juppi
Użytkownik-
Postów
239 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez juppi
-
Jakas choroba, co robic??
juppi odpowiedział(a) na Nieściak temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Pakula - masz po prostu niedojrzałe akwarium; za mało bakterii nitryfikacyjnych i cały cykl azotowy nie wydala... Prawidłowe wyniki: KH i PH jest ok. NO2 powinno być zero. A NO3 im bliżej zera tym lepiej (powiedzmy, że "norma" to ok. 10 - 15). Tak jak mars powiedział. Lej tego nitriveca, nie czyść filtra zewnętrznego, wewnętrzny płucz we wiaderku ze starą wodą z akwa. Wiesz, po prostu robi się taki łańcuch zachowań: za dużo ryb w akwa (plus najczęściej przekarmianie) -> za dużo brudu -> bakterie albo wsyzstkiego nie przerobią i masz to nieszczęsne NO2 (bardzo bardzo źle)albo przerobią i masz bordowy pasek w testach na NO3 :? (średnio źle bo sie to zbija m.in. podmianami). I stąd nienaturalne zachowanie ryb. -
Jakas choroba, co robic??
juppi odpowiedział(a) na Nieściak temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
odzew przekroczył moje najśmielsze oczekiwania -
Jakas choroba, co robic??
juppi odpowiedział(a) na Nieściak temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Prefiltr = zwykły kawałek małej gąbki, jaką można kupić w sklepie akwarystycznym za kilkadziesiąt groszy, który nakładasz na koszyczek, który jest na wlocie filtra zewnętrznego. P. służy temu, żeby do kubełka (czyli filtra zewnętrzenego, który robi za filtr biologiczny - czyli taki w którym są bakterie nitryfikacyjne, które redukują NO2) nie wlatywało za dużo syfu a co za tym idzie żeby nie trzeba było czyścić filtra zbyt często. I powiedzcie, czy nie mógłbym pisać jakiejś encyklopedii? -
Jakas choroba, co robic??
juppi odpowiedział(a) na Nieściak temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Ja bym dodał filtr wewnętrzny a zewnętrznego wogóle bym nie ruszał. Niech robi za filtr biologiczny. Jeśli go wyczyścisz to całą robotę z nitrivekiem diabli wezmą. -
a czemu miałoby być bezcelowe? Po mojemu sump to sump a deni to deni - jedno drugiemu nie przeszkadza
-
swój kubełek - tetra 700 z prefiltrem - czyszczę co pół roku. Nawet jak nie spada przepustowość Wewnętrzny i prefiltr - przy każdej podmianie - czyli raz w tygodniu. Jak go wypłuczę we wiaderku z wodą z akwa to i tak jest bagienko. Nie wyobrażam sobie co by było gdybym go czyścił raz w miesiącu.
-
No to Mars - za pozwoleniem Cezarixa - wywal stąd te foty. No bo po co tu one skoro jest już piękny artykuł
-
Nie chcę Cię martwić, ale gdy u mnie na początku inkubacji samica pobierała pokarm, to sie to kończyło niedonoszeniem ikry ;/ Ale trzymamy kciuki.
-
czy wsypując piasek do akwarium ubijacie go
juppi odpowiedział(a) na endrju temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
nie ubijać bo i po co? Pysie sie zaopiekują Twoim piaskiem -
Czester... Ciekawe kiedy zaczniesz marzyć o jakimś 375 Mnie ta tęsknota dopadła jakieś pół roku od zalania prawie 240
-
o ja pierdziu Czekam niecierpliwie "co dalej"
-
Poszukaj w necie wiadomości bezpośrednio na temat rybek haplochromis (odmiana Haplochromis Obliquidens wydaje mi sie mocno zbliżona do Twojej obsady) IMO jednak jeśli chcesz sie zająć faktycznie akwarystyką, to jednak trzeba by oddać Wiktorię, potem czytać czytać i jesszcze raz czytać i potem zaplanować odpowiedni zbiornik i go urządzić.
