czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Mi po 4 latach kamienie zaczynają odpadać z plexi. Ale powodem bylo wyjęcie tła, przypomniał sobie o swojej wadze;)
-
Zeolit regenerujemy co 2 albo 3 miesiące. Nie pamiętam dokładnie teraz ale na pewno nie co pół roku.
-
Ja mam obecnie zooleka i jakąś bio noname. Ogólnie IMO nie warto wydawać dużo na ceramikę jeśli mamy sporego wystarczającego kubła. Tania sprawdzi się równie dobrze.
-
pyszczaki mają dziwne ciemne plamki czy to choroba? jaka?
czester_ odpowiedział(a) na sigrid temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Może wogóle nie zniknąć. to proces długotrwały, tego jestem pewien. Czy pokój w którym trzymasz pyszczaki jest często odwiedzany? Spróbuj zmienić im rozmieszczenie kamieni troszkę. Może zmiana otoczenia wpłynie na to że pozyskają nowe rewiry i staną się mniej płochliwe. -
pyszczaki mają dziwne ciemne plamki czy to choroba? jaka?
czester_ odpowiedział(a) na sigrid temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
znalazłem:D kgrygi -
pyszczaki mają dziwne ciemne plamki czy to choroba? jaka?
czester_ odpowiedział(a) na sigrid temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Też to miałem, wyczytałem gdzieś że powodem są złe parametry wody. Zacząłem podawać sód by podnieść ph i po 2 miesiącach poprawiło się. Dokładnie jednak nie wiem co to jest.. -
Jak obsada do nietypowego akwarium
czester_ odpowiedział(a) na VaRpOo temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Nic mu nie szkodzi wpakować tam dwa gatunki po 12 ryb i obserwować, takie moje zdanie. Sam bym tak zrobił ale miejsca nie mam i wyłącznie dlatego by móc potem powiedzieć drugiemu koledze z narożnym akwa że nie może trzymać tam tych ryb. Głębia tego akwarium jest znaczna i jestem bardzo ciekaw czy może samce nie obiorą rewirów nie na szerokość a właśnie długość akwarium. Liczę kolego że raz na miesiąc będziesz przysyłał jakieś raporty w tym wątku jak to wygląda bo pozwoli mi to porównać ich zachowanie z zachowaniem ryb w standardowych akwariach. -
Jak obsada do nietypowego akwarium
czester_ odpowiedział(a) na VaRpOo temat w Obsada akwarium z pyszczakami
o kurcze dwa gatunki w takim akwarium? - TRAGEDIA Dla mnie nie pasuje nawet i jeden gatunek saulosi (chyba że na upartego) jeśli już coś z malawi to tylko M. livingstoni Czester jak możesz przyównać to akwarium do 240l ? tutaj w najdłuższym miejscu nie będzie nawet 100 cm a przy 240l masz 120 cm. Jestem stanowczy co do 112l, a raczej stanowcze nie. Ale co do innych baniaków to czemu nie spróbować? Powierzchnia dna jest dość spora, sam kształt bardzo nietypowy. Małe mbuniaki być może wybiorą tu rewiry o średnicy 20-30 cm w głąb. Jak nie spróbuje w życiu się nie przekonamy czy coś takiego jest możliwe; jeśli nie, to poprostu z jakiegoś gatunku zrezygnuje. Mówię tak dlatego, że sam teraz obserwuję sytuację gdzie na szerokości 20cm w akwa mam dwie groty dwóch bardzo silnych i agresywnych samców i o dziwo żyją razem i jest dość "fajnie". Jeśli chodzi o standardowe wymiary tu raczej jest już dużo sprawdzonych obsad i dużo wiedzy na ten temat, natomiast jak możemy nie pozwalać na więcej gatunków skoro sami tego nie wiemy jak zachowają się pyszczaki w tak zwymiarowanym akwarium? Jest to dość ciekawe akwarium i nie chciał bym go zmarnować na jeden gatunek do tego saulosi skoro można spróbować z innymi obsadami myślę podobnymi do tych jak w 240l. Jednak nie więcej jak 2 gatunki. -
Jak obsada do nietypowego akwarium
czester_ odpowiedział(a) na VaRpOo temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Na początek możesz kupić o 12 nawet z każdego gatunku. Ale wybór moim zdaniem masz większy. Wg. mnie w tym akwa ma szansę każda obsada taka jak do standardowej 240l. -
Czy Wasze pysie leją się o stałych porach?
