czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Czy mógłbym hdować aurtusy i yellow w 100L? dzięki za rady!!
czester_ odpowiedział(a) na grzeniu3754 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Grzeniu podaj wymiary zbiornika to po pierwsze. Tak czy siak odradzam Ci trzymania ww gatunków w tym akwarium. Jedyne co moge polecić to saulosi haremik 1+4. Po drugie poczytaj troszke forum...odpowiedzi na twoje pytanie jest naprawde mase. -
Statyw teraz na allegro jest tani jak barszcz... sam dawałem cos 22zł z wysokością do pracy 147cm i jest naprawde jak za ta kase rewelacyjny... lepszy mi nie potrzebny. Jak chcesz tym aparatem pofocić cos fajnego i mało wydać to moze soczewki kup dodatkowe? bawiłem sie takim czymś na innej cyfrówce i efekt naprawde spoko jak na szkło za 50zł.
-
Najczęściej robiłem na trybie manual, z lampą, w macro, iso 200, balans bieli auto, ogniskowa jaką tam chcesz i jechałem:) Jednak ta maszayna cieżko miała z braniem ostrości dlatego czesto także ustawiałem makro na powiedzmy 10cm i ze statywu czekałem na okazje ze spuszczonym palcem... Ogólnie jeśli o fotografowanie ryb sie rozchodzi to to było g*** nie aparat ale miałem o wiele starszy model i 2 mpix
-
Ja miałem wcześniej A60... przyzwoite zdjęcie bez ziarna to jedynie na iso 200 da się zrobić. A tak to wiadomo makro i siedzi sie przy akwa i liczu na cód:P
-
Gratuluje i podziwiam!
-
Ja odnosiłem się bardziej do zwalczenia nie uwzględniając zmian które wymieniłeś. CZynnikiem mogącym wywałać sinice spowrotem została by więc tylko woda bo rybka, roślinka itp w gre nie wchodzi. Jeżeli jednak rozszerzyć dywagacje i wziąść także to co napisałeś pod uwage oczywiście może być to powrotem sinic
-
narva oceanic nature + oceanic blue
-
hmm mi się udało, nie powróciły po erytromycynie. Ale myślę, że po długim zaciemnieniu i odmulaniach także jest szansa by już nie powróciły.
-
Znaczy to tyle, że nie pozbyłeś się ich całkowicie. O wiele skuteczniejsze jest zaciemnienie samego akwarium np, kocem.
-
Zakładam malawi w akwarium narożnym
czester_ odpowiedział(a) na elPablo temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Marek czytałem twoje posty o zakładaniu i rady klubowiczów to 3 lub dwa gatunki z przewaga na 2 tak więc nie możesz mówić, że dokładnie konsultowałeś to z klubowiczami. Samo napisanie że trzyma sie także nie wystarcza bo ryby sa różne. Tak więc czytając to i tamto wcześniejsze raczej nie możesz jeszcze mieć pewności że wszystko będzie ok. Ryby jeszcze młode, wojna może zacząć się nawet po 2-3 latach gdy będą w pełni dorosłe. -
O wiele lepszym...
-
120 cm panorama mcsayan - topic wydzielony
czester_ odpowiedział(a) na mars temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Oj czasami właśnie rybka potrafi urosnąć, do tego jeśli katalogowo dorasta do 15cm do 240 choćby z tego względu bym jej tam nie widział. -
Zakładam malawi w akwarium narożnym
czester_ odpowiedział(a) na elPablo temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Dokładnie jak pisze yaro. Bardzo źle z twojej strony że na tak małym litrażu trzymasz tyle gatunków. Ryby są zgłupiałe choć nie wykluczam że jak wyrosną tak czy siak może zacząć się redukcja nawet po 2 latach. -
To ja powiem króciutko:) Linux rulez! i ma gimpa:P
-
Chyba powinienem o tych godzinach dostać zakaz na odpisywanie:) Przepraszam za niedoczytanie.
