Dzisiaj w nocy było jeszcze gorzej puściła przyssawka i pompa pięknie wylewała wodę z baniaka. Na szczęście nas to obudziło i obyło się bez katastrofy.
Ja bym to najpierw zatopiła w akwa żeby zobaczyć jak wygląda w wodzie, dodać kamienie pod kolor i tyle. Nie widząc tego w szkiełku ciężko coś doradzić. Kompozycja podobna jak u Pleziegi i będzie "cuś piknego i cacuszko" jak mawia pewien znajomy ;).
Trzymam kciuki za powodzenie operacji. Moje pytanie było nieco nieprecyzyjne. Ale wyjaśniłeś cały plan dokładnie.
PS. Mój "kaseciak, jest właśnie z litego PCV -z "szyby" kabiny prysznicowej. Pływa tak samo jak spienione , może odrobinę mniej.
To był filtr Jemioło Seby nie pamiętam jaka miał głowicę chyba o przepływie 2000l/h.
Wydaje się , ze przepływ 10x pojemność akwarium na godzinę jest odpowiedni do prawidłowej filtracji mechanicznej.