktoś ma test to warto sprawdzić ile PO4 zawiera ta karma
901 wystarczy jako filtr biologiczny, możesz do niego dać także purolite. Potrzebny będzie jeszcze filtr mechaniczny. W zasadzie wszystko jest opisane na forum.
Np. http://forum.klub-malawi.pl/podstawowy-osprzet-filtracyjny-t20673.html
Sól http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=s%C3%B3l+tabletkowa&search_scope=category-1528&bmatch=base-relevance-hou-1-1-0510
Może być taka do zmywarek .
Zanim coś zakleisz zaplanuj filtrację. Taki "narożnik" może być rewelacyjnym prefiltrem do kubełka podłączonego do otworu w dnie lub samodzielnym filtrem. Przydały by się fotki zbiornika.