-
Postów
2 758 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez suricade
-
Może lepiej dodać szyby nakrywowe położnone na wzmocnieniach.
-
Koncepcja narurowca na pompach akwarystycznych - nawężowiec
suricade odpowiedział(a) na deccorativo temat w Osprzęt do akwarium
Może coś takiego- 8 odpowiedzi
-
Filtr kasetowy do akwarium
suricade odpowiedział(a) na deccorativo temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Możesz jeszcze spróbować przysłonić część zasysu. Wystarczy przyłożyć kawałek PCV przy działającym filtrze i metodą prób i błędów dobrać optymalną wielkość. -
Jedno z ciekawszych teł na forum. Gratulacje.
-
Jak pisze Egon sugeruj się obsadami do 112 ewentualnie 160 l.
-
Filtr kasetowy do akwarium
suricade odpowiedział(a) na deccorativo temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
To raczej normalne. Żaden filtr nie wciągnie wszystkiego od razu. Ważne żeby jakimś czasie już nic nie pływało. -
To masz ogromny problem. Jeżeli nic nie zrobisz to prawdopodobnie wszystkie ryby padną. Najlepiej oddaj ryby do miejsca z którego je masz. Przeprowadź prawidłowy start akwarium i zakup odpowiednie ryby do twojego litrażu. Możesz też zainwestować w dość drogie uzdatniacze, które uratują życie ryb, ale ich koszt może znacznie przekroczyć wartość ryb , które już masz. Większość gatunków , które masz nie może żyć w tym litrażu więc i tak będziesz musiał znaleźć im nowe lokum. W górnym pasku forum jest dział FAQ koniecznie przeczytaj.
-
Możesz podać wymiary akwarium i jaka masz filtrację ( nazwa filtra/ filtrów , wkłady). Faktyczny problem , który widać to źle dobrane pod względem gatunków ryby i jest ich po prostu za dużo.
-
Jak już pisałam JBL 901 nie da rady jako filtr mechaniczny i biologiczny . Jest jeszcze wersja pośrednia między 901 a 1901, prawdopodobnie 1501 by się sprawdził. JBL-e mają już komplet fabrycznych wkładów. Niektórzy sprzedawcy dodają też coś co nie zawsze jest potrzebne np. zeolit, węgiel.
- 82 odpowiedzi
-
- 128
- pseudotropheus
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy to pasożyty czy inna choroba ???
suricade odpowiedział(a) na grzegorz.schindler temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
To samo pomyślałam. Widzisz niektóre leki trzeba brać w określony sposób np. minimum 7 dni. Wtedy działają prawidłowo. Stosowany "profilaktycznie" w nieprawidłowej dawce, powodują uodpornienie się danego patogenu na konkretny środek i w przypadku faktycznej choroby ten lek nie zadziała. -
Jeżeli kupisz JBL to wystarczy micromec , który jest na wyposażeniu filtra. Przy tym litrażu 1 l ceramiki to wystarczająca ilość. Dodatkowa ceramika tylko wyhamowuje filtry. Tu była dyskusja na ten temat.
- 82 odpowiedzi
-
- 128
- pseudotropheus
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Trudno odpowiedzieć na 100 % JBL 1501 prawdopodobnie załatwi sprawę ale i tak będzie potrzebował prefiltra - filtra mechanicznego. Dobrym rozwiązaniem może być nieduży filtr kasetowy. Poczytaj w dziale o filtracji , także o ilości potrzebnego złoża . Aktualna tendencja na forum to minimalna ilość ceramicznego złoża filtracyjnego w kubełku, ewentualnie z dodatkiem purolite a520e.
- 82 odpowiedzi
-
- 128
- pseudotropheus
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Masz już kupionego tego JBL 901? Miałam podobne akwarium i chodził w nim JBL 701 jako biolog i Aquaszut 750 jako mechanik. Razem to dawało nominalnie 1450 l/h. Sama 901 może być za słaba.
- 82 odpowiedzi
-
- 128
- pseudotropheus
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Znalazłam ciekawy artykuł http://www.cichlid-forum.com/articles/all-male_malawi.php Wynika z niego, że takie akwarium może być znacznie trudniejsze do prowadzenia niż takie np. z jednym haremem. Na pewno nie jest to pomysł dla początkujących. Jeszcze tu http://www.eastcoastcichlids.org/forums/showthread.php?t=15879 Ładnie opisane wady takiego rozwiązania.
-
A ten elektroniczny nie pokazuje 35 stopni? Wystarczy oba razem potrzymać w dłoni i zobaczyć wynik. Miałam podobny problem w inkubatorze termometr z allegro przekłamywał ponad 2 stopnie a higrometr o 30 %. Dobrze, że udało się zdiagnozować problem.
- 51 odpowiedzi
-
- chłodzenie
- wiatraki
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pozner o takie uwagi chodziło. W haremach nie zawsze można utrzymywać 2-3 samce jednego gatunku mbuny. Przy braku samic jest tak samo czy łatwiej się dogadują ?
-
Marcin niczego nie chce propagować. Ale gdzie można znaleźć wiarygodne informacje na ten temat jeżeli nie na tym forum. Chodzi tylko i wyłącznie o tych upartych, którzy i tak postawią taki baniak . Nie mając dostępu do informacji pomieszają ryby o różnym sposobie żywienia, stopniu agresji itd. narażając ich zdrowie i życie , nie wspominając o komforcie.
-
Zamiast czarnej fototapety kup czarną folię samoprzylepną do mebli. Dostępna w większości sklepów budowlanych po 5-6 zł za metr.
-
Wiadomo, że użytkownicy tego forum nie popierają utrzymywania malawijskich pielęgnic w układzie innym niż haremowy. Ale od jakiegoś czasu stale przewija się temat akwarium z samymi samcami. Może watro opisać jak prawidłowo przygotować i prowadzić taki zbiornik. Podać przykładowe obsady i ilości osobników. Chodzi o to żeby osoby zdecydowane na taki sposób trzymania ryb nie robiły im krzywdy. PS. Jeżeli już był taki temat to przepraszam ale nie znalazłam.
-
Koniecznie sprawdź termometr (np. termometrem lekarskim). Elektroniczne często oszukują nawet o kilka stopni.
- 51 odpowiedzi
-
- chłodzenie
- wiatraki
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ja wiem, podałam tylko jako przykład poziomu cen w sklepie. Moje jedzą zupełnie inne pokarmy premium ale lubię im podawać coś dodatkowo.
-
Muszę zmacać temat bliżej. Cena tez wydała się atrakcyjna jak na ten konkretny pokarm. Ale pudełka wyglądały jakby miesiącami leżały w hurtowni - kompletnie zakurzone. Dla porównania Hikari Chichlid Excel Sinking 250 g w tym samym sklepie to 38 zł.
-
Tylko jak masz do wyboru sprawdzone pokarmy premium w podobnej cenie, to ja wolę te sprawdzone.
-
U mnie podobnie Arowana i marine moim bardzo smakuje. Ale cena jest raczej mało atrakcyjna , w sklepie widziałam małe pudełeczko po 18 zł.
