Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Wiesz po to także robi się tło wewnętrzne:) Póki nie skończone to kombinuj, tło ładne. Podetnij troche może lewą stronę i doklej jeden bok (na skos lub jeszcze inaczej). Albo zrezygnuj z prześwitu i tam dokoptuj jeszcze zabudowe... Druga sprawa to troche za dużo masz tego styropianu chyba? Widziałem że polecałeś już żeby tła nie kleić tylko podeprzeć kamieniem i wsadzić pod szybe ale chyba nie do końca zdajesz sobie sprawy jaką siłe ma taki styropian.
  2. To nie zrobiłeś sobie miejsca żeby sprzęt zasłonić za tło??
  3. Faktycznie ciężkie pytanie, ja jednak pozostawił bym go. Zasłużył sobie, wyszedł z ciężkiej choroby przeciesz nie po to by teraz zostać uśmierconym. Nie pamiętam od kogo mieliśmy ryby na targach we wrocławiu ale także była tam sauloska bodajże bez oka. Strasznie stłuczony samiec, jednak był i chwała za to klubowiczowi, że go trzymał.
  4. Znaczy te Corale coś mnie nie przekonują i tyle... może poprostu mam do nich jakiś wstręt i dlatego te ich kolory mi nie pasują Nie są brzytkie tylko dziwne.. heh trudno to ująć w słowa. Jednak przywykłem do starych dobrych P.Saulosi bez żadnych dopalaczy:P To samo samice... takie pomarańczowe, brakuje mi tego kontrastu i błysku jak u odmiany zwyczajnej. Na galerii umieściłem teraz fotki samicy i samca (zdominowanego:( ). Chcesz to porównaj z samicą coral, może zrozumiesz o co mi chodzi z tym błyszczeniem:D
  5. Zgadzam się z Meth'em. Ponadto nie zrobiłem tego tematu by zrobić Jakubowi przykrość itp. W tamtym temacie zaczęła się ta jakże ciekawa dyskusja dlatego by nie robić OT zrobiłem ten temat. Druga sprawa, że właśnie oprócz dyskusji na temat obsady i filtrów ostatnio nie ma o czym porozmawiać,a JAkub na tym forum sprawił, że coś się ruszyło i z zaciekawieniem słucham co ma do powiedzenia, jednak niektóre śmiałe tezy jak ta muszą mieć spore uzasadnienie bym w nie uwierzył. Coś takiego jak agresja jest, to nie żadna wyłącznie cecha ludzka. Jeśli JAkub mówi, że jej nie ma, a co za tym idzie akwaryści nie mają wiedzy to musi naprawde dobry dowód podać. Dlatego harisimi wcale nie uważam, że rozmowa jest o niczym. Pan X chce usłyszeć o rybie, obsadzie, a stały bywalec jak ja czy meth czeka na inną ciekawą rozmowę jak ta. Forum chyba nie jest tylko po to by poradzić ale również podyskutować na jakże ciekawy temat. Nie czepiam się za słówka ale jeśli ktoś o czymś mi mówi to chcę usłyszeć także obrone i wytłumaczenie. Każdemu zdarzy się napisać jakieś małe bzdurki (mi niejednokrotnie) no ale jeśli ktoś mi wytłumaczy że się mylę przyznaje do się do błędu i siadam w lekture:) Do dyskusji przyłączyło się już wiele osób i mam nadzieje, że będzie się rozwijać na podstawie naukowych tez, doświadczenia akwarystów i dojdzie do kompromisu między obiema stronami. Także kontynując może jeszcze raz JAkub zapytam co rozumiesz pod pojęciem agresji? Może poprostu nie chodzi nam o to samo. Równierz pare postów wyżej było pisane o obsadzie i młodych niewybarwionych osobnikach i zaś nas zaskoczyłeś
  6. No przeciesz rurki zostawiasz tylko zamykasz zaworki, ściągasz głowice i po kłopocie. Możesz już dowolnie operować na samum kuble. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem opis gdzie będzie filtr i jaki będzie dostęp dlatego jak mówie coś nie tak popraw;)
  7. Całym secrem popieram sisiona. Ja dodam jeszcze, że nie powinnno być z nimi problemu przedewszystkim i miło będzie Ci obserwować ich zachowania. Pooglądaj jeszcze samce i samice coral i zwykłych saulosi. Mi na zdjęciach się podobały ale na żywo może samice są w innym ładniejszym odcieniu ale za to samce jakieś takie dziwne:)
  8. W takim razie kupując 3 miesięczne saulosi oznaczam się kompletnym brakiem wiedzy bo nie jestem w stanie odróżnić płci. Pekael dokładnie napisał o jakie ryby mu chodzi, a ty przekręcasz na swoje i zarzucasz brak wiedzy... przeczytaj jeszcze raz jego post.
