Skocz do zawartości

marcin1ja1

Użytkownik
  • Postów

    1 129
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marcin1ja1

  1. Już wygooglałem. Rzeczywiście samice nie wyglądają źle . Takie ładne jasne śledziki z pomarańczowymi akcentami na płetwach i ładnym czarnym odcięciem na płetwie grzbietowej. Przy non-mbunie można byłoby powiedzieć, że ładne samice. Pierwsze moje skojarzenie to było to, że wyglądają jak samice od Aulonek.
  2. Wszystko pomarańczowo, żółto, czerwono, rdzawe. O ile mnie pamięć nie myli ten Tropheops ma dość brzydkie samice. Masz 450l więc do toni wpakowałbym Acei.
  3. marcin1ja1

    450L-szybki start?

    Nie powinno mieć większego znaczenia. Ja proponuje zjechać z NO3 do poziomu 10 ppm przez podmiany, wyciągnąć purigen i zostawić w spokoju cały baniak do przyjazdu nowych lokatorów. Ewentualnie przed samym przybyciem zbadać jeszcze raz podstawowe parametry w baniaku.
  4. marcin1ja1

    450L-szybki start?

    Możesz spokojnie zrezygnować z tego pyśka. W piasku w gąbkach i w różnych zakamarkach jest papu dla bakterii na dwa razy dłużej niż zamierzasz czekać na nowe ryby. Może przez ten czas kiedy nie będziesz pakował łap do akwarium baniak ustabilizuje się a nowe rybki na start będą miały idealne warunki.
  5. A nie były to przypadkiem krasnorosty. One również mogą mieć kolor brązowy i również podchodzący pod fioletowy. Jak się mylę to proszę o poprawę.
  6. NLS to karma klasy premium. To znaczy, że ma bardzo wysoką jakość (dobrą przyswajalność), dlatego nie trzeba jej tyle sypać co "zwykłej" karmy. Kto ma kota lub psa ten wie, że taka sama sytuacja jest z marketowymi karmami w porównaniu z karmami premium.
  7. Próbowałem już przeróżnych pokarmów w różnej formie i różnych producentów. Jeszcze nigdy się nie spotkałem z brakiem chęci do jedzenia. Wiadomo, że jeżeli ryba była całe życie karmiona płatkami to będzie potrzebowała paru dni aby przerzucić się na granulat. Podtrzymuję wersję stana, że ryby prawdopodobnie karmione są od serca.
  8. Jeżeli jesteś ciekawy mojej opinii to napisz na priv. Temat ma służyć do przedstawienia się i opinii o baniaku a nie o ilości światła w akwarium z biotopu Malawi. W mojej sygnaturze też wygląda jakbym miał żarówę a w rzeczywistości jest dużo ciemniej. Tak jak napisałem wcześniej, najważniejsze żeby się Tobie podobało. Jeszcze nie raz zmienisz wystrój. Do wszystkiego trzeba dojrzeć
  9. A czy ja w jakimkolwiek zdaniu napisałem, że trzeba wyłączyć światło. Chodziło mi tylko aby je trochę skręcić. Na pewno nie będzie im pasowało tyle światła jak przy rośliniaku.
  10. Pyśki lepiej się będą czuły w bardziej mrocznych klimatach. Tło wyszło Ci świetnie, ale nijak ma się do kamieni na froncie. Gdybyś podarował sobie te morskie-skały i włożył jakieś ciemne skały (otoczaki, serpentynit) to byłoby ekstra. Najważniejsze to jest to aby się tobie podobało. Oczywiście jeżeli nie szkodzi to rybą. Ja wystrój w baniaku zmieniam już od 2 lat i dalej cały czas coś bym zmienił.
  11. Przy mniejszej ilości światła pyśki będą zachowywały się bardziej naturalnie. Dobrze zauważyłeś, że ta 750 będzie za słaba. Co do pierdzenia tego HW to już zależy od sztuki. Miałem poprzednio 2 sztuki, które były nie słyszalne. Mojej 3 sztuce daleko do niesłyszalności. Taki to już jest urok chińczyków. Masz dość niewielki zbiornik i jeżeli planujesz zmienić kubeł to zainwestuj z trochę mocniejszym przepływem z prefiltrem z korpusu narurowego oraz cyrkulator. wtedy filtr wewnętrzny nie będzie Ci szpecił szkła.
  12. Dawka śmiertelna NO2 i NH4. Przy takich parametrach będziesz bardzo często odławiał trupy.
  13. Jak masz możliwość to bierz 70cm. Jeżeli nie ograniczają Cię finanse lub ciężar samego akwarium to nawet nie ma co się zastanawiać.
  14. Jak na 300l to gatunków jak i samych ryb jest przynajmniej 2 razy za dużo. Przy tak przerybionym baniaku potrzebne będę co tygodniowe duże podmiany. Prawdopodobnie NO3 miałeś grubo ponad 100. Taki wytrzeszcz często jest spowodowany zbyt wysoką zawartością azotanów. Nie zauważyłeś przypadkiem u niektórych ryb ciągnących się gówien.
  15. Bardzo dobrze, że kupiłeś "8" a nie "4". Skręcona 8 na wydajność 4 będzie niesłyszalna. Natomiast 4 na pełnych obrotach już by mruczała. Ja w swoim baniaku będę potrzebował pełnej wydajności rw-8 dlatego kupię rw-15
  16. marcin1ja1

