Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Tak na przyszłość gdy zapiszemy że decydujemy sie na obsade P. Saulosi 2+6 znaczy to samo co napisałeś powyżej;)
  2. czester_

    Co z wodą ?

    Tylko pamiętajmy że jeśli używamy RO musimy się liczyć z miekką wodą. Dokładnie nie wiem bo nigdy nie miałem czy są jeszcze inne skutki uboczne ale napewno trzeba sotosować wtedy sól do malawi.
  3. czester_

    Help dla Newka :)

    To się zdarza, silnie natleniaj wode. Akwa się ustabilizuje i wróci do normy. Nie martw sie, czasem to dwa dni a czasem tygodnie.
  4. czester_

    Help dla Newka :)

    Źle się wyraziłem. Pierwotniaki. Późno jest przepraszam:)
  5. Wszystkie w jednym! One i tak są dość wymieszane. Chyba ,że zajmujesz się hodowlą no to już inna gadka chyba.
  6. czester_

    Help dla Newka :)

    U mnie po moze pół dnia.. z tym że po półtora tygodnia zrobił sie zakwit dopiero. Silne napowietrzanie o po 3 dniach śladu nie było.
  7. Przenieść za bardzo się nie da. Ale przekleimy;) AKWARIUM3D makok mutra
  8. Co do świdrów to nawet wpaść możesz to Ci dam. Blisko masz 30 min drogi;) Co do ślimaków to pewnie nie zrobiłeś "kwarantanny" roślinką tylko wrzuciłeś ze wszystkimi ustrojstwami do akwarium. Daawno temu coś takiego miałem i trudne to do zwalczenia. Ale niech wypowiedzą się doświadczeni w tej dziedzinie;)
  9. czester_

    Help dla Newka :)

    Już tłumacze... może coś źle myśle ale po pierwsze... nie widze sensu nawet zalewania akwarium skoro nie mam jeszcze biologa by cykl ruszał. Oczywiście bakterie są wszędzie ale jednak w kuble najwięcej. Po drugie Fan2 to naprawde kiepski filtr i nawet w takim 112 nie pochula. Może mam o nim bardzo złe zdanie ale pyszczak = duzo duzych kup:) a fan ze swoim lichym przepływem i gąbeczką poza znikomym ruchem wody nie wiele zdziała. Takie moje zdanie:P
  10. czester_

    Help dla Newka :)

    Po co Ci rybka startowa skoro nie masz tam żadnego filtra? Fan 2 to do 50l jest dobry.
  11. Tak więc nie ma co rowijać wątku dalej. CLOSED
  12. Makaronu one w środowisku nie mają ale ich składniki już tak. Dostałeś odpowiedzi na swoje pytania jednak na nasze odpowiedzi nie udzieliłeś. Tak więc podziel się materiałami. Jeśli dyskusja będzie przebiegała jak przebiega do tej pory czyli suche stwierdzenia temat zamykamy. Dodatkowo to klub Miłośników ryb z malawi, jeśli tego nie akceptujesz nikt na siłe nic ci tu nie wpaja.
  13. Głupoty piszesz. 112 do minimalny zbiornik dla ryb z malawi i już napewno nie na dwa gatunki. Jeszcze saulosi + demosoni gdzie samce są bardzo podobne i dodatkowo demasoni to przeważnie agresywna rybka. W 112l nie pożądzisz i nie wkładał bym tam nic poza saulosi. W kombinacji 2+6 będzie idelnie. Samce jak więc wspomniałem są kolorystycznie bardzo podobne. Pooglądaj sobie album;)
  14. Także polecam jednogatunkowe ale ja nie lubie dużo ryb dlatego większość pewnie dwa gatunki poleci. Co do rozróżniania saulosi sprawa bardzo prosta i już pisałem o tym w innym wątku. http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?p=21235#21235 Z rdzawymi nie jest już tak prosto. Przekopiowałem artykuł harisimi niżej, a od siebie dodam tylko tyle że gdy ryba młodsza to 100% pewność że samica da na m inkubacja:D Jest dość wyraźny u osobników dorosłych. Poza różnicami w ubarwieniu, gdzie samiec ma dużo wyraźniejszy niebieski nalot, wyraźniejsze i większe żółte atrapy jajowe ( u samic są one mniejsze zazwyczaj pojedyncze ale występują również podwójne lub jest ich brak ). Występują także różnice w wielkości i budowie. Samiec jest znacznie większy ok. 10 cm, samica 7-8 cm, jego ciało jest masywniejsze a płetwy wyraźnie dłuższe i zaostrzone. Samce są również wyraźnie terytorialne i zawzięcie bronią swojego terytorium. Młode przy odpowiednim świetle już około 2 miesiąca zaczynają wykazywać różnice. U samców pojawiają się szybciej atrapy jajowe i błękitno -niebieski nalot. Rosną szybciej od samic. Diagnoza oparta na tych zasadach z pewnością wskaże jednak tylko dominujące rybki w stadzie. Słabsze samczyki jeszcze długo mogą nie różnić się od samic. Na trzecie pytanie odpowiedź już znasz;)
  15. czester_

