Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Krokodyl, hipopotam też jest w stylu Niassa
  2. To się nazywa śrubunek i powinno nawet być sprzedawane w komplecie z pompą obiegową. Najczęsciej redukcja 1 i 1/2" na 3/4".Montując coś takiego można pompę zdemontować praktycznie bez narzędzi.
  3. nabe

    niestabilne parametry wody

    W telegraficznym skrócie: w wodzie i w podłożu (w naturze głownie w podłożu) obecne sa bakterie przetwarzające toksyczny amoniak NH3 (lub jon amonowy NH4+) - produkt rozkładu białek a także wydalany bezpośrednio przez organizmy - na trochę mniej szkodliwe azotyny NO2, by te w końcu zostały przetworzone na mało szkodliwe azotany NO3. Których pozbywasz się ze zbiornika podmieniając wodę.Szczepów pożytecznych bakterii jest kilka,ale żeby spełniały swoją rolę musza mieć do tego warunki. Cały proces zachodzi przy udziale tlenu, wpływ ma przepływ wody i temperatura. Jak na bakterie to mnożą się bardzo powoli,dlatego zasiedlenie filtra tyle trwa.Prawidłowo działający filtr to zdrowe akwarium i szczęśliwe ryby.Dlatego tyle o tym gadamy
  4. Caly problem z rozmnożeniem.
  5. ... to możesz komuś podbić staty używając przycisku "dziękczynnego"
  6. Jest ogień. Zostaw jak jest, zarybiaj
  7. nabe

    efektywne podwyższenie ph

    Warto mieć stabilne pH, choćby naciągane malawijskie.
  8. nabe

    niestabilne parametry wody

    Można dużo szybciej jeśli dostaniesz od kogoś używane media do filtrów z działającego zbiornika. Może jakiś kolega/koleżanka/zaprzyjaźniony sklep zoologiczny? W każdym razie znajomość obiegu azotu w akwarium to lektura obowiązkowa.
  9. Zacznij od tematu z przykładowymi obsadami, pooglądaj zdjęcia i wybierz sobie ryby,które podobają ci się najbardziej.Potem mogą zostać poddane konsultacji
  10. Dla ich dobra NIE
  11. nabe

    Wszystko jest źle :O

    Dobrze to wcale wg. mnie nie wygląda, trzymaj rękę na pulsie żeby nie było skuchy. Na moje stare oczy to dopiero środek etapu dojrzewania zbiornika.Trochę potrwa zanim się to ustabilizuje,.
  12. Fajne lokum dla saulosów, to nie sa duże ryby ale kiedy już się wciągniesz szybko okazuje się,że akwa za małe W każdym razie powodzenia w hodowli.
  13. Zacny aranż
  14. Potwierdzam, układ z 3 facetami jest lepszy niż z 2.
  15. Można tak kombinować żeby nie mieć glonów, ale to jakby trzymać konie na betonie. Naturalne środowisko tych ryb (mbuny) to porośnięte glonami i pokryte peryfitonem skały.
  16. Synodintis nyassae. Ewentualnie S. multipunctatus?
  17. Zaryzykowałbym tezę,że gdyby dodawali coś ekstra na pewno by tym się pochwalono w reklamie.
  18. Zmień testy. No2 nie pomyliłeś reagentów? NO3 zooleka jest może dobry tylko skala kompletnie nieczytelna i niewiele z niej wynika. JBL, Salifert, Sera.
  19. Przystojniak
  20. Co kto lubi pozdrawiam
  21. Zwlekałem mąciłem a wyszło,że nie mogę. Przykro mi ale odpuszczam. Bawcie się dobrze.
  22. A venustus wytnie ci wszystkie ryby kiedy dorośnie.
  23. Dobry wybór jakościowy ale wszystkie karmy "mięsne".
  24. Jednak skłoniłbym się ku pomalowaniu takiego tła kilkoma warstwami jakiegoś ciemnego koloru żeby osiągnąć efekt przestrzenny i fajny podkład na początek.
  25. Slawek_gorol mial taki podklad w środku akwa i wg jego relacji nic się z rybami nie działo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.