Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Ryb i tak musisz sie pozbyć. Co do filtracji to powiedz jaką masz? Jakie parametry w drugim baniaku i co tam trzymasz?
  2. Wiesz co twoich ryb i tak nie możesz trzymac w tym akwarium. Oddaj je do zoologa bo je zabijesz. A na to miejsce kup saulosi. Teraz miesiac dojżewania akwa cię czeka. Poczytaj o cyklu azotowym.
  3. Jutro kolego to może być po rybach. Jaką masz filtracje? Kubła też wyczyściłeś?
  4. Przepraszam ale śmiejesz się z własnej głupoty czy może robisz sobie jaja bo nic z tego nie rozumiem? Zabiłeś bakterie z filtrów, wlałeś nową nieustabilizowaną wode. JEdnym słowem gratulacje! Baniak jest po całkowitym restarcie i czas po którym można wpuścić ryby to około miesiąca. Sam nie wiem co teraz poradzić ale skąd miałeś wogóle taki pomysł?
  5. Tzn co ty dokładnie zrobiłeś? Wymieniłeś piasek, wyczyściłeś wszystko? Filtry tez? Jaką wode wlałeś? Starą czy świeża z kranu? Jakie parametry wody?
  6. No tak miałem i to i to. Jednogatunkowego bym już chyba nie postawił. Hari jednak po części miał racje mówiąc, że tu wybór jest pomiędzy zachowaniami wewnątrz, a zewnatrzgatunkowymi. Jednakże te ryby gdy nie są same naprawde inaczej się zachowują. Z czasem nabierają nawet tych samych "manier" co ostatnio obserwuje. Ale ogólnie mimo iż strasznych walk nie ma i dalej najczęstsze i jedyne które widze to wewnątrzgatunkowe to ryby zmieniły się i między gatunkami także ustalają hierarchie. Ogólnie trzeba przekonać się na własnej skórze i wybrać, ale jak już nie raz mówiłem u mnie jest teraz znacznie ciekawiej. Dla mnie jako poniekąd zaczynającego także w malawi jest jedna fajna rzecz; mianowicie mimo iż trzymam pyszczaki mbuna to dopiero po dorzuceniu drugiego gatunku widać jak bardzo te ryby choć z jednego jeziorka, grupy się między gatunkami różnią. Nie jestem zwolennikiem masy gatunków, wielu kolorów itp. Lubie jak jest mało ale ze smakiem i dwa gatunki we 240l właśnie to mi dają czego przy samych sauloskach w tylu litrach brakowało. I taki mój morał
  7. czester_

    PROBLEM Z PIACHEM

    A filtracja? Wymiary akwarium? Obsada?
  8. Ja znam bardzo fajne użądzenie DIY. Mianowicie wiaderko wody:) Lejesz ze stoperem 5-10l do niego i obliczasz potem ile robi w godzine. Wcale nie trzeba wydawać 200zł.
  9. czester_

    PROBLEM Z PIACHEM

    Mówiłem to samo jednak mam nie panikować.... także NO3 mi się bardzo nie podoba.
  10. Dlatego myśle, że jeśli nie jesteś pewien to na radzenie musisz jeszcze poczekać i douczyć się. Ogólnie mówisz dobrze ale mogę Ci tylko zaprzeczyć w tych kwestiach o których wspomnieli koledzy.
  11. czester_

    czas inkubacji

    To wkońcu ty i kolega czy szef sklepu zoo był za to odpowiedzialny? W naszym gronie jest to tak czy siak uważane za złe i poklasku jak juz napisali wyżej nie dostaniesz ani takimi radami ani nawet odpowiedziami w tym stylu. Weź słowa marsa do serca:)
  12. Kolego najpierw to poczytaj o tych pyszczakach. co możesz trzymac, co nie, jak itd. Napewno nie dążymy do trzymania jak najwięcej bo skutki mogą być różne, a z tego co pamiętam za ciekawej obsady nie masz. Dużo jest o twoich rybach, akwarium dla nich więc poczytaj. Pozdrawiam
  13. czester_