    Zielonka na piasku

    Jeśli to już któryś raz to ja zdecydował bym się na erytromycyne. Co do ryb to nic im nie będzie;)
  16. Ja juz o tym gdzieś pisałem. Gdy mój samiec saulosi tarł się w 99% ze swoją siostrą młode urodziły się bez oczu, ciemne itd. Możliwe więc że ma to podstawe genetyczną.
  17. Red red do 200l ? Nie za duże?
  18. Aha no to w takim razie zagadaj do Pana na maila i pewnie wszystko ładnie Ci opowie ale z tego co sie wczytywałem optymalną średnicą węża jest 6mm, a co do długości niżej jest podany cały wzór by samemu to dokładnie obliczyć.
  19. Wiesz narazie z pośpiechem nikt nie wyszedł dobrze. Akwarium ma być założone prawidłowo i dokładnie, wkońcu będzie stało dobrych pare llat bez wiekszych zmian. Kazujesz się spieszyć. Przepraszam że wypomne ale jak narazie znam jednego "napaleńca" jak to ładnie określiłeś który już 3 raz wode ze zbiornika wylewa, a akwarium zakłada od ho ho. Także nikogo nie popędzajmy. Wiola Bardzo ładnie zaczyna, kompletuje sprzęt i zdobywa wiedze. Jeszcz tło, kamienie, zadbanie o walory estetyczne. Potem trzeba to zapiąć na ostatni guzik. Akwarium zrobione po łebkach i założone w 3 godziny nie jest dobrm pomysłem. I to koniec OT:) Jak chesz o tym pogadać to zapraszam do działu OT albo na czata:)
  20. http://www.triamond.prv.pl/ Bardzo dobra strona odnośnie deni i nawożenia. Wchodzisz tam w dział DIY i wybierasz denitrator. Jest tam kalkulator i wszystkie wskazówki co do uruchomienia itd.
  21. No dwa dni to nie ale Mekka szczerze zakładając akwarium od samej podstawy 8 tygodni to bardzo realny czas. Ja powiem więc inaczej Wiola nie spiesz się i wszystko dobrze sobie zaplanuj. Zgadzam się z obsadą którą zaproponował sision. Wszystko sobie powolutku doczytaj, zabieraj sie do kompletowania i pytaj;)
  22. czester_

    Parametry wody

    Ja tak robie:) ale z welonkami:)
  23. czester_

    Parametry wody

    Jeszcze sie wstrzymaj. CZasem parametry tak wyglądają ale po wsadzeniu rybki gwarantuje że NO2 podskoczy (sprawdzałem). Wrzuć troszke pokarmu i odczekaj te 3 tygodnie.
  24. Dlatego dobieramy takie obsady by ryby czuły sie w akwarium dobrze i nie wciskamy wszystkich mozliwych jak pisałeś. Druga sprawa to ryby hodowane w niewoli od urodzenia i onenie wiedzą że istnieje wielka przestrzeń jak jezioro. Przeważnie nie... jednak już są tak do tego przyzwyczajone że po zgaszeniu swietlówki i oświeceniu przejściowego oświetlenia potulnie kładą się do snu. Piżamek nie nakładają ale chowają się i pozostają w bezruchu na dnie, a co poniektóre jeszcze coś tam pływają.
  25. A jak to widzisz jak jest ciemno?? Bo jak jest półmrok po wyłączeniu to przynajmniej moje saulosi przybierają na kolorach, pływają jeszcze jakiś czas i kładą się. RAczej to normalne, że dostają wtedy kolorków przynajmniej na podstawie mojego i znajomych akwa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.