Skocz do zawartości

suricade

Użytkownik
  • Postów

    2 758
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez suricade

  1. Ma zupełnie inne działanie i zalecenia.
  2. Sprawdź czy w domu nie ma metonidazolu. Lekarze przepisują go dość często. Jeżeli nie ma to pędem do apteki, nie sprzedadzą poszukaj zaprzyjaźnionego lekarza lub udaj się do gabinetu weterynaryjnego. Zastosuj dawkę podana na forum do wody. I zostaw rodzinie instrukcje co dalej.
  3. suricade

    Czym czyścić

  4. suricade

    Czym czyścić

    Jakie dekoracje i z czego? Zamiast octu możesz użyć kwasku cytrynowego. Glon usuniesz ACE ale po tym środku musisz dokładnie wypłukać, nie zaszkodzi po wypłukaniu zamoczyć w wodzie z dodatkiem antychloru.
  5. Lekiem sprawdzonym na forum malawi i tanganiki jest Metronidazol łączony z Bactoforte. Metronidazol jest zarejestrowanym lekiem dla ludzi i zwierząt, którego działanie zostało potwierdzone w sposób naukowy. Działanie preparatów o nieznanym składzie jak np. Pries Coly trudno okreslić.
  6. Chlor trzeba usunąć zanim trafi do akwarium.
  7. Czy należy rozumieć , że nazwę psudotropheus zmieniono na Chindongo u wszystkich gatunków?
  8. Węgiel http://www.malawi.pl/artykuly/wegiel.htm Jeżeli chodzi o usuwanie żółtego zabarwienia wody to na forum powszechnie używane są żywice purolite a520e i purigen. Obie dokładnie opisane na forum.
  9. W akwarium nie masz chloru. A węgiel krystalizuje wodę przez 2-4 tygodnie,a nie po 3-4 tygodniach. Są wątki w tym temacie na forum.
  10. Zostaw mamie tylko spirulinę. Wybarwiający podasz jak będziesz w domu. Ewentualnie pod Twoja nieobecność karmienie co drugi dzień. Jeżeli można prosić popraw temat wątku " zdechnięta " rybka wali po oczach.
  11. Jaka jest temperatura w akwarium?
  12. To ma być do tego zbiornika ?
  13. Jak rozumiem za poziom NO3 odpowiada TMBT? Ja zawsze gąbki mechaników płuczę w wodzie płynącej prosto z kranu.
  14. Moczyłeś w wodzie po malowaniu?
  15. W podobnej cenie masz JBL e701 lub inny model.
  16. Możesz to dokładniej opisać ?
  17. Teraz widać
  18. To ma być filtr biologiczny, mechaniczny czy 2w1 ?
  19. suricade

    Malawi 240l do oceny

    Może być różnie. Ryby dorosną i na bank dojdzie pomiędzy nimi do walk. Mogą też zabrać się za raki. Wielu forumowiczów straciło swoje ryby przez źle dobraną obsadę, dlatego doradzają takie a nie inne zmiany. Dla dobra zwierzaków.
  20. Skimer możesz sobie darować chyba, że jaki dodatkowy zasys. Nie jestem pewna czy te 2 poziome szczeliny będą wystarczające.
  21. To nie żadnego znaczenia.
  22. Nikt nie polecał purigenu, to dobre i sprawdzone medium filtracyjne. Na naszym forum praktycznie purigen został wyparty przez znacznie tańszy purolite a 520e . http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=purolite a 520e&search_scope=category-1528&bmatch=base-relevance-w2-hou-1-1-0812 Lampa UV absolutnie nie jest przydatna w malawi , wiele osób się o tym przekonało ale Twoja wola chcesz to kupuj. Nie napisałeś co w akwarium odpowiada za filtracje mechaniczną . Prefiltry kubełków ? Jeżeli tak to jakie maja wkłady.
  23. Saulosi też ładnie rozprawiają się z potomstwem. Nic nie zostaje.
  24. Już napisałam my używamy purolite- usuwa NO3 i klaruje wodę. Link masz w poprzednim moim poście. Bezprym ryby już tam pływają.
  25. Lampa UV nie pomoże w przypadku glonów na kamieniach. Jeżeli pojawienie się glonów uzasadniasz wysokim NO3 ( nie podajesz parametrów wody) możesz zastosować purolite a 520e w obu kubełkach . Opisz dokładniej swoje akwarium , może daj fotkę i zbadaj parametry wody , zaczynam podejrzewać , że nie bardzo wiesz na czym polega prowadzenie akwarium z malawi. Poczytaj FAQ w górnym pasku i pytaj , postaramy się pomóc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.