Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Źle przeczytałeś. W tym filtrze jest gąbka w środku. Poprostu gratis dostajesz wypełnienie do kubełka. Węgiel zostaw na czarną godzine;) Reszty możesz używać.
  2. Jakie wkońcu masz akwarium? Bo ten opis jest troche mylny to raz. Dwa gdy ryby młode musisz kupić z 8 młodych z każdego gatunku. I tak jak mówie max 3 gatunki. Jeśli to twój początek to odradzam łączenie mbuna z nonmbuna bo nie jest to takie proste. Przejżyj obsady i zdecyduj się na jakieś 3 gatunki PASUJACE do tego akwarium.
  3. Czyli podobne obserwacje jak u mnie. Ryby już przyzwyczajone że gdy zapala się przejściowe zbliża się noc i niedługo światło zgaśnie zupełnie.
  4. Hmm jak mi to mówili? ..idź na spacer w takiej sutuacji. Prosze poczytaj o obsadach do akwarium 240l. Dla podpowiedzi mogę tylko powiedzieć ze 3 gatunki max do 240l. Kontrolowane przerybienie jeśli coś takiego wogóle istnieje też ma swoje zasad, a to poprostu będzie wyglądać jak karpie w wiaderku przed świętami. Tematów jest wiele na forum. Potem w tym temacie wybierz te ryby które do 240 się nadają i doradzimy jak to połączyć razem.
  5. czester_

    240 => 500 litrów

    No właśnie duuuża grupa domowych jeszcze nadal co pół roku jak akwa brudne wylewa całą wode, czyści i wlewa kran:/ A ryby żyją.... i nie wytłumaczysz, to mnie boli.
  6. No jak koszykarski obóz totrzeba było patrzeć w dół a nie przed siebie może i by coś się znalazło wtedy;)
  7. czester_

    240 => 500 litrów

    Masz 100% racje sabotage tylko mamy dwa pytania w jednym wątku. Jeśli chodzi o karold to właśnie prawe to co mówisz. Co do Zbigniewa to on już przelał wode i trzeba inaczej działać.
  8. czester_

    240 => 500 litrów

    No ale zmierz parametry w nowym. Jeśli idą tam dwa kubły i jest 200l starej wody to może nie ma źle. Gorzej rybą chyba będzie 2 tyg z samym wewnętrznym. Zaraz Ci NO2 podskoczy.
  9. czester_

    240 => 500 litrów

    Imo wydaje mi sie że lepiej przenieść ryby do noawego baniaka gdzie 50% wody jest starej i kubły stare. Małe ryzyko że coś znacząco podskoczy.
  10. "What a huge aquarium! " To nie duże akwarium tylko bardzo małe chłopy przeca bez rasistowskich podtekstów:twisted:
  11. Skąd, bo jak wstałem o 4 w nocy to dalej żwawo goniły.
  12. Tylko jak tam kamienie włożyć?! :roll: Głaza to się za bardzo nie udźwignie na taką wysokość. Ze 4 chłopa albo i więcej...
  13. Szczzerze nie wiem jak powinno być ale także obserwowałem że gdy zapomniałem wyłączyć oświetlenia ryby pływały całą noc, a teraz przyzwyczaiły się i widzą że jak diody im się zaświecają tzn. że chyba noc i trzeba lulu
  14. Ja nocne oświetlenie mam jako przejściowe. Swieci się 1,5h po zgaszeniu świetlówek po czym gaśnie. Z tym że moje wiedzą że jak zaświeca się nocne (przejściowe) to po krótkiej chwili udają się już powoli do kryjówek.
  15. No raczej biolog i tak ma iść cały czas:) Chyba że się przejęzyczyłeś
  16. Narazie w sumie testów nie opłaca Ci się robić. Wszystko będzie wskazywać zero pewnie. Tak za dwa tyg gdzieś może. Wrzuć za tydzień troche pokarmu żeby bakterie miały co do amu. Niby nitrivec to pożywka ale warto jej dopomóc.
  17. Krótka prosta odpowiedź: Jak deszczownicy nie chcesz to sama rurka starczy tylko fajnie jakby była skierowana "nie w dół" (moze dali Ci taką końcówke w zestawie)
  18. Eee no chyba aż tak to skomplikowane nie jest. Pare przycisków więcej jak to mówią
  19. Jak dla mnie wewnętrzny podstawa. Do kubła nie zaglądamy. Jakbym miał kubełek co 2 tyg rozbierac to chyba by mnie trafiło nie mówiąc że bakterie 30 min bez obiegu wody a i babrać sie z kubłem. Wata do takiego sprzętu IMO sie nie sprawdza. Prefiltr na wlot wiecej zdziała.
  20. Jakbym miał polecac to eheim classics albo fluval 205/204. Nigdy te filtry mnie nie zawiodły a swoje lata już mają.
  21. Najważniejsza pojemność złoża, przepływ w kuble nie jest już taki ważny. Jeśli potrzebujesz kubła na teraz tylko i nie masz kasy to taki z 3-4 litrami już starczy. Np. te starsze eheim classic lub fluval 103. Ja jednak polecam troszke doinwestować i kupić większego ale wiadomo że tej kasy czasem nie ma. Ale wg. mnie nawet właśnie taki głupi fluval 103 czy eheim jest lepszym rozwiązaniem od kaskady z 1 litrem czy dwoma wkładu. Przedewszystkim w kaskadzie woda najpierw idzie do pompy i ta sie szybko zapycha i nawet prefiltr nic nie daje.
  22. TAk jak Ci na PW pisałem, kubły poszły ostatnio troche z ceny i tak kiedyś trzeba będzie go kupić. Na żadnej rzeczy do akwarium używanej się jeszcze nie przejechałem, a swojego fluvala 204 pierwszego za całe 40zł kupiłem. Poszperać na allegro i giełdzie i napewno coś się jsezcze do stówki znajdzie nie koniecznie kiczowatego bo eheim classic juz w tej cenie idzie dostać, a nie narzekam na niego.
  23. Kubły wcale nie sa głośne. Kaskada więcej szumu zrobi.. nie wiem skad się biorą takie mity. Wkładasz kubła do szafki i nic nie słychać. 3 akwaria mam w pokoju w dwóch kubły i śpie:) Nie ma kas to używany kubeł nawet starszego typu jest lepszy niż kaskada z pół litrowym czy litrowym złożem która zapycha się po miesiącu.
  24. Kaskada największa wystarczy Ci może na pierwsze dwa miesiące potem nie da rady już.. zamiast kupywać kaskade poszukaj używanego kubła nawet starszego. Zdecydowanie to lepsze rozwiązanie, a niekoniecznie drogie.
  25. Ja bym brał ciemne kamienie, by ryby kontrastowały z wystrojem jak u mnie naprzykład. Jak się wszystko zleje nie będzie wyglądać ciekawie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.