czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Wpuść jeszcze 3-4 samice. Może uda Ci się gdzieś dostać dorosłe. IMO lepiej wydać więcej za pewne samice niż się później martwić. JEśli nie uda się tak no to oczywiście młodzież, a gdy zauważysz samca zaczynaj odrazu szukać mu nowego lokum by nie było za późno.
-
Dla mnie od długości bardziej liczy się głębia. Także w takim akwarium chyba siły lepiej się rozłożą. No i pokombinował bym z podłogą w takim wypadku. Rozebrał panele i jakoś wzmocnił w tamtym miejscu.
-
Raczej tak, są inne rozwiązania techniczne prócz samej mocy by zwiększyć przepływ tak jak w autku Kucyki pod maską. IMO nie wierze że to ma 1500l/h przepływu chyba że z pustym kubłem i bez węży
-
Hmm drugi JEbao możliwe nawet że z tej samej fabryki;) Dobra alternatywa dla osób nie mających kasy na sprawdzony sprzęt (mówie o jebao). Kupić można, jak jest z wytrzymałością, głośnością itp. niestety chyba nikt nie powie. Ale naprawde nie zdziwie się jak z tej samej fabryki co JEbao pochodzi. Na dzień dzisiejszy wybrałbym dużo droższego Eheim różnice widać na gołe oko i pompy także pewnie się różnią. No i wątpie czy osiągnie taki przepływ przy 20W.
-
hmm TEN filtr to bardzo dobre rozwiązanie jednakże podaj markę i model bo jak narazie to wiem tylko ze jest TEN;)
-
Macie zdjęcia tego szkła? Jestem ciekaw jak to wygląda.
-
Myślę, że bardziej światło słoneczne sprawi wzrost glonów, nie na darmo nie stawiamy ich przy szybie. Może to jednak widan filtracji? Jakie akwarium, filtracja itp.?
-
Akwa 300x98x65 - odp początku do końca
czester_ odpowiedział(a) na barian temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Moim zdaniem zdjęcie tego nigdy nie odda... ja chciałbym tam być i wykonać te 4 kroki by objąć całę akwarium:) -
Może nie przyczepie się tak do tej inkubacji bo i pewnie samica inkubuje.. jednak nie wiem skąd wytrzasnąłeś o tym brzuchu:) Wracając do mojego celu posta błędem jest gaszenie światła w akwarium. Te ryby głupieją jak będą miały jasno jak przychodzą goście. Będą płochliwe, dziwne w zachowaniach itp. Glon jest i będzie w malawi i walczyć z nim to walka z wiatrakami. No może deni jakoś by pomógł ale światło napewno nie przyniesie nic dobrego dla samych ryb.
-
A ja przyczepie się czego innego. Obsada! Poczytaj poradniki dla początkującego na serwisie klubowym.
-
jak podłaczyć świetlówke do statecznika który ma 4 wyjścia??
czester_ odpowiedział(a) na AKWARIUM3D temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
zobaczymy.. mam sporo katalogów w domu może coś będzie. -
A żebyś wiedział że dla żółwia to zrobił bym mały biotop a nie takie małe cuś Takie akwa 100cmx100cm i 20cm wysokości już na początek idealne;)
-
Dlatego zapytałem jakie wypełnienie tego kubła..
-
jak podłaczyć świetlówke do statecznika który ma 4 wyjścia??
czester_ odpowiedział(a) na AKWARIUM3D temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Wrzuć zdjęcie na jakiś serwer.. zaraz poradzimy. -
Zgadzam się z Danielem, obserwój parametry. Pierwsza podmiana może być za tydzień i dalej obserwój. Zresztą nie będe powtarzał co zostało już powiedziane. Słuchaj się Daniela;)
-
Gdybym nie miał możliwości trzymać pyszczaki zdecydowanie wybrał bym muszlowce. Podobne i mają swój charakter.
-
No niestety nic Ci nie poradzimy. Większe akwarium... prawda taka że te 5 cm to naprawde dużo, a wysokość także tragiczna. Pomysł z żółwiem w sam raz.. ew jakiegoś kraba;) Kupił bym takie akwa:)
-
Podmiany mogą być za małe, NO2 ma być niezmierzalne i tu także może leżeć przyczyna. Jakie wypełnienie jest w kuble? Możliwe ze w kranówce był jakiś syf.. hmm narazie tylko takie wytłumaczenie widze nie wspominając o możliwie wysokim NO3.
