Skocz do zawartości

Grehu

Użytkownik
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O Grehu

  • Urodziny 19.12.1983

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Kraków
  • Zawód
    fitopatolog, ogrodnik
  • Moje akwarium
    Od półtora roku posiadam akwarium 300 litrowe z rybami z jeziora Tanganika - J. ornatus, L. brevis, L. caudopunctatus. Obecnie chciałbym zmienić obsadę na pyszczaki z jeziora Malawi. Sądzę, że
  1. Te pozostałe samce nie są zdominowane?
  2. Także myślałem o przynajmniej 3 samcach. Ja Ci funkcjonuje ta obsada?
  3. A ja mam takie drobne pytanko. Ile maksymalnie można mieć samców Aulonocary stuartgranti/jacobfreibergi w jednogatunkowym zbiorniku 120x50x50cm?
  4. Ale to są sumiki, a nie Aulonocary ;/
  5. Odświeżając trochę temat. Nadal zastanawiam się, które ryby z j. Malawi mogłyby zastąpić moje L. caudopunctatusy. Zastanawiam się nad jednogatunkowym zbiornikiem dla Aulonocar. Tylko nie mogę się zdecydować, który gatunek wybrać. Jak jest w ogóle z dostępnością tych ryb?
  6. A prąd wody nie będzie zbyt silny? Przy muszlowcach wylot z litra przy pomocy specjalnej końcówki skierowałem na lustro wody, bo inaczej ryby trzymały się tylko w pobliżu dna.
  7. Obecnie jest w drodze, prawdopodobnie kurier przewiezie mi go we wtorek/w środę. Początkowo miałem w planach zastosowanie gąbki jako filtację mechaniczną i grys koralowy. W akwarium aktualnie mam 4 dorosłe L. caudopunctatus i 15 młodych (2 - 3cm). I tak na przyszłość, czy ten eheim 2313 + głowica atman 202 z gąbką wystarczą dla 10 P. saulosi? Mam w planach wymianę muszlowców na pyszczaki.
  8. Można prosić o opis i zasadę działania filtra hamburskiego? Jakie wymiary powinien mieć w akwarium 120x50x50cm? Czy pompa Atman 202 wystarczy do obsługi tego typu fitra? Jaką gęstość powinna mieć mata gąbkowa?
  9. Czytając ten temat nasunęło mi się pytanie. A mianowicie czy do akwarium o pojemności 300 litrów funkcjonującym od 2 lat z obsadą (4szt dorosłych exLamprologus caudopunctatus (od marca br. (poprzednio były też 4 naskalniki J. ornatus i 4 L. brevis)) + obecnie 15 szt 2 - 3cm młodzieży) z filtracją opartą na głowicy atman 202 z gęstą gąbką w kształcie walcach o wymiarach (10cm (szer.) x 15cm (wys.)) wystarczy dodać jako filtracją zewnętrzną eheim 2313? Zaniepokoił mnie poziom NO3 na poziomie 20 - 40 mg (roztwór ma czerwony kolor, pomiar testem firmy zoolek).
  10. Niestety nie. W przypadku Pseudotropheus demasonii zarówno samce jak i samice są niebieskie, żółte samice i niebieskie samce występują np u Pseudotropheus saulosi ( przepraszam nie zauważyłem, że w trakcie pisania posta został już umieszczony identyczny do mojego)
  11. Mam wątpliwość co do ilości kamieni. Czytałem kiedyś, że im jest mniej kryjówek tym pyszczaki są mniej płochliwe. Czy zatem lepiej ograniczyć się tylko kilku większych kamieni, czy lepiej utworzyć gruzowiska z licznymi szczelinami i grotami?
  12. Gdzie mógłbym znaleźć katalog form barwnych C. afra? Wczoraj odnalazłem tą rybkę w zoologu. Kilka samczyków było wybarwionych na niebiesko, niestety wszystkie ryby miały przynajmniej po jednej atrapie jajowej na płetwie odbytowej. Tak więc wybór haremu byłby niczym gra na loterii
  13. A na przykład obsada Labidochromis caeruleus i Pseudotropheus saulosi? Tylko preferencje pokarmowe nie za bardzo pasują ;/
  14. Hmm... obsada z Cynotilapia afra i Labidochromis caeruleus? Na pewno fajnie to będzie wyglądało. Jako obsadę początkową najlepiej kupić minimum po 8 szt każdego gatunku? -- Znalazłem przykład obsady C. afra + L. caeruleus [ame] [/ame] Trochę słabo C. afra wygląda - samice są strasznie szarobure. Co przy jednym wybarwionym samców wypada słabo. Chyba zdecydowanie lepiej wygląda obsada z Pseudotropheus saulosi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.