-
Tosiu - wrzuć do galerii. Album jest dla klubowiczów
-
Hari: możesz podrzucić przykłady czegoś co by pasowało do trewci? To tak może OT, ale chodzi mi po głowie jakieś 150 cm i zastanawiam się co by pasowało do kulfonów.
-
Dlatego zwróciliśmy uwagę na nieścisłość, bo najpierw się podaje liczbę samców a nie samiczek: "8+2" sugeruje że masz właśnie 8 samców. Aleś Ty uparty: nie kumasz co znaczy "nie da się"? I to niezależnie od wielkości zbiornika!
-
Ad. obsady: IMO 200 litrów i 100 cm to trochę za mało dla trewci. druga sprawa to dieta: przy typowo roślinożernym gatunku jakim jest kulfon, yellowki będą niedożywione... Albo pójdzie po niezdrowym odżywianiu dla labeotropheusów. I tak źle i tak niedobrze ;/ Na maingano też uważaj, bo są charakterne Ps. Najpierw podawaj liczbę samców, potem samic.
-
wiesz... z ikrą to nie jest tak jak z jajkiem, że po pewnym czasie wykluwa sie małe. Po prostu: zarodek robi sie coraz większy a wszystko pozostałe - coraz mniejsze Więc "małe" są tam od samego początku A widać je - w sensie "ruszają się" mniej więcej od drugiego tygodnia. I tak jak napisał czester: polecam, by jak najkrócej samica przebywała poza ogólnym zbiornikiem. U mnie właśnie wróciła sauloska po prawie tygodniowej nieobecności. Jest cała poturbowana, ale myślę, zę z tego wyjdzie. Btw. Czester, Wielokrotny Dziadku, ile u Ciebie saulosi inkubują??? U mnie - ponad 4 tygodnie w temp. 27 stopni.
-
snocho - no chyba jeśli chodzi o daniela, to faktycnzie można będzie mówić o Jego baniaczu "m3"
-
jheśli utrzymujesz ph w granicach 10 - 14 to zabijesz ryby. Może chodzi Ci o twardość wody??? Bo optymalne ph to 8,5...
-
Powiem, że powyższe stwierdzenie jest dla mnie trochę niepokojące. Nie jestem pewien czy tak należy robić... Pamiętaj tylko, że za wysokie ph jest też szkodliwe.
-
No ja właśnie wrzucam plastikowe butelki z lodem w środku. Dwie litrowe butelki w 240 litrowym akwa zbijają w ciągu niecałej godziny (czas topnienia lodu) temp o ok. 1 stopień.
-
też mam piasek kwarcowy. Chyba nie ma problemu: gdy cośtam piasku wleci do wiaderka w czasie podmiany, to przecież ten sam piasek można spowrotem wrzucić do akwa wraz ze świeżą wodą?
-
...pewnie nie związane z tematem, ale podniósłbym nieco ph
-
eee... tam - nie mnożą Na moje świdry nie ma mocnych Gdybyś zobaczył teraz dno mojego akwa, to to z piaskiem kwarcowym ma niewiele wspólnego. Oczywiście nie bardzo mi to przeszkadza, bo w dzień sytuacja przedstawia się całkiem normalnie Teraz jest czas, aby podrzucić coś z diety mięsnej do kotnika... no bo skoro nie szkodzi... :>
-
kilka dni temu urządziłem kotnik: ze zbiornika ogólnego poszła do kotnika gąbka z filtra wew. plus podłoże razem z kilkunastoma (?) świdrami. Przedwczoraj wyciągnąłem puste muszelki a dzisiaj przyuważyłem jak wataha dwudniowego narybku dzielnie atakuje nieostrożnego świdra. Nie jestem jakimś ślimako-filem, ale moje pytanie brzmi: czy dla narybku saulosi + maingano + red red takie mięsne odskocznie są zdrowe?? Narybek oprócz przypadkowego pełzacza dostaje też póki co rozdrobniony pokarm płatkowy.