-
nie potrzeba nowego tematu;)
-
Podsumowując: 1. Parametry wody (tylko parametry a nie ze dobre;) ) 2. Temperatura 3. Filtracja w zbironiku 4. Obsada 5. Ile zalane jest juz akwarium i od kiedy pływają ryby 6. Jak cos pominąłem to tez napisz;) 7. Jakieś dzieci? Moze ktoś coś wlał? Czyli dostęp osób trzecich do akwarium. 8. Jak często robisz podmiany wody? 9. Czym karmisz ryby? Koledzy makok i m_sobo myślą pewnie podobnie jak nie o tym samym co ja;) Ładnie odpowiesz na te (narazie) 9 pytań, a my spróbujemy udzielić odpowiedzi i rady. Czekamy..
-
Poproszę Cię o podanie szczegółów. 1. Parametry wody (tylko parametry a nie ze dobre;) ) 2. Temperatura 3. Filtracja w zbironiku 4. Obsada 5. Ile zalane jest juz akwarium i od kiedy pływają ryby 6. Jak cos pominąłem to tez napisz;) 7. Jakieś dzieci? Moze ktoś coś wlał?
-
gdzie umieścić wlot a gdzie wylot kubełka ?
czester_ odpowiedział(a) na slawek gorol temat w Osprzęt do akwarium
Ja zaś wszystko po jednej stronie, wyloty przy tafli i w 2/3 wysokości. Także ładnie biera ale mam troszke skąpszy wystrój od pozostałych;) -
Dwa nie:) Nie zgodze się. Jeśli komukolwiek udało się z dwoma sauloskami w 80cm bez ostrych spięć niech się pochwali. Mimo starania u mnie po usunięciu jednego z trzech dopiero zaczęła się burza jednak po miesącu było 240l. Wg. mnie i tylko mnie po obserwacjach 3 na takiej powierzchni to za dużo, dwa także. Ale jak ma być za dużo to już lepiej trzy z tego względu że najczęściej wyłania się jeden dominat, silniejszy i mocniejszy od innych, a agresja rozładowywana jest w jakiś sposób na dwa pozostałe. W moim akwarium jak i znajomego dwa samce były wybarwione prawie zawsze, a trzeci kitrał się po bokach. Lecz tak naprawde tylko jeden był dominatem, a te dwa "wymieniały" się władzą i poza połowe akwa nie wychodziły. Gdy w baniaku zostały dwa samce zaczęła się wojna na całego. Nie potrafie tego wytłumaczyć ale tak jakby poczuły swobode i zaczęły się tłóc. Może to tak jak z przerybieniem, że ryby ciut głupieja .. po wpuszczeniu ich do 240l zachowania były jednak identyczne więc wnioskuje, że wszystko ok ale mogę sie mylić Jednakże dopiero po włożeniu 2 gatunku poczułem taką nutke natury. Akwa się rozchmurzyło, a same saulosi zaczęły zachowywać się troche inaczej i wtedy troszke uakwaria jednogatunkowe przestały mnie juz bawić. To tak jakbym po 2 latach dopiero odkrył prawdziwą nature tych ryb. Wracając jednak do 112l bardzo często zdarza się przy większej ilości samców, że gdy jeden poczuje "siłe" zajmuje połowe akwarium i koniec. Totalnie żadna ryba nie wpływa na druga strone awka, a gdy spróbuje momentalnie jest odganiana. W praktyce to wygląda tak że przy ilości samców większej niz jeden po jakimś roku czasu może ale nie musi sie zdarzyć że ryby gnieżdzą się na jednej stronie akwarium bo nie mają gdzie pływać. Polecam zostawić jednego samca. 3 można utrzymać bez większych spięć jednak są pewne wady tego rozwiązania przedstawione powyżej. Jeśli decydujemy się na jednego samca jest też pewien minus. Spada mianowicie troszke jego atrakcyjność z braku konkurentów. Oczywiście pływa dorosły w pełni wybarwiony ale silne mocne kolory obserwójemy już żadziej. Przy tarle lub czasem przy odganianiu samic ale częściej potrafi je ignorować. Uff mam nadzieje ze choć troszke wiecie o co mi chodzi:) To takie osobiste wnioski powiązane z uczuciami. Jednakże mam 4 kontakty do osób które mają 112 z saulosi i utwierdzam sie w swoich odczuciach i przemyśleniach.
-
Samiec prawdopodobnie dostał niezłe bęcki. Obserwuj! Gdyby ryby się do niego dobierały odławiaj by nie było za późno. Co do reszty to tak jak mówił sys.
-
Zgadzam sie z M_sobo. Sam kiedyś miałem problez z rozróżnieniem obu gatunków. Póki samiec się nie wybarwi są bardzo do siebie podobne. Teraz po dłuższych obserwacjach i nabyciu troszke doświadczenia już bym je odróżnił ale na początku ciężko. Rybki będą wyglądać z rok jak jeden gatunek.