    PROBLEM Z PIACHEM

    No tak mars ale bąbelki widzimy przy szybie tylko jednak są na całej powierzchni. Tak czy siak świderki choć bardzo pomagają piasek wymieszać warto by żadne świństwo się tam nie gromadziło.
  14. czester_

    PROBLEM Z PIACHEM

    A jaką masz filtracje? Adi w takim razie co to są te bomble i dlaczego jeśli się ich nie rusza i po 4-5 miesiącach puści śmierdzą na potęge?
  15. czester_

    PROBLEM Z PIACHEM

    Kolego coś mi sie tu nie podoba. Po pierwsze z tych bąbelków potem mogą się zrobiś strefy beztlenowe i inne ustrojstwa. Najlepiej wpuścić świdry i po każdej podmianie mieszać piasek. Druga sprawa poważniejsza może to woda. Powiedz jakie masz testy bo w NO3=0 nie uwierze. Więc albo testy do bani albo coś kręcisz.
  16. Również robiłem podobnie. Pożyczyłem akwa od znajomego i sprawe załatwiłem w pół dnia. Ew. beczka czy wanna to także dobry pomysł po uprzednim wyczyszczeniu i dokładnym spłukaniu.
  17. czester_

    łowienie ryb

    Lepiej załatwić to w jeden dzień a nie codziennie ćwiczyć na rybach wytrzymałość
  18. To może i ja:) Na pierwszym miejscu miałem długo trąbke.. choc byłem za stary do muzycznej uparłem się że dam rade się nauczyć i tak się szkoliłem prywatnie. Ćwiczyłem i się udało;) Poznałem ludzi z którymi zacząlem grać... zespół się rozwijał zaczeliśmy koncertować i w ostatnich latach ostro na większych imprezach no i bach. Studia:o Gre trzeba było na chwile przerwac, teraz nie mam warunków. Od czerwca zaś zaczynam wraz z nowym mieszkaniem, mam nadzieje że powróci. A tak to oczywiście lubie nowinki elektroniczne, wszelkiego rodzaju udogodnienia pozwalające żeby dookoła wszystko samo sie robiło:) Co za tym idzie lubie sobie polutować No, a do tego jeszcze jazda autkami która sprawia mi nie lada przyjemność. Kasy na nowe nie ma ale marzenia oj sa sa i na bank się spełnią O akwarium nikt nie musi wspominać
  19. Gdyby to przeniesienie było takie proste Kocie:) Ale narazie przegrywam:P EDIT: hAHA czester_ : phpbb3 2:1
  20. Aż sobie to skopiuje Najlepiej wrzuć zdięcia do galerii wtedy zidentyfikujemy;) pozdrawiam
  21. czester_

    "Chemia" na starcie akwa???

    Tylko po co? Ustabilizowany baniak i zasiedlony kubeł wystarczajaco radzi sobie z NO2. Wg. mnie zbędny zakup.
  22. Dokładnie! Zmierz średnice i poszukaj czy czasem nie masz patyczka takiego. Od lizaków są idealne:) Ja tak robiłem z eheim ecco;)
  23. tzn żółw jest w tym samym akwa?!
  24. Narazie nie podmieniaj bo akwarium jest świeże z tego co zrozumiałem. Jeśli chodzi o wkłady to wszystko ok. P.S. Z tej masy roślinek to módl sie o jedną
  25. czester_

    przewożenie akwarium

    LEpiej dmuchać na zimne;) Ba, nawet można całą pierzyne tam wsadzić Co do latania to oczywiście masz racje 240l mi prawie wogóle nie latała bo taka ciężka, a tamto bydle już napewno problemu nie sprawi. Mnie ciekawi tylko czy ono tak spokojnie na długość wejdzie. Bo w praniu to różnie wychodzi:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.