  9. A co ty rozumiesz pod tym pojęciem? Sposób pobierania pokarmu kojaży mi się bardziej z tym czy ryba jest mniej bardziej drapieżna. I podzielił bym to na roślinożerne i drapieżniki. To chyba nie do końca pojęcie agresji. Tu proszę cytat z wiki: Agresja (łac. aggresio – napaść) - zespół zachowań zmierzających do zmuszenia przeciwnika do odstąpienia od swoich zamiarów lub praw (np. chęć zawładnięcia terytorium lub zdobyczą). Agresja może stać się aktem fizycznej przemocy wobec przeciwnika (ofiary agresji) lub jedynie sygnalizacją możliwości dokonania takiego aktu. Na agresję składa się wiele różnych wzorców zachowań. Wyróżniane typy agresji i ich przykłady: * agresja terytorialna (terytorializm) - samce broniące własnego terytorium * agresja dominacyjna - relacje pomiędzy członkami stada w procesie tworzenia struktur hierarchicznych * agresja seksualna - osobniki płci dominującej zastraszają partnerów seksualnych w celu odbycia kopulacji lub zatrzymania ich na swoim terytorium * agresja przy rozstaniu z młodymi - demonstrowanie agresywnej postawy zmuszającej młode do opuszczenia gniazda po osiągnięciu dojrzałości * agresja drapieżnicza - kontrowersyjna forma agresji interpretowana również jako nieodłączna cecha drapieżnictwa * agresja antydrapieżnicza - forma obrony (często grupowej) przed drapieżnikiem To dlaczego na początek zabawy z akwarystyką polecane są łagodniejsze gatunki? Zgodzę się, że wpływ na agresje ma niedoświadczenie hobbystów i niewiedza ale im mniej agresywny gatunek tym łatwiejszy w hodowli przy błędach jakie zdarzają się u początkujących. Film z pewnością obejżę bo jestem ciekaw ale chętnie także wysłucham twojej opini na temat artykułu. Dlaczego więc nie polecało by się łączyć niektórych gatunków razem (pomijając dietę), a początkującym poleca się w moim mniemaniu łagodniejsze mbuna jak saulosi, rdzawe, maingano . IMO chyba właśnie dlatego że mniej agresywna ryba gdy inna naruszy jej terytorium, zabierze jedzenie itp. nie zareaguje lub zareaguje łagodnie (dyplomatycznie )
  10. Hehe szczerze oczekiwałem kontrowersyjnej dyskusji. Coż takie stwierdzenie gryzie troszke z powszechnie uważaną prawdą. Wytłumacz mi więc i zaneguj artykuł klubowy alb o dojdźmy do kompromisu. Zdecydowanie nie zgadzam się, że nie ma ryb agresywnych. Dałem przykład jak choćby właśnie głupik, a pyszczak, inni powiedzieli o piraniach, meth podał bardzo ciekawy artykuł który także nieraz czytałem. Nie mówie nawet o akwariach,a o rybach mieszkających w naturalnych warunkach.
  11. Saulosi + Maingano/rdzawe wg mnie w sam raz na początek;)
  12. Nie to:) Bardziej zaintrygowało mnie to =>
  13. Nie tak może panikują co się zabezpieczają bo by usunąć potem to tło trzeba by było wylać całą wodę. To naprawde pojedyncze przypadki ale czasem zdarza się, że istnieje potrzeba nagłego wyjęcia tła. Zdarza się to żadko ale jednak zdarza.
