Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Acei za duże,Red finy też za duże, Red-redy urosną za duże. Z krewetkami zupełnie ci się nie uda tego pogodzić. Pozostawiłbym wielogatunkowo Yellowa i Saulosi w minimalnych haremach. To tyle, jeśli chodzi o układ z dorosłymi rybami.
  2. nabe

    Wszystko jest źle :O

    Wg mnie wyczyszczenie kubła i utrzymanie reżimu podmian powinno wyprowadzić to akwarium na prostą. Malawi jest łatwe w utrzymaniu ale pPyszczaki nie są do końca samoobsługowe.Musisz nauczyć się o nie dbać i systematycznie sprzątać. Naprawdę przeczytaj http://forum.klub-malawi.pl/faq.php
  3. A moje zjadały jak kuna agrest. Generalnie ryby lubiące kopać w piachu nie przepuszczą takiej okazji.Chyba że tylko moje były tak słabo karmione ;]
  4. nabe

    Wszystko jest źle :O

    Hej kanus.Nie jest tragicznie, filtracja biologiczna działa ci doskonale Ale ideał to nie jest, NAJWAZNIEJSZE TO ZROBIC PODMIANĘ WODY W TYM BAGNIE. Zrób to jeszcze dzisiaj, ale nie całą. tylko stopniowo np. połowę. Ważne jest żeby zbić azotany od normalnych wartości.Jeśli piszesz,że nie robiłaś podman wody to prawdopodobnie akwa nie było też odmulane. Wykonaj porządne sprzątanie odmularzem albo wężem przy okazji,usuń wszystko co zalega na dnie. Ph też masz za niskie, to będzie druga sprawa do załatwienia. Zmierz jeszcze jakie masz w kranie pH i NO3.
  5. Wapienie,dolomity,piaskowiec.
  6. Automat ma min. Perez666, Harisimi,miał na pewno Cezarix - poszukaj jego starych postów.
  7. Saulosi.
  8. Walczą o dominację.
  9. Serpentynit występuje w kilku kolorach. Z czasem zarośnie glonami jak wszystko i sciemnieje, nie ma się czym przejmować. Ta skała nie wpływa na pH.
  10. NF comes in various types for mbuna,omnivore cichlids and also haps. It's quite compact you can feed smaller amounts,it doesn't pollute water like flakes. IMO best option.
  11. To zdecydowanie agresywna wewnątrzgatunkowo ryba,maingano również.
  12. NLS is no so popular in Poland. I didn't know there is a distributor until now
  13. Można zapiąć do tego zamiast koszyka srogi kawał gąbki i to w zupełności wystarczy jako filtracja bio. Ale czeka cię intensywne odmulanie tak czy inaczej. W twoim zbiorniku IMO jakikolwiek kubełek + mechanik będzie najlepszym rozwiązaniem jeśli traktować rzecz rozwojowo. Oczywiście możesz poprzestać na tym co masz, ale w razie wtopy licz się z kolejnymi zakupami.
  14. Oklaski dla długodystansowca.Nie każdemu chce się czekać na taki widok aż ryba dorośnie. Chociaż jeszcze najlepsze przead tobą
  15. Witaj na pokładzie.Fotorelacja mile widziana ;]
  16. W ogóle nie ma sensu się tym przejmować bo wszystkie śmieci zostaną w końcu rozdrobnione i wypłukane przez filtr. Jeśli w piachu znajdą się np. cięższe kawałki żwiru to niektóre źródła nawet sugerowały dodanie na dnie tego filtra jakiś drobnych kamieni.A co do świdrów, cóż - są wszechobecne, np. u mnie żyją we wszystkich filtrach a czasem znajdywałem je w pompie.
  17. Zwiększenie ilości kolorowych pasków da więcej danego koloru, to logiczne. Tak, paski będą bardziej rozpraszać niż moduły czy powerledy. Światła UV nie stosuje się w akwarystyce do zbiorników z rybami. Paski sięnagrzewają ale na pewno nir tak jak diody Cree.A że da się zmieścić naświetlacze powerledowe pod pokrywą pokazał Luk5007.
  18. nabe

    cytrocara morri

    Niezapłodniona ikra nie rozwinie się. _Można_ ją próbować inkubować sztucznie ale mnóstwo z tym zachodu i wg. mnie nie warto. Można poczekać na kolejne tarło bo ikrze najlepiej będzie w pysku samicy.
  19. nabe

    skalary na pyszczaki

    Po tym jak trafiłem na discusie na dział Mikroskop, widzę że potraktowałem rzecz zbyt lekko. Macie tam cały ekosystem, jak w naturze Nie jestem pewny czy jest czego zazdrościć ale jeśli chodzi o pyśki temat jest mało zbadany a super ciekawy.
  20. Coż, akwarium typu malawi na pewno nie można tego zbiornika nazwać Masz tam ryby z jez. Malawi, Wiktorii, z Azji i innych rzek Afryki.Widzę samotnego c. borleyi, jakiegoś melanochromisa,wspomniane red-redy.. niezły miszmasz, panie. Akurat argument o dobrym samopoczyciu ryb nie przekonuje, ale jeśli zdecydujesz się trzymać jakiś konkretny biotop to jeszcze namówimy cię na malawi pełną gębą
  21. Poza uściskiem dłoni Prezesa wszystko znajdziesz na forum.
  22. http://klub-malawi.pl/index.php/serwis/sprawy-klubowe/regulamin-km http://klub-malawi.pl/index.php/serwis/sprawy-klubowe/zapisy-do-klubu http://klub-malawi.pl/index.php/serwis/sprawy-klubowe/skadki
  23. Daj jej do kotnika jakis uzdatniacz np Tetra Safe water, zawiera jakies subst. tonizujące, chyba wit. B co ułatwia leczenie.
  24. Promienie płetw szybko się zrastają ale regeneracja całej trochę zajmie.Raz mojej samicy saulosi ogdyziona do nasady płetwa ogonowa goiła kilka tygodni.
  25. Trójnik. Jeśli jest w/nad wodą to nawet jeśli się rozkapie nic nie szkodzi. Stosowałem takie do napędu hydroponiki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.