-
U mnie wystarczy że mama wejdzie do pokoju:) Chyba największy stres dla ryb patrząc jak szybko dają nura w kamienie, no i oczywiście zielone sitko. Ale tak jak yaro pisze szybko wszsytko wraca do normy.
-
Zakładam malawi w akwarium narożnym
czester_ odpowiedział(a) na elPablo temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Wg mnie to akwarium nie nadaje się na pyszczaki. Z przodu może troche ponad meter i się zwęża. HAremik saulosi dałby rade ale to tyle co mógłbym polecić i wziąść przy tym za to odpowiedzialność. Zastanów się nad jakimś prostokątnym choćby 200l, a najlepiej 240l -
Mnie dziwi że nikt nie wspomniał o Nikonie D40/D40x. To właśnie dobry sprzęt za taką kase. No nie znam się jeszcze na lustrzankach, a D40 to aparat z którym robie pierwsze kroki i naprawde jest rewelacyjny. Zdjęcia w porównaniu do normalniej cyfrówki są o niebo lepsze co widać i frajda z fotografowania! Menu także nie jest trudne i po tygodniu znalezienie czegoś nie sprawia problemu:D
-
Moja rada to wyrzuć te testy do kosza i kup kropelkowe. Troche wybulisz ale ze dwa lata spokój, a przynajmniej bedziesz wiedział na czy stoisz
-
Pyszczaki chyba mają to do siebie że w nowym otoczeniu pierwsze co robią to pływją w grupie po kątach akwarium z góry na dół no przynajmniej mbuna
-
No całe szczęście, że moje ryby żyją bo już bym się do ciebie nie odezwał Tak poważnie szczęście że żadniej nic się nie stało i domyśliłeś sie co mogło być przyczyną. Jak tam te dwa małe rodzynki, bo o nie się najbardziej martwie?
-
240 l jednogatunkowe zrobiłbym z ....
czester_ odpowiedział(a) na mcsayan temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Także miałem jednogatunkowe przez ponad rok czasu z saulosi jak i obserwuje jednogatunkowe 200l znajomego. Bez porówniania z obecnym moim dwugatunkowym z tymi samymi saulosi. Ich zachowanie bardzo się zmieniło i musze hari zaznaczyć że oba gatunki wzglednie sie ignorują jakby się nawzajem nie widziały. także daleki jestem od stwierdzenia że wybrałem relacje miedzygatunkowe kosztem wewnątrzgatunkowych. Bardziej mam to i to przez co akwa stało cie ciekawsze a same zachowania "naturalniejsze" jeśli można tak to nazwać. -
Nie naprzysyłali tylko wczoraj byliśmy w Sklepie Malawi na zakupy... Słąwek miał brać odemnie saulosi ale jak sie spontanicznie okazało wziął także 12 maingano:) Wycieczka prawie udana bo skrobaków zabprakło:D
-
240 l jednogatunkowe zrobiłbym z ....
czester_ odpowiedział(a) na mcsayan temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Makok uwierz że ryby mają kompletnie inne zachowania gdy są same w swoim gatunku, a gdy jest jeszcze inny. naprawde.. sam to obserwowałem w dwóch akwariach i choc wytłumaczyć nie umiem jest ciekawiej. Szczerze nie jestem w takiej sytuacji by wybierać tylko jeden gatunek i wiem, że to nie jedyne moje akwa by było także ciężko odpowiedzieć mi na takie pytanie. Chciałbym spróbować z Pseudotropheus Perspicax. Ryba jest agresywna, dorasta do 11 cm także może do czasu dało by się ja trzymać w 240l. Jednak mało ludzi ją ma jak wogóle ktoś ma dlatego była by to ciekawa a zarazem trudna ryba. -
Wszystko z czasem kolego;) Ale na uszko powiem Ci "warto czekać i nie ruszać"