  14. W pewnym poście Jakub wysunął nam takie stwierdzenie. Chętnie więc wysłucham dlaczego? Mimo własnego indiwidualnego charakteru pyśków i innych ryb można podzielić je na łagodne, mniej/bardziej agresywne, agresywne itd. Nieraz spotykamy takie opisy w książkach, artkułach. Także z naszych doświadczeń wynika, że np. pyszczak saulosi jest o wiele bardziej agresywnym gatunkiem jak naprzykład gupik. W samym jeziorze malawi niektóre gatunki nawet się unikają. Nie do końca rozumiem więc co znaczy, że nie ma ryb agresywnych?!
  15. A ja strasznie czekam i może się doczekam gdy Pan Cejrowski pojedzie nad jezioro Malawi. Co jak co ale napewno powiedzieł by jakieś nowinki o pyśkach.
  16. Panowie powolutku bo schodzimy na OT. Proponuje ty mówić na temat, a w innym temacie bardzo chętnie wysłuchaj obrony swojego twierdzenia przez Jakuba. W dziale chów pyszczaków zrobiłem nowy temat. Tu nie róbmy OT.
  17. Z przyklejaniem jest tak że tło już masz na amen. Nigdy nie będe przyklejał żadnego tła. Polecam ten artykuł: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... acego.html Sam mocowałem tak tło i naprawde dużo wygodniej.
  18. Połóż większy blat i będzie ok. Nie słyszałem jeszcze żeby szafka nie wytrzymała. Wprawdzie będziesz miał ograniczony dostęp ale wsyzstko jest do zrobienia;) Poszperaj na giełdzie akwarysta.pl, tam jest dużo ciekawych ogłoszeń.
  19. Zagadaj do niego, jak tylko ma to polecam!! No tu bym nie wysuwał takiego stwierdzenia... gatunek sam w sobie czasem jest agresywny. Do tego uogulnienie, że nie ma takich ryb to też IMO błąd..
  20. Jak robisz szafke to nie widzę problemu ze zrobieniem o 5 cm szerszej. Dziwi mnie tylko dlaczego tak się upierasz przy tak małym akwa na zamówienie. Uwierz, że po roku czasu będziesz chciał wymienić. Jeśli chcesz faktycznie zaoszczędzić w portfelu to kup używane 240l ew 200l. Pare rysek na dnie czy tylnej ściance nie gra roli, a w kasy więcej na inne pierdołki. Ja mogę się pochwalić (albo i nie) tym, że na 6 akwarii kupiłem tylko jedno nowe, większość jak obecną 240 za połowę ceny bez wad ukrytych:P Także kasa odgrywała dla mnie ważną rolę. Jednak zastanów się czy nie dołożyć może więcej i kupić 200 lub 240l. Druga sprawa to koszty o których nie masz pojęcia, a wychodzą w praniu jak testy, wkłady, filtr, świetlówka itd... dlatego zastanów się jescz raz czy opłaca się robić to 140 niewymiarowe czy poczekać jak zrobił bym na twoim miejscu i powoli kompletować większy sprzęt.
  21. Yellow albo rdzawe. Ze względu na pojemność innych nie polecam bo miały by problem przy zawracaniu:D To oczywiście żart ale jak dla mnie mogło by być wyższe i dłuższe. Obsada jaką bym polecał to 2+8 ew. 3+9 ale głową nie ręcze:) Dość nietypowe szkło.
  22. Znaczy co mają się prać? Jak dla mnie to duży plus, że ryby żyją w zgodzie i pokazują swoje zachowania.
  23. Długość jest ważna ale inne wymiary także.. Hmm nawet w tak długim akwarium przy tym litrażu został bym przy jednym gatunku z tym że teraz możesz spokojnie pozwolić sobie na większy gatunek od saulosi. Jednak na sam początek polecałbym jednogatunkowe z saulosi.
  24. Ja zostane jednak przy łupku choć nie do końca bo nast razem także miałby to być łupek na pleksie lecz tylko i wyłącznie z dużych chropowatych tafli. 50/50 łupka i dużych kamieni
  25. Polecam Ci naprawde rdzawe:) Ja jestem zadowolony, z moich dwóch gatunków i innych nie chce:P
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.