    start baniaka 240

    Pamiętajcie nawet 10.000 litrów wody będzie miało mniej biologii niż garść piasku zebrana z dna z dojrzałego baniaku. Przelewanie na raty wody mija się z celem, co nie raz było udowodnione na tym forum.
  17. Sprawdzoną i dość dobrą metodą jest zainwestowanie w mocny cyrkulator np. Jebao rw-15 i zamontowanie przed kubłem korpusu ze sznurkiem (lub gąbką). U mnie przy większym baniaku sprawdza się rewelacyjnie.
  18. Jest to chyba jedyne wyjście, które nie wywrócił do góry nogami całego akwarium W swojej wodzie możesz też mieć jakiś patogen, na który twoje ryby się uodporniły (wychowały się w nim). Natomiast nowe ryby nie miały z nim wcześniej kontaktu. Ale to tylko dywagacje nie poparte, żadnymi dowodami. Wydaje mi się, że dłuższa aklimatyzacji zaproponowana przez Wojtka będzie najlepszym doraźnym działaniem.
  19. marcin1ja1

    Wymiana ceramiki

    Też jestem tego samego zdania. Zwykła ceramika w postaci pociętych rurek daje bardzo mały opór dla wody. Dużo mniejszy niż np. Matrix przez, którego woda musi się dość mocno przeciskać.
  20. marcin1ja1

    Wymiana ceramiki

    Jeżeli biologia w baniaku będzie stabilna to nawet 0,5l matrixu starczy. W tej chwili u mnie w 2 razy większym baniaku śmiga tylko 1l matrixa i biologia stabilna jak skała.
  21. Strona jest warta tyle co 3 wielbłądy. Wysyłam delegacje 3 osób do Malawi
  22. Takiego miksa już dawno nie widziałem. Mamy cały przegląd ryb z jeziora malawi: mbuniaki, non-mbuniaki i drapieżniki. Na początek oddaj tym specjalistom ryby. Dobranie do tego co jest, jest a wykonalne. Masz dwa wyjścia, albo inwestować w maluchy i później je redukować albo kupić gotowe haremy. Do takiego zestawu nawet nie pomoże akwarium 150cm.
  23. Jeżeli tak większość z was jest oburzona bastaryzacją i sprzedażą sztucznych odmian ryb to trzeba będzie zerwać współpracę z Tan-Malem i Malawianem. O ile mnie pamięć nie myli to w ich cennikach też są przeróżne FF, Red-Rubiny i inne wynalazki.
  24. To jest ten typ, który ma swoje przekonania. Jak się własnej baby nie bije to jej gnije wątroba. Dlatego profilaktycznie przed i po tarle dba o jej wątrobę. Może samica nie przeżyje, ale wątrobę będzie miała zdrową
  25. Ja równiej kładłem płytki klinkierowe na balkonie przy dość sporym oszczędzaniu krzyżaków. Wydaje mi się, że trzeba się postarać aby tak spaprać klejenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.