czester_ odpowiedział(a) na lemonek18 temat w Chów pyszczaków
U mnie dosyć często ale zawsze po podmiance. Tak to nie zauważyłem jakiejś reguły. -
Prośba o pomoc w identyfikacji choroby
czester_ odpowiedział(a) na Anubis temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Jaką masz filtrację? Masz testy na azotyny i azotany? -
Ups na wejściu ma układ prostownik-ładowarka, jak nazwa wskazuje zamienia zmienny w stały, a przy tym jeśli to potrzebne doładowywuje baterie. I teraz w zależności od zaawansowania sprzętowego UPS ma on jednostkę spowrotem zamieniającą prąd stały w zmienny. Te droższe UPS wyposażone są w coś takiego jak booster który napięcie stałe zwiększa do 400 V i dopiero takie trafia na falownik, te tańsze nie posiadają falownika a zwykłą przetwornicę np taką jak w tych samochodowych. Tym samym dają bardzo kwadratowe sinusoidy na wyjściu. Niektóre urządzenia (silniki) nie potrafią że tak powiem "odczytać" tego prądu:)
-
Mylisz sie. W komputerze i tak całe napięcie jest na wstępie prostowane i filtrowane w zasilaczu. W pompach tak to nie wygląda dlatego UPS musi dawać "ładniejszą" sinusoidę.
-
apraszam do albumu klubu malawi ew. wpisujesz w google nazwę ryby i na pewno znajdziesz.
-
Myślę że tak;)
-
Najprościej mówiąc takie które w charakterystyce mają mocne widmo niebieskie i żółte.
-
Zobacz jak pracuje gdy braknie napięcia. Jeśli pompa dziwnie buczy, zmienia charakterystyke brzmienia może to się na niej odbić. Jeśli pompa po sekundzie pracuje tak jak pod napięciem z sieci spokojnie możesz zostawiać.
-
Nowe akwa i Ps. saulosi dziwne zachowanie
czester_ odpowiedział(a) na juggler temat w Chów pyszczaków
Raczej atrapy jajowe w przypadku saulosi świadczą że masz do czynienia z samcami. Prawdopodobnie bo wieku ryb nie podałeś wchodzą gwałtownie w okres dorastania i do roku czasu te walki o rewiry będą bardzo częste. Jeśli zauważysz że jeden z samców zajmuje dosłownie całe akwarium i nie pozwala innym rybom pływać można by pomyśleć o zmianie aranżacji w akwarium, a jeśli to nie pomoże zredukować buntownika. Narazie jednak ciesz się życiem w akwarium i pilnuj ryby coby się nie zabijały. -
filtracja, sporo pytań, 2213, jbl, tetra, fluval.
czester_ odpowiedział(a) na wartek temat w Osprzęt do akwarium
Jeśli masz dużą pojemność kubła IMO nie ma co wydawać pięciokrotności na ceramikę eheima jak za 10zł będziesz miał prawie to samo. -
Miałem i mi osobiście światło nie przypadło do gustu. Ale to tylko mija opinia. Ze świetlówkami to jest tak że jak sam nie obejrzysz jej w akwarium to nie będziesz wiedział czy ją chcesz.
-
w teorii jeśli zakochałbym się w jakiejś rybce dałbym tyle ile trzeba..
-
Automatyczna Podmiana Wody w Akwarium
czester_ odpowiedział(a) na orzechopcja temat w Osprzęt do akwarium
Wszystko fajnie tylko nie mogę rozkminić jakim cudem ma równowagę wody w zbiorniku. Nadmiar wody wchodzi do miski i z niej woda się wypompowuje tylko skąd wiedział na jakiej wysokości jest nadmiar. -
Jak się nie ma co z pieniędzmi robić to polecam metodę kolegi. A jak wolisz to wydać na pokarm to włącz światło o 2 w nocy wyzbieraj z szyby wszystkie ślimaki. Zabieg powtórz tyle razy ile będzie potrzeba.
-
spokojnie wystarczy.
-
http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=55&t=4181 Najpierw poczytaj to. Potem podaj wymiary zbiornika i proponowane przez Ciebie obsady, a potem coś z tego sięwybierze.
