Skocz do zawartości

suricade

Użytkownik
  • Postów

    2 758
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez suricade

  1. Strona producenta http://www.canadian-aquatic-feed.com
  2. Filtracja czy to sump czy kaseciak same w sobie nie rozwiązują problemu NO3. NO3 trzeba usuwać za pomocą: podmian, żywic lub polimerów. Poza tymi dwoma formami filtracji stosowane są w malawi także filtry narurowe. Zamiast "kaseciaka na zewnątrz " możesz zlecić wklejenie filtra ze szkła na krótszym boku https://www.google.pl/search?q=kammer+filter&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpidCj6-rOAhUCbxQKHYX1BrUQ_AUICCgB&biw=1366&bih=608#tbm=isch&q=3kammer+filter+malawi Zajmie prawdopodobnie tyle samo miejsca co komin.
  3. Przemyśl wysokość stelaża, szafki. 70 plus 60 daje mało wygodną wysokość podczas prac w akwarium.
  4. Parametry wody dla tych 3 gatunków są różne choćby PH: Zbrojnik " Należy je trzymać w wodzie kwaśnej lub lekko-kwaśnej (5.0 – 6.5 pH) " Kirys "PH 6" Pyszczaki Malawi " 7,6 do 8,8. " Dlatego nie powinny być trzymane razem.
  5. Czy większy kubełek będzie także miał większy przepływ? Jeżeli tak to będzie bardziej przydatny jako mechanik. Kwestia tylko doboru mediów filtracyjnych.
  6. To jest dość efektowny pomysł
  7. Moje pierwsze skojarzenie tez było "jak z Marsa", ale Mars to czerwona planeta ;).
  8. Sf miało być,jak dla mnie jest zupełnie nienaturalnie niezależnie od grupy jaka ma tam zamieszkać. Dla non mbuna ladnie by wyglądały duże głazy . Jest kilka dużych baniaków w galerii jak choćby Stana, na których warto się wzorować.
  9. Nie wiem jakie ryby chcesz tam trzymać ale ja mam skojarzenia z filmami fx a nie jeziorem. Przestrzenie to jest np. https://www.google.pl/search?q=tanganika+atar&oq=tanganika+atar&aqs=chrome..69i57.8390j0j4&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
  10. Obsadę masz do wymiany. To już wiesz. Zastamów się nad wystrojem . Może nowy temat w podstawach gdzie podasz : wymiary , filtrację, parametry wody itd.
  11. Może to http://www.aquatic-nature.be
  12. Warto przeczytać http://fish-etc.com/aquascaping-main/set-up-and-aquascape-a-cichlid-habitat
  13. Też nie znalazłam , sama jestem ciekawa co to za moduł.
  14. http://pl.aliexpress.com/w/wholesale-decorative-stones-rocks.html niektóre nawet ciekawe.
  15. To ? http://www.tanganika.pl/site/artykuly/etyka/etyka_rutkowski.html
  16. Możesz podać źródło tych informacji. To bardzo ciekawy temat. U ptaków sposób przyjścia na świat ( inkubator, lęgi naturalne ) i odchowu, nie maja większego wpływu na instynkt wysiadywania i opiekowania się potomstwem.
  17. http://www.einrichtungsbeispiele.de/index.php?sortierung=aender&page=1&typ=5000&suchbegriff=&minsearchsize=0&maxsearchsize=20000 Zobacz też inne projekty z tego co pamiętam bylo tam coś wrtego skopiowania.
  18. http://www.einrichtungsbeispiele.de/mein-wohnzimmersee-von-joerg_213.html Tu jest coś w tym guście .
  19. Jaka jest wielkość granulatu?
  20. Jakie są wymiary tego akwarium? Jak ustawione kamienie?
  21. U mnie jest jeszcze wycięte w przedniej ściance "wejście" dominujący samiec ma tam norkę. Usuwa wszelkie "syfek" i piasek z pod filtra.
  22. U mnie ścianki boczne i tylna są dłuższe niż sam filtr i filtr stoi na podkładce pod kamienie.
  23. Tak chodzi o mechanika. Jeżeli dodatkowo dasz tam zasys kubełka zwiększysz siłę mechanika i zyskasz prefiltr.
  24. Jeżeli te dwie ścianki przymocujesz do do szyb to masz gotowy filtr "kasetowy". Dałabym kratkę na na otwór wlotowy i dwie plastikowe kratki pomiędzy które wsuniesz gąbkę. Wylot zostaw tak jak był. Ale jak pisali koledzy zrobisz jak zechcesz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.