Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Zacnie! czym oświetlasz że takie różowe wyszło czy to wina wb w aparacie czy power glo?
  2. Nigdy nie miałem 112 ale oglądając niektóre dokonania w galerii uznaję,że bardzo dobrze bo w takim małym akwa niczego sensownego nie da się zrobić. Nieee, oczywiście gadam głupoty. Można było lepiej. Można te całkiem niezłe kamienie rozsypać naturalniej, dorzucić jeszcze z pięć.Ale skoro ci się podoba - rybom bez różnicy, aby miały kryjówki. Dwa: to malawi, więc należy się mocna filtracja biologiczna - u Ciebie brak i to w sumie największy problem. Po trzecie i ostatnie, fajnie ze zdecydowałeś się na 1 gatunek, ale przemyśl te yellowy. Dorosłe rosną wielkie i się tam zwyczajnie będą męczyć.
  3. nabe

    druie malawi...

    Przyznam się że ręce mi opadły.Właściwie nie ma o czym pisać bo wszysto zostało już powiedziane, łącznie z bezsensownymi złośliwymi komentarzami. Z mojej strony mam tylko kilka uwag. Pewnie nie wiesz,że 1. ryby nie mają zapewnionej właściwej filtracji która utrzyma sensowne parametry wody 2. nie mają gdzie się chować! 3. w ogóle nie mogą przebywać w takim małym akwa razem ze wzgl. na wielkość, zachowanie, dietę, terytorializm... 4. zdajesz sobie sprawę, że one urosną do kilkunastu cm? 5. nikt tu nie urodził się ekspertem, ale jakieś podstawy trzeba mieć. czytaj forum i pytaj, pytaj.. Wszyscy mamy nadzieję,że Twoje trzecie malawi będzie lepsze. Naprawdę.
  4. nabe

    2 kubly w 240L

    Mialem taki sam problem i wiem jakie to denerwujące.Kiedy ryby byly małe, uparcie pchały się przez tą siatę do środka. Przyklejenie silikonem imo odpada raz jeśli akwa zalane - to rzecz oczywista, dwa koniecznosc demolowania jeśil przyjdzie ci do głowy tło wyjąć bo np. coś za nie wskoczyło.Po kilku próbach wywijania siatki do środka w końcu zrobiłem tak: dosunięcie tła maksymalnie do ściany akwa z 1 strony i wepchnięcie zrolowanej siatki na drugim końcu, u dołu przysypane i pozatykane kamieniami.Od tej pory ryby przestały mi znikać siatę na górnej części wyprostowałem tak żeby nic nie wskakiwało za tło. Powodzenia w montażu.
  5. nabe

    Zbyt wysoka temperatura

    tez tak chce grzenie za darmo a moze masz termofiltr a nie wiesz ?
  6. Heh, bez przesady. Mbuna pokaleczy się skubiąc kamienie? One są naturalnie przystosowane do pobierania pokarmu w ten sposób. Tło - dość ciekawe. Na pewno lepsze niż moje ostatnie próby w tej dziedzinie. Posłuchaj kolegów, wąskie podłużne pęknięcia i duze kształty wyglądają naprawdę o wiele lepiej niż drobny gruz.Zapodaj zdjęcie po zacementowaniu, ciekawym co ci wyjdzie.
  7. nabe

    Woda do podmian

    Jaka różnica względem domnienego sposobu podgrzewania wody w bloku przez parowy wymiennik ciepła. Długość rur? A nawiązując do tematu, niepotrzebnie generalizujesz. Problem, o ile w ogóle istnieje, dotyczyłby tylko jakiś naprawde zapuszczonych wielkoosiedlowych instalacji, właściciele piecyków przepływowych, podgrzewaczy elektrycznych czy innych junkersów imo moga lać wodę bez obaw. Chyba, że jakość wody za którą płaca jest ogólnie zła, wtedy obojętnie czy odkręcą kurek lewy czy prawy.Czy ktoś to w ogóle badał? Chciałbym zobaczyć jakieś liczby.
  8. nabe

    Woda do podmian

    Pamiętam, kiedy chodziłem do podstawówki w szkole było ogrzewanie parowe CO i wody w kranach. No prosze, kto by pomyślał,że uczyłem się pisać i czytać na terenie przemysłowym.
  9. zdenerwowałem się tym głupim filmem :/ więc coś imo śmiesznego i o rybach, dla rozładowania nastroju
  10. Karmienie ryb żywym pokarmem - ok, karmienie ryb drapieżnych żywymi rybami też ok, ale robienie z tego cyrku i uciechy to skrajna ohyda. Proszę o nie linkowanie do sadystycznych filmików robionych przez chorych ludzi.
  11. o, to moze byc dobry trop. ale raczej tytul posta bylby inny, bardziej w rodzaju "ratunku ryby padaja" wiec moze to nie amoniak cuchni. lexo, mozesz w ogole okreslic ten twoj zapach, bardziej jak "zgnily" czy "chemiczny" ?
  12. To co masz na szybie pod piachem to okrzemki. Po co te kulki nawozowe? :/
  13. Po co w ogóle zaczynać temat skoro już wiesz co dla nich dobre. Jeśli sam chcesz pokonać całą drogę prób i błędów to nie ma sprawy, życze tylko żebyś nie stracił zapału do akwarystyki,póki się nie przekonasz co naprawdę jest ok dla twoich podopiecznych. Tylko imo szkoda ryb. Tak, to taka zawoalowana sugestia żeby poczytać więcej.
  14. nabe

    Glony na szybie

    A nie mogą to być np bąblujące tlenem kolonie glonów?
  15. Skoro zalezy ci na efekcie wizualnym wybierz rozwiazanie proste, zwyczajne i normalne - jednogatunkowy harem tych saulosow. Samce sa pikne, samice nie sa bardzo brzydkie, ewentualny nadmiar ryb odlowisz, oddasz, albo przy odp ustawieniu kamieni ryby same sie zredukuja.
  16. Naprawde cokolwiek, dla nich to wsi ryba. Byle nie wynalazek typu UV i lampki aktyniczne. Niektorzy twierdza, ze ryby zle czuja sie przy bardzo jasnym oswietleniu, staja sie plochliwe itp. Dobor lamp to tylko sprawa indywidualna i rzecz gustu.A ja najczesciej wcale nie swiece od kilku miesiecy, tylko swiatlo dzienne i nie zauwazylem roznicy w zachowaniu.
  17. nabe

    Nowe Malawi

    W końcu w galerii akwa inne niż wszystkie. Skrajnie odmienne i z bardzo ciekawym tłem chociaż takim bladym. Z drugiej strony podoba mi się surowy klimat ale tutaj jest ascetycznie i stelylnie wręcz. Aż prosi się o wrzucenie jakiś kamieni mimo wszystko.Fajnie byłoby zobaczyć te akwa za pół roku kiedy wszystko okrzepnie, dojrzeje i porośnie glonem. Chyba, że kolega glonów nie przewiduje. A co to za miks dokładnie?
  18. nabe

    akwarium u rodzicow

    Biedne 200l akwa w Wałczu. Biedne bo nikt na nie nie patrzy.Å»ycie w baniaku toczy się ok kilku lat.Wymiary 110x40x?.Filtracja to pół kilo piasku. Åšwieci jakieś *glo i wysłużony grolux.Dekoracje.. kamień jaki jest, każdy widzi,podłoże piach.Udział biorą: Pseudotropheus Saulosi, kilkanaście dorosłych.
  19. Też sprawdzałem kiedyś i oczywiście działa.Np tutaj sznurek http://ilkus.net/~triamond/dojrzewanie.html cykl zaskoczył aż miło. Dodatkowo wypłukałem do owego akwa wszystkie możliwe gąbki z działających filtrów, co na pewno odwaliło połowę roboty W sumie popieram przedmowcę, zaszczepienie bakterii wydaje się być najlepszym sposobem, ale wcale niekoniecznie potrzeba do tego jakiś gotowców z butelki.
  20. Nieprawda. Dodanie NaHCo3 podniesie o ileśtam tylko KH -twardość węglanową czyli bufor pH. Jeśli chce się podnieść GH i KH jednocześnie należałoby wprowadzić CaCo3 czyli węglan wapnia po prostu,czy w postaci czystej czy np pokruszonych koralowców, wapieni itd.
  21. nabe

    wysokie no3

    Nie doczekasz się żeby samoistnie spadło ci NO3 w bo akwarium to ostatni produkt przemian związkow azotu, usuwasz azotany przez podmiany wody albo denitryfikację.
  22. nabe

    Podejrzane parametry

    W ogóle nie powinien być wykrywany testami, jeśli tak to natychmiast wymiana wody i restart akwa. Amoniak jest silnie toksyczny. Poczytaj o cyklu azotowym na tym forum.
  23. http://www.urbandictionary.com/define.php?term=imo
  24. U mnie nie stoi bo tam z brzegu wrzucony jest zasysacz do filtra zewnętrznego. Wcześniej tak nie było i też nie narzekałem. What's the point?
  25. nabe

    Rureczniki

    Ryby kopiące w dnie na pewno posikałyby się ze szczęścia. Karmienia rurecznikami nie poleca się ze wzgl na środowisko z którego najczęściej są pozyskiwane te z mrożonek czyli jakieś ścieki ,kanały itd. Jesli tak jak piszesz żyją u ciebie w akwa od x czasu to raczej nie przeniosą żadnego paskudztwa. Pytanie tylko czy skarmianie rurecznikiem jest zasadne "żywieniowo